Неділя, 01 липня 2018 11:57

До Дня Конституції України

Григорій Жибак, УІС
До Дня Конституції України

Українською Інформаційною Службою у день відзначення основного закону держави організовано та проведено круглий стіл «Конституційна реформа в Україні у контексті трансформаційних процесів», який відбувався у Центрі Національного Відродження.

Було обговорено та окреслено основні положення Конституції, її норми, права людини. Щодо окремих напрямків «спікери» дали більш глибокий аналіз. Зокрема, кандидат юридичних наук, доцент кафедри правознавства Національного Лінгвістичного університету, голова Київської міської організації Асоціації Українських правників Наталія Сердюк ознайомила аудиторію з проблематикою сучасних індикаторів соціальної правової держави. Наголосила на необхідності ряду реформ у медичній, соціальній галузі. Йшлося у її виступі й про екологічні проблеми, які стають дедалі нагальнішими. Усі зміни треба впроваджувати комплексно, з урахуванням сучасних реалій.

Провідний експерт з правового регулювання діяльності політичних партій та громадських об'єднань Асоціації українських правників Іван Заремба ознайомив із правовими проблемами правового регулювання діяльності політичних партій в Україні та розклав ціннісні орієнтири для здійснення конституційних трансформацій. Він навів приклад Молдови, як держави із промосковським президентом, діяльність якого обмежується конституцією. Також Іван Заремба наголосив на необхідності реформування системи діяльності політичних партій, взявши за приклад досвід провідних країн, таких як США.
Микола Марченко у якості провідного експерта з конституційного та виборчого права Асоціації українських правників доповів про особливості підходів до конституційної реформи в світлі політики права Лева Петражицького.

Відтак, учасники перейшли до дискусії, конструктивністю та ефективністю якої всі були задоволені. Головно обговорювали ситуацію та роль в ній основного закону держави за умови приходу після чергових виборів до Верховної Ради України реваншистських, популістських сил.

Також присутні наголосили та погодилися, що до Конституції України треба звертатися частіше, а не тільки у день її прийняття. Обговорювати, напрацьовувати нові напрямки з огляду на умови сьогодення.

Loading...

Інтерв'ю

Віктор Рог: За Україну йде великий бій

Головний редактор всеукраїнського тижневика «Шлях Перемоги», публіцист, автор книг і численних публікацій з ідеології українського...

21-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Шухевич: «Ніхто не зміг сплутати йому гри»

Про військове зростання воєначальників УПА, зокрема Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – центральної фігури...

05-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Веб-дизайн