Четвер, 29 листопада 2018 14:35

Засновано ініціативу "Мережа протидії російській агресії"

vilni.org.ua
Засновано ініціативу "Мережа протидії російській агресії"

Представники громадськості, народні депутати та посадовці органів державної влади об’єднались у громадську ініціативу "Мережа протидії російській агресії". Зважаючи на ескалацію російської збройної агресії, під час зустрічі обговорили пріоритетні заходи для захисту української незалежності.

"Ми зібрались, щоб створити алгоритм дій: як держава має діяти в сучасних умовах", - зазначив про мету зустрічі Сергій Квіт, професор Києво-Могилянської академії.

"Сьогоднішня ситуація ще небезпечніша, ніж у 2014 році. Тоді ми розуміли, хто ворог - і все суспільство об’єдналось. Ми будували політичну націю. Зараз же є загроза загрузнути у чварах і забути про справжнього ворога. Тому маємо захищати свій історичний вибір і не допустити дестабілізації", - переконана Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Працювали у трьох секціях, поділених відповідно до головних сфер російського втручання: міжнародно-безпековій, інформаційно-гуманітарній та громадській.

У міжнародно-безпековій сфері виступили  Андрій Левус - голова підкомітету з питань державної безпеки Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, Ганна Гопко - голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах.

"Росія здійснила акт збройної агресії проти України в Азовському морі. ЄС та G7 мають запровадити нові жорсткі санкції, що сприяли б звільненню українських військових та зупинили дестабілізацію", - зазначила Ганна Гопко.

За словами Андрія Левуса, Росія задіює весь арсенал інструментів, щоб Україна змінила євроатлантичний курс, до влади прийшли агенти Кремля, а Україна в цілому повернулась до сфери впливу Росії. "Діючи гібридно, Росія не відмовиться від повномасштабної збройної агресії. Саме консолідація українського суспільства заради спротиву РФ і формування українського порядку денного - ключове завдання”, - вважає Левус.

В інформаційно-гуманітарній сфері напрацювання представили Сергій Висоцький - заступник голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики та Віталій Портников - український публіцист, письменник і журналіст. За словами Портнікова, найважливіше - наповнити Україну саме українським змістом. Відмінну від Росії не демократією, свободою, боротьбою з корупцією і добробутом, а тим, що в Україні живуть українці. "Якщо побудуємо Україну - то виконаємо всі завдання, про які говоримо на цій зустрічі".

Сергій Висоцький згадав про законопроекти, які необхідно прийняти для деокупації гуманітарної сфери України. "Слід перенести ці законодавчі ініціативи у реальну площину. Наша держава - це наша відповідальність", - зазначив він.

Ярослав Юрчишин, експерт у галузі адвокації та боротьби з корупцією, наголосив на необхідності відкриття кінцевих власників ЗМІ, оскільки звільнення інформаційного простору - один з пріоритетів для безпеки держави.

Щодо громадської включеності, діяльність представили Сергій Кузан - заступник керівника "Вільних Людей", Борис Потапенко - голова "Ради українських державницьких організацій світу".

"Ми розпочали кампанію "Стоп Реванш", аби нейтралізувати центр російської агентури в Україні - Віктора Медведчука та його прибічників. Ми визначили пріоритети, на яких варто зосередити протидію і створили платформу - сайтstoprevanche.info, де струтктурували російських агентів відповідно до сферів впливу - політичної, інформаційної, економічної, суспільної", - розповів Сергій Кузан.

Борис Потапенко зосередився на важливості для українських громад по всьому світу робити так, щоб голос України лунав на міжнародній арені. "Сьогодні перед нами виклик - донести до урядів світових держав нашу політику. Запровадження в Україні воєнного стану уможливлює і пришвидшує вкрай важливі безпекові реформи. Саме цей процес вимагає підтримки світового українства", - наголосив він.

Присутні на зустрічі Євген Чолій - уступаючий президент СКУ, та Стефан Романів - новообраний перший віце-президент Світового конгресу українців підтримали ідею створення мережі. "Ми вже розпочали процес щодо міжнародної співпраці у майбутньому виборчому процесі України", - зазначив Чолій.

Арсен Жумаділов, керівник Відділу забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу, наголосив на важливості підтримки кримських татар: "Українська держава має комплексно підтримувати кримських татар. Ніхто не знає, як розгортатимуться події на півострові. І українська влада, і місцеве населення Криму мають сприяти відновленню територіальної цілісності України".

Результатом роботи стала резолюція з переліку завдань національної безпеки й оборони, що слід реалізувати в першу чергу:

  1. Розширення санкцій проти Росії, зокрема: розробка, ухвалення та імплементація законів про реальне обмеження діяльності російського бізнесу, та заморожування активів, які належать державі-агресору та її резидентам. Концентрація зусиль для визволення незаконно ув’язнених Росією українців - політичних в’язнів.
  2. Терміновий розгляд парламентом пакету законопроектів з реформування сектору безпеки та оборони, необхідних для практичної інтеграції України до НАТО.
  3. Вжиття заходів з реального забезпечення енергетичної незалежності України: запровадження санкцій проти російського бізнесу в енергетичному секторі; демонополізація та деолігархізація енергетичних ринків, аудит наданих ліцензій на використання надр; активне та  цілеспрямоване залучення іноземних інвестицій в нафтогазовидобувну сферу (насамперед зі США та інших країн-союзників України).
  4. Припинення діяльності засобів прокремлівської пропаганди в Україні, в т.ч. шляхом застосування до них санкцій відповідно до норм чинного законодавства.  
  5. Запровадження кримінальної відповідальності за заперечення факту російської агресії. Посилення відповідальності за державну зраду. Ухвалення законодавства про протидію колабораціонізму.

Закликаємо усі державницькі сили, які підтримують боротьбу проти російської агресії, долучитися до створення та роботи громадської ініціативи "Мережа протидії російській агресії". До мережі можуть приєднатися всі: політики, активісти та небайдужі громадяни.

Loading...

Інтерв'ю

Олександр Сич: Держава занурюється у безсистемне шарпання і втрачає свою ідентичність

Нині відбувається дезорганізація, порушення фундаментальних основ державного життя. Президент Зеленський світоглядно вихований у ментальному лоні...

03-06-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Влада бачить загрозу для себе серед проукраїнського середовища, в українській пісні, культурі та мові»

– Минув рік після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Одне з побоювань часів виборчих перегонів...

02-06-2020 Інтерв'ю

Олександр Добровольський: «Нам треба донести не просто правдиві історичні факти, а парадигму боротьби»

Про невідомі факти з діяльності національно-визвольного руху на Донбасі у ХХ столітті «Тижню» розповів історик...

15-05-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн