70 років тому польський комуністичний режим вдався до жахливого злочину, який увійшов в історію як акція «Вісла». З власних домівок виселені близько 150 тисяч українців, яких розселили далеко від дому, щоб вони асимілювались і зникли як національна спільнота. На жаль, 70-ті роковини трагедії минають не під знаком примирення та історичного діалогу, а стають черговим приводом для нищення слідів проживання нашого народу на теренах південно-східної Польщі.

69% експертів вважають, що здійснення політики декомунізації має позитивний вплив на формування спільної загальнонаціональної ідентичності, 21% переконані у її протилежному впливі.

Експерти відзначають, що українське законодавство по доступу до архівів КГБ — одне з найліберальніших у Центральній і Східній Європі. Втім, залишаються проблеми оцифрування та політичні ризики у випадку затягування зі створенням Архіву національної пам’яті.

9 квітня виповнилось два роки прийняття «декомунізаційного пакету законів». Дослідники презентують аналітичний звіт, чим українська реформа декомунізації відрізняється від аналогічних в інших європейських країнах та як іноземні науковці оцінюють результати відкриття архівів радянських спецслужб в Україні.

Волонтерська група Вільні Люди вкотре подолала більше 800 км, проїхавши велику частину Донецької області, аби відвезти допомогу для українських військових. Завдяки Фонду “Приятелі ЗСУ” бійці отримали допомогу загальною сумою 137 190 грн.

“Вільні Люди” разом з іншими активістами дві доби блокували виходи з будівлі Солом’янського суду, в якому для голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова обирали запобіжний захід.

Революція Гідності ще не завершена. І триватиме до тих пір, поки ми, громадяни України, не очистимо державу від корупції, представників «русского міра», зрадників та представників п’ятої колони. Називати їх можна як завгодно, але факт лишається фактом: довести революцію до завершення – не тільки справа честі й відповідальність перед загиблими Героями, а й неодмінна умова побудови майбутнього.

Повзуча ліквідація Бібліотеки української літератури закінчується. Що ж, цілком природний результат. Зазначимо, що не було опублікованого обґрунтування подібного кроку російської влади. Взагалі, не було офіційного повідомлення про закриття бібліотеки. Досі колективу нічого не сказали, що буде з бібліотекою, що буде з ними. Просто передають фонди. Апаратне крутійство. Хіба що влада не наважується прямо заявити про ліквідацію, бо зразу ж підніметься хвиля обурення. Тільки книжки вивозять. Може придумали бібліотеку без книжок.

28 лютого в Європарламенті відбулися спеціальні слухання, присвячені проблемі українських політв’язнів в Росій та окупованому Криму. Участь у заході взяли європарламентарі Julie Ward (Великобританія) та Marju Lauristin (Естонія); Микола Точинський, голова місії України в ЄС; Ігор Котелянець, брат незаконно ув’язненого Євгена Панова, правозахисники. На заході було оприлюднено спільну заяву Центру громадянських сво бод та Фундації «Відкритий Діалог», текст якої наводиться нижче.

Вівторок, 21 лютого 2017 15:05

У Сумах вшанували «Воїнів Світла»

20 лютого, у день вшанування Героїв Небесної Сотні, мешканці Сум зібралися, щоб пом’янути тих, хто не шкодував свого життя, захищаючи демократію та незалежність України на Євромайдані три роки тому, та тих, хто і сьогодні гине за Батьківщину на сході держави.

Інтерв'ю

Юрій Сиротюк: «Маємо забезпечити статус української мови»

Конституційним статусом української мови як державної – нехтують. Її варто міцніше закріплювати в органах державної...

24-04-2017 Інтерв'ю

Валерій Гудзь — Народний Герой України

Викладач Бориспільського професійно-технічного ліцею, тренер з боксу районної спортивної школи Валерій ГУДЗЬ на передовій з...

21-04-2017 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Боротьба з корупцією – це горизонт, до якого треба йти»

Виявляється, подолання корупції зможе вирішити й екологічні питання в Україні, які, на жаль, зараз з...

10-04-2017 Інтерв'ю

Веб-дизайн