Понеділок, 09 жовтня 2017 16:47

Олександр Шумков - новий політв’язень та заручник Кремля

СУМ
Олександр Шумков - новий політв’язень та заручник Кремля

У Слідчому комітеті Російської Федерації заявили про ув’язнення чергового українського активіста, Олександра Шумкова в СІЗО м. Брянськ (РФ) за ч.2 ст. 282 КК РФ – участь в екстремістських організаціях.

Олександр Шумков - український громадський активіст, активний член Херсонського осередку ВГО “Спілка Української Молоді в Україні”, учасник Революції Гідності, чинний військовослужбовець Збройних сил України за контрактом (в/ч 4067).

За свідченням родичів та друзів Олександр планів їхати до РФ ніколи не мав і завжди усвідомлював, що його там можуть ув’язнити за проукраїнські погляди. Наразі невідомо за яких обставин він опинився на території РФ. Однією з версій є його викрадення з української території.

Хронологія подій:

 

  • 09.17 мати Лариса Шумкова отримала поштою лист від Слідчого комітету РФ щодо факту затримання її сина 06 вересня 2017 р. у м. Брянськ (РФ).
  • 09.17 на прохання правозахисників Олександра Шумкова у СІЗО відвідала адвокат, яка підтвердила, що він знаходиться у задовільному стані і потрапив за ґрати в результаті провокації.
  • 10.17 до Олександра Шумкова потрапив український консул.

 

Друзями Олександра Шумкова та правозахисниками було створено публічну сторінку для координації дій з питань його визволення з російської в’язниці: www.facebook.com/freeshumkov

Кошти для адвоката просимо перераховувати на картку матері: 5168 7573 3846 2734 (Приват, Шумкова Лариса Миколаївна)

Loading...

Інтерв'ю

Добрі справи по осені рахують…

Цього року жовтень несе нам не лише традиційні церковні, професійні та державні свята. Разом з...

29-09-2017 Інтерв'ю

Олег Баган: «Союз Тримор’я – цивілізаційна антитеза до Росії»

«Війна цивілізацій», «цивілізаційні розколи» – чуємо раз у раз в розмовах політологів. Що вкладають у...

07-08-2017 Інтерв'ю

Стефан Романів: У перспективі хотілося б домовитися про безвізовий режим з Австралією

Днями в австралійському Мельбурні закінчився ювілейний 15-й з'їзд («Здвиг») українських організацій Австралії, присвячений 70-літтю поселення...

16-07-2017 Інтерв'ю

Веб-дизайн