Понеділок, 11 вересня 2017 17:05

Заява УВКР з приводу позиції МЗС Угорщини на прийняття нового закону про освіту

Голова УВКР Михайло Ратушний
Заява УВКР з приводу позиції МЗС Угорщини на прийняття нового закону про освіту

Українська Всесвітня Координаційна Рада – міжнародна організація, що представляє інтереси українських громад за кордоном, із здивуванням сприйняла заяву міністерства закордонних справ Угорщини, на прийняття українським парламентом нового закону про освіту, що була озвучена главою цього відомства Петером Сіярто

В заяві говориться, що вказаний закон “сильно порушує права угорської меншини в Україні”, а його прийняття є “ганебним”.

На наше переконання, ці твердження не відповідають дійсності і є проявом або непроінформованості, або упередженності зі сторони глави угорського МЗС.

Будь хто може переконатися наскільки гарантованні релігійні, гуманітарні й освітні права угорської етнічної меншини в Україні – побувавши на Закарпатті в місцях компактного проживання угорців. Там на флагштоках при вході в органи місцевого самоврядування, поряд з державним прапором україни, майорить прапор Угорщини, діти мають можливість відвідувати школи з навчальними програмами рідною мовою, видаються книги й навчальні посібники для цих потреб за рахунок державного бюджету України, тощо.

Прийняття нового закону про освіту не обмежує ці права, а приводять їх до загальноєвропейських норм. Вважаємо що можливість здобуття середньої і вищої освіти, поряд з рідною і державною мовою предстаниками національних меншин – не тільки не суперечуть світовій практиці, але й допоможе її представникам в майбутньому бути краще пристосованими до громадського життя в своїй батьківщині й до можливості здобуття якісної вищої освіти в Україні.

Натомість, чи може пан міністр навести приклади, коли українська громада в Угорщині має можливість здобувати освіту рідною мовою чи то в старшій чи хоча б в початковій школі. Чи можуть українці пройти університетський курс українською мовою, хоча в тому ж університеті Деберцену, який знаходиться неподалік Україно-Угорського кордону і який нещодавно надав статус “почесного професора” – Володимиру Путіну, керівнику держави, що анексувала український Крим і здійснює агресію супроти України на Донбасі?

Українська Всесвітня Координаційна Рада як організація, що відстоює гуманітарні, культурні й освітні інтереси Ураїнців за кордоном звертається до влади Угорщини забезпечити права української етнічної меншини в Угорщині на такому ж рівні як забезпечуються права угорців в Україні й не робити заяв і здійснювати дій, що стають на перешкоді добросусідським відносинам між нашими народами і нашими державами.

Loading...

Інтерв'ю

Олег Медуниця: «У реаліях гібридної війни інформаційна безпека – на першому місці»

Сьогодні наша розмова із заступником Голови Проводу ОУН (б), народним депутатом України Олегом Медуницею. Поговоримо...

13-11-2017 Інтерв'ю

Геннадій Іванущенко: «Апеляція до нашого героїчного минулого виховує нових героїв»

Працюючи з великими масивами українських документів, що збереглися в архівах Великобританії, відомий історик та архівіст...

06-11-2017 Інтерв'ю

Добрі справи по осені рахують…

Цього року жовтень несе нам не лише традиційні церковні, професійні та державні свята. Разом з...

29-09-2017 Інтерв'ю

Веб-дизайн