Понеділок, 06 листопада 2017 15:30

Повернення

Лариса ГРОМАДСЬКА
Повернення

5 листопада вперше за весь період війни (понад три з половиною роки!) на ротацію з Авдіївської промзони повернулася легендарна 72 окрема механізована бригада імені Чорних запорожців. У Білій Церкві пройшов Марш Героїв, який живим ланцюгом зустрічала громада міста, волонтери, рідні, друзі, побратими.

Декілька тисяч Героїв протягом тижня прибували до пункту постійної дислокації – військової частини, що знаходиться у Білій Церкві.

8 березня 2014 року бригада вийшла у зону АТО на південно-східні рубежі України. З самого початку війни військові 72 ОМБ захищали кордони на України майже на усіх ділянках лінії фронту: південний кордон України, Ізварино, Червонопартизанськ, Волноваха, Донецький аеропорт, Амбросіївка, Маріуполь… Останнім часом бригада перебувала в одній із найнебезпечніших ділянок фронту – в Авдіївській промзоні, шахті «Бутовка», Верхньоторецьке. Ці населені пункти Донбасу стали справжнім символом мужності і військової майстерності українського війська. Два офіцери 72 ОМБ отримали звання Героя України – Василь Тарасюк і Андрій Кизило (посмертно), багато військовослужбовців отримали звання Народного Героя України.

Колона військових гордо йшла рідним містом: попереду – командир 72 ОМБ ім. Чорних запорожців, полковник Андрій Соколов, далі заступники, сотня Чорних запорожців (як почесні гості), військові підрозділи. Юні кадети несли понад 150 портретів загиблих за період російсько-української війни на Донбасі, які воювали у складі бригади. Колону Героїв зустрічали люди різного віку, які понад двокілометровим живим ланцюгом стояли по обидва боки вулиць. Лунали гасла: «Слава Україні! Героям Слава!», «Вітаємо!», «Дякуємо Вам за мирне небо!», «З поверненням додому!». Люди вітали учасників урочистого маршу з вікон і балконів, сигналами авто. Сльози радості від зустрічей, віри у перемогу, вдячності за спокійний сон дітей блищали на щоках багатьох, хто зустрічав українських воїнів. Жінки, дівчата, школярі дарували квіти визволителям. Українська символіка, патріотичні плакати, теплі обійми і щирі слова вдячності. Бо ж головне – батьки, сини, чоловіки, брати, друзі повернулися живими до своїх домівок.

Вітали воїнів і керівники Білої Церкви, депутати різних рівнів, колективи художньої самодіяльності, волонтери. Особливо зворушливою була зустріч сучасних захисників України з ветераном ОУН-УПА, почесним громадянином Білої Церкви Теодором Дячуном. Значну частину військових за відвагу та мужність, проявлену у зоні антитерористичної операції, нагородили державними та відомчими нагородами.

Вшанували хвилиною мовчання полеглих у боях з російськими окупантами, офіцери і солдати поклали квіти на Алеї Слави під постріли з рушниць, сльози рідних і пісню «Пливе кача», яка зачіпає душу кожного ще з часів Майдану…

«Переповнюють почуття вдячності рідному місту і всім, хто прийшов нас зустріти, – сказав командир 72 ОМБ ім. Чорних запорожців Андрій Васильович Соколов. – Ми горді від того, що завдання, поставлені перед нами, ми гідно виконали. Я вдячний мешканцям нашого міста та інших населених пунктів України, волонтерам, усім рідним особового складу нашої бригади за те, що чекали, допомагали, підтримували. Я можу сказати, що бійці 72 ОМБ – найкращі воїни Збройних Сил України, а можливо і в світі. Вони довели це бездоганним виконанням завдань у зоні АТО, тяжкими боями в Авдіївській промзоні за позицію «Орел», за шахту «Бутовку». А таких походів було багато, де наші бійці завжди виконували завдання. Герої 72 бригади не посоромили славного імені козаків, Чорних запорожців, іменем яких у серпні цього року було названо нашу бригаду. На жаль, не всі повернулися живими додому. Багато військовослужбовців полягло смертю героїв. Але навіть смерть одного бійця – це вже трагедія для нас. Імена героїв увіковічені у назвах вулиць, їм відкрито меморіальні дошки у рідних містах і селах. Вони навічно з нами.» Командир бригади висловив щирі слова вдячності на ім’я волонтерів з Київщини та інших міст і сіл України, які стали для воїнів справжніми друзями.

Воїни 72 ОМБ – справжні герої нинішньої війни. За їхню мужність і безстрашність у боях вороги назвали їх «чорними», на честь непереможного полку Чорних запорожців під керівництвом отамана Петра Дяченка, який захищав Українську Народну Республіку. Тож учасники Історичного товариства «Чорних запорожців» були не просто окрасою свята зустрічі української армії. Вони допомогли мешканцям Білої Церкви і гостям міста усвідомити ті далекі історичні події 100-річної давнини. Тулумбас «Чорних запорожців» сповіщав про виступи, привертав увагу до важливих миттєвостей щасливої зустрічі українських воїнів з рідним містом.

Урочистості з нагоди ротації 72 ОБМ тривали упродовж цілого дня: концерт на центральній площі, святкова зустріч у військовій частині, запрошення волонтерів і рідних на гостину до військових, фотографування на згадку про повернення «Чорних запорожців» з війни на Донбасі.

Loading...

Інтерв'ю

Павло Садоха: «Португальці незалежно від політичних уподобань усі націоналісти. Нам варто на те рівнятися»

На залитій сонцем лісабонській вулиці майорить величезний синьо-жовтий стяг – українці проводять чергову акцію проти...

06-09-2018 Інтерв'ю

Сергій Кузан: «Ми повинні пережити момент становлення нації, а потім можна говорити про мультикультуралізм»

«Тиждень» поспілкувався з волонтером, заступником голови ГО «Вільні люди» Сергієм Кузаном про здорове патріотичне виховання...

05-09-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн