Субота, 09 травня 2015 00:00

Канадські українці роблять величезний внесок для перемоги

«Гомін України»
Канадські українці роблять величезний внесок для перемоги

В рамках кампанії з підтримки українського війська, з ініціативи фонду «Приятелі Збройних Сил України», координатор волонтерської мережі «Вільні Люди» Сергій Кузан (Україна) та голова Ліги Українців Канади (ЛУК) Орест Стеців (Канада) здійснили турне по найбільшиx містаx Канади. 

Дане турне тривало 24 дні, в ході якого було відвідано 11 міст у всій Канаді, проведено 20 зустрічей з представниками місцевих українських громад, інтелігенцією, журналістами, духовенством, студентами та політиками. Розмова йшла про волонтерську допомогу, стан українського війська і взагалі суспільно-політичну ситуацію в Україні.

Під час зустрічей громаду цікавили не лише безпосередньо «волонтерські» питання. Особливо гостро відчувається й робота московського дезінформу. Проблема у тому, що Україна наразі програє на інформаційному фронті. Російські ЗМІ не гребують створювати вигадані найдикіші матеріали про українську армію для залякування місцевого населення на окупованих територіях, намагаючись створити образ терористів як «менше зло». Мовляв, вам не подобається, що «апалчєнци» ДНР, ЛНР вас грабують, ґвалтують і б’ють, а ви подивіться, що робить українська армія. «За цей рік російські лжежурналісти вигадали сюжети про розп’яття малолітньої дитини на площі у Слов’янську, про ґвалтування хворих бабусь на українських блокпостах, про рабів, які утримують українські військові, про відрізання голів, руйнування християнських церков, катування та багато всього такого, що нормальній людині ніколи не прийде й у голову. Найгірше те, що усі ці матеріали транслюються по головних російських каналах, які дивляться не тільки у Росії, а й на окупованих частинах України: у Криму та на Донбасі, оскільки у людей без супутникового зв’язку просто немає альтернативи побачити українські новини», – розповідає Кузан.

За його словами, у цьому Росія користується вже давно перевіреними методами, які випробувала ще під час боротьби з УПА: на усіх російських ЗМІ із українців роблять неофашистів, а в сюжетах про союзників України: США, Канади, Німеччини – майже завжди йдеться про занепад західного світу, висміювання західних цінностей та свобод.

В рамках турне представники кампанії з підтримки українського війська мали нагоду зустрітись з членами Парламенту та Уряду, які є рушіями сучасної політики Канади стосовно України.

«Я дуже вдячний за увагу, яку приділяють канадські політики до проблем України. Завдяки таким людям, ми маємо реального, а не декларативного союзника, в нашій боротьбі проти Кремля», – зауважив Сергій Кузан.

Також Кузан мав доповідь на засіданні парламентської групи з підтримки України. Члени групи фахово підходять до питання війни на Донбасі, аналізують позицію як офіційного Києва, так і неурядових інституцій, постійно співпрацюють з місцевою громадою, яка була представлена Ігорем Козаком, Борисом Потапенком, Тарасом Залуським, що неодноразово відвідували Україну, в т.ч. й зону АТО, на власні очі бачили стан справ.

Насиченими були зустрічі і з представниками громадського сектору, активістами та керівниками Ліги Українців Канади, Ліги Українок Канади, Конгресом українців Канади, Фундацією «Будучність» та іншими. Ці організації з перших днів війни активно допомагають українським військовим.

«Я, звісно, чув про місцеву українську громаду – з перших днів російсько-української війни саме вона через свої установи постійно допомагала з придбанням не летального військового спорядження. Але тільки відвідавши Канаду, зміг пересвідчитися в її потужності, адже її фаховий рівень в співпраці з офіційною владою Канади вражає. Гадаю, це має стати прикладом для всіх без винятку дипломатичних представництв України. Ту роботу, яку щодня виконують один з провідних діячів діаспори в Північній Америці Борис Потапенко, голова ЛУК Орест Стеців, виконуючий директор КУК Тарас Залуський, офіцер NATO, речник ЛУК Ігор Козак сьогодні без перебільшення можна назвати захистом національних інтересів на найвищому міжнародному рівні», – зауважив Кузан.

Підводячи підсумки, Орест Стеців зазначив: «Можна з упевненістю сказати, що пророблена робота не була марною. Підтримка Канадою України буде лише нарощуватись у всіх сферах, включно з подальшим постачанням військової техніки та зброї, а також професійного тренування українських військових».

Loading...

Інтерв'ю

Віктор Рог: За Україну йде великий бій

Головний редактор всеукраїнського тижневика «Шлях Перемоги», публіцист, автор книг і численних публікацій з ідеології українського...

21-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Шухевич: «Ніхто не зміг сплутати йому гри»

Про військове зростання воєначальників УПА, зокрема Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – центральної фігури...

05-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Веб-дизайн