Понеділок, 09 жовтня 2017 16:47

Олександр Шумков - новий політв’язень та заручник Кремля

СУМ
Олександр Шумков - новий політв’язень та заручник Кремля

У Слідчому комітеті Російської Федерації заявили про ув’язнення чергового українського активіста, Олександра Шумкова в СІЗО м. Брянськ (РФ) за ч.2 ст. 282 КК РФ – участь в екстремістських організаціях.

Олександр Шумков - український громадський активіст, активний член Херсонського осередку ВГО “Спілка Української Молоді в Україні”, учасник Революції Гідності, чинний військовослужбовець Збройних сил України за контрактом (в/ч 4067).

За свідченням родичів та друзів Олександр планів їхати до РФ ніколи не мав і завжди усвідомлював, що його там можуть ув’язнити за проукраїнські погляди. Наразі невідомо за яких обставин він опинився на території РФ. Однією з версій є його викрадення з української території.

Хронологія подій:

 

  • 09.17 мати Лариса Шумкова отримала поштою лист від Слідчого комітету РФ щодо факту затримання її сина 06 вересня 2017 р. у м. Брянськ (РФ).
  • 09.17 на прохання правозахисників Олександра Шумкова у СІЗО відвідала адвокат, яка підтвердила, що він знаходиться у задовільному стані і потрапив за ґрати в результаті провокації.
  • 10.17 до Олександра Шумкова потрапив український консул.

 

Друзями Олександра Шумкова та правозахисниками було створено публічну сторінку для координації дій з питань його визволення з російської в’язниці: www.facebook.com/freeshumkov

Кошти для адвоката просимо перераховувати на картку матері: 5168 7573 3846 2734 (Приват, Шумкова Лариса Миколаївна)

Loading...

Інтерв'ю

Микола Посівнич: «Українське підпілля заміняло державні структури, не маючи своєї держави»

Чиновники, Служба безпеки України, поліція та навіть пенітенціарна служба впродовж цілого місяця допомагали дослідникам вирвати...

06-03-2018 Інтерв'ю

Націософія Олега Багана

9 лютого відзначив свій 55-річний ювілей відомий дрогобицький науковець і публіцист, керівник Науково-ідеологічного центру ім...

26-02-2018 Інтерв'ю

Коліївщина - перша національна революція у Європі

Коліївщина 1768 року - Велике Повстання козаків-гайдамаків і українського селянства чи перша національна революція у...

12-02-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн