Понеділок, 05 квітня 2021 21:15

Примус до "кластерної" капітуляції та легітимізації "ЛДНР"

Андрій Левус
Примус до "кластерної" капітуляції та легітимізації   "ЛДНР"

Російські окупаційні війська свідомо загострюють ситуацію на передовій. Ця ескалація є фоном для гібридних спроб завдати шкоди національним інтересам на іншому фронті - дипломатичному.

Путін примушує Україну до гібридної капітуляції.  ОБСЄ, Німеччина та Франція в темі і "долі" цього процесу. Ціна - "Північний потік 2".

Андрій Єрмак і Руслан Демченко є виконавцями цього проекту.

І успіхи  у них є.

Зокрема, загрозливими для України є тенденції щодо суб‘єктивізації ОРДЛО як повноцінного учасника переговорного процесу.

  1. Збереження та легітимізація озброєних загонів російських окупаційних військ. В проекті "Ключових кластерів по реалізації  Мінських угод" пропозиція Німеччини та Франції про  "роззброєння всіх незаконних груп в ОРДЛО, за виключенням народної міліції (поліції) ОРДЛО" та про підтримання громадського порядку в ОРДЛО "спільними патрулями національної поліції  України та народної міліції (поліції)  ОРДЛО".
  2. "ЛДНР",  як сторона конфлікту. В роботі Тристоронньої контактної групи уже кілька місяців беруть участь люди, які всупереч Мінським домовленостям  не представляють жодного учасника ТКГ. Вони названі "громадськими експертами республік". Ані РФ, а ні Україна не взяли на себе відповідальності за формалізацію цих людей в переговорному процесі.
  3. Щобільше, з інформації в ЗМІ ми дізнаємось, що українська делегація консультується з ними і з тих питань, які мають обговорюватись виключно з представниками країни-агресора – Росії. А саме: безпекова, економічна, гуманітарна тематики. Таким чином чинна влада сприяє легітимізації окупаційних адміністрацій як учасників конфлікту та, відповідно, переговорів. Росія ж все ближча до омріяного статусу спостерігача та "миротворця".

У зв'язку з вищезазначеними обставинами слід вимагати від Президента:

  1. Зупинити участь української делегації у всіх форматах ТКГ до  з'ясування обставин, чіткого окреслення форматів та з'ясування мандатів всіх учасників.
  2. Терміново офіційно скерувати ноту МЗС до ОБСЄ для з'ясування позиції України з означених питань.
  3. Провести позачергове засідання парламенту для звіту Міністерства закордонних справ та очільників українських делегацій в Мінському та Нормандського форматах.
  4. Правоохоронним органам з'ясувати  обставини та осіб, які завдали  шкоди суверенітету та інтересам України.

Я чекав саме цього від РНБОУ. Тому що безглуздо кричати про небезпеку на весь світ,  самим пустивши в органи влади відверту агентуру ворога.

Зазначені проблеми є нічим іншим, як продовженням курсу на капітуляцію, правда в її повзучому, "тихому режимі".

Особи відповідальні за "мирний процес" грають в піддавки з агресором, виходячи вже далеко за межі Мінських домовленостей, які самі по собі є нікчемними де-юре  і небезпечними де-факто. Якщо минула влада  використовувала їх для посилення санкцій тиску на агресора, то чинна влада робить все, щоб Росія уникнула відповідальності за окупацію та війну.

Тенденції ж світової політики створюють найкращу перспективу для ламання старих, нав'язаних силою форматів й переходу до активної фази військово-дипломатичного захисту українських інтересів.

Реакція Вашингтону впродовж минулого тижня є чітким сигналом і Москві, і Україні – в божевільній хаті  світу з'явився дорослий. І ніхто не дасть посилювати Путіна чи далі гратися в "умиротворення агресора", особливо за кошт інтересів України.

Точки біфуркації для Зеленського досягнуто. Політичну шизофренію слід припиняти. Наїжджати на Медведчука і толерувати  Єрмака з Льовочкіним. Проголошувати прогресивні промови й тримати Ріффа у в'язниці, Татарова на посаді. Чекати дзвінка Байдена,  а самому вирішувати питання з Козаком і Макроном. Хай робить вибір. Саме цього чекає активна патріотична  частина суспільства, яка чинитиме опір і капітуляції і новій хвилі російської навали. ЗЕ, ти з ким?

Україна має шанс долучитись і стати авангардом єдиного світового фронту вільних націй в боротьбі з російським імперіалізмом.  Тільки цілковите його знищення дасть нам шанс повернути українські землі та забезпечити мирне життя для кожного українця.

 

Loading...

Інтерв'ю

Сергій Квіт: «Донцов хотів, щоб українці були переможцями»

Про Дмитра Донцова як видатного українського інтелектуала, політичного мислителя, літературного критика, видавця та есеїста розповідає...

26-03-2021 Інтерв'ю

Знайомтесь: Інститут наукових студій націоналізму

 Наш співрозмовник – Олександр Сич, доктор політичних наук, голова Івано-Франківської обласної ради, ініціатор створення Інституту...

19-02-2021 Інтерв'ю

Веб-дизайн