Понеділок, 15 січня 2018 15:16

Уболівальники-патріоти на волі!

Григорій Жибак
Уболівальники-патріоти на волі!

Фанатів луганської «Зорі» Владислава Овчаренка та Артема Ахмерова звільнено з полону.

У жовтні 2016 року їх затримали бандити так званої ЛНР через спалений прапор терористів. Згодом промосковські бойовики встановили, що Владислав був блогером спільноти у соціальних мережах «Луганська хунта». З»ясувалося, що за хлопцями стежили ще з вересня 2015 року.

Акцію зі спаленням прапора московсько-терористичних банд на Луганщині Овчаренко та Ахмеров присвятили світлій пам’яті свого загиблого друга, який боронив Україну у складі батальйону «Азов» і загинув в Іловайському казані. Під тортурами хлопців змушували також зізнатися у підриві пам’ятника в Луганську. Відтак, аби вони взяли на себе цей акт, їм обіцяли обмін. Артем Ахмеров розповів, що у бандитів є фактор «необхідної розкриваності». Через це вони часто хапають безпосередньо на вулиці невинних людей і примушують зізнатися в тій чи іншій провині.

Події із затриманням фанатів «Зорі» розвивалися блискавично. Початком листопада минулого року так зване міністерство державної безпеки терористичної організації ЛНР поширило заяву про арешт у Луганську «лідерів підпільного неонацистського угрупування». Овчаренку та Ахмерову закидали «шпигунство», що вони завербовані співробітниками Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Навіть було оприлюднено псевдо вербувальників – Великий та Злий. Невдовзі Владислава Овчаренка засудили до сімнадцяти років в’язниці. Так само тривалий термін отримав Артем Ахмеров.

Бентежило, що на якийсь час про вболівальників «Зорі» забули. На слуху були прізвища інших, більш відомих в’язнів, яких утримували терористи. Про Овчаренка та Ахмерова минулого року писав і наш часопис. У столиці футбольні фанати та активісти пройшли ходою від парку Шевченка до представництва ЄС в Україні. Акція мала резонанс. Обидвох хлопців було включено до списку осіб, які підлягали обміну ув’язнених між терористами та українською стороною. В останні дні 2017-го фанати луганської «Зорі» вийшли на волю разом із понад сімдесятьма іншими в’язнями. Натомість, бойовикам було передано 233 особи.

Не можна оминути позицію луганського клубу. На противагу своїм уболівальникам, керівництво «Зорі» жодного разу не вивело гравців у футболках із підтримкою в’язнів. Упродовж багатьох років команда вважалася таким собі фарм-клубом «Шахтаря». Неодмінно поступалася «гірникам» у протистояннях. Біля її керма стояли такі ж злочинці із партії регіонів, як і в донецькому клубі. Щоправда, вже декілька сезонів між ними перебіг чорний кіт. Принаймні, на футбольному полі. Луганці чинять неабиякий опір і навіть позбавляють клуб Ахметова очкового доробку. «Шахтар» у відповідь вже не так охоче посилає своїх гравців в оренду до «Зорі». Щоправда, висока ймовірність побиття горщиків між клубами тільки у спортивному протистоянні. Також треба взяти до уваги той факт, що керівництво «Зорі» не проводило акцій на підтримку своїх ув’язнених фанатів з огляду на розвиток справи, аби не нашкодити звільненню.

Допоки в Україні тривають футбольні канікули, виокремлюються власники клубів. Схоже, з футбольної мапи нашої країни починає зникати ще одна команда. Президент одеського «Чорноморця» Леонід Клімов дедалі відвертіше демонструє байдужість до клубу. Цей регіонал, прихвостень і вірний пес злочинного режиму Януковича, після Революції Гідності дедалі почувається дедалі некомфортніше. Відтак, витрачає на клуб щоразу менші кошти. То заявив, що не потрібно купувати відомих гравців, яким треба платити чималу зарплату, а покладатися на своїх юних вихованців. То навіть не прийшов на представлення нового наставника «моряків», що раніше годі було уявити. Зараз статки Клімова оцінюють у двадцять п’ять мільйонів доларів. Кошт чималий, але мізерний, щоб утримувати клуб штибу «Чорноморця».

Незрівнянно вищі статки у ще одного президента-українофоба Рината Ахметова. У 2017 році він увійшов у рейтинг Bloomberg Billionaires Index із 4,38 мільярда доларів. Звісно, що про зникнення його «Шахтаря» не йдеться. Власник клубу має інші клопоти. На днях кіпрський суд заморозив 820 мільйонів доларів Ахметова через тривалу тяганину у справі продажу «Укртелекому». Річ у тому, що цей успішний бізнес-партнер Президента Порошенка, який нині «розводить» українців на так званому роттердамському вугіллі, не сплатив колишньому українському банкіру Денису Горбуненку кругленьку суму за телекомунікаційну групу.

У 2013 році замість 860 мільйонів доларів Ахметов перечислив тільки 100 мільйонів авансу і більше жодних платежів не здійснював. А навіщо? Тоді, при Януковичу, чинив що забажав, тепер інший президент його колега.

Втім, у жовтні 2017 року «Укртелеком» перейшов від Ахметова у державну власність. Господарський суд Києва розірвав договір купівлі-продажу між «Укртелеком» ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» та ТОВ «ЄСУ», кінцевим бенефіціаром якого є Ахметов. З «ЄСУ» не тільки мають стягнути вартість купленого пакету акцій, а й понад два мільярди гривень за неналежне виконання договору купівлі-продажу пакету акцій.

Прикметно, що у цій справі давно є дозвіл на заочне засудження екс-президента України Януковича, колишнього міністра фінансів Колобова, екс-прем’єра Азарова та колишнього першого віце-прем’єра Арбузова. Себто, всіх злочинців, які втекли до Росії і нині є недосяжними для українського правосуддя. Та чи правосуддя? Головний злочинець у цій справі нині в Україні. Але його вперто не помічають правоохоронні органи! Очевидно, «дбають» про українців. З арештом Ахметова, про який годі нині мріяти, рухнуть всі злочинні схеми, зокрема, й наперсткова, коли українське вугілля з окупованої території дивним чином перетворюється у роттердамське, зумовлюючи драконівські комунальні тарифи для населення, збагачення ворога України Ахметова та московсько-терористичних банд.   

Ринкова ціна вугілля з Донбасу становить 600-700 гривень за тонну. Ахметівська ДТЕК саме за такою ціною купує його на своїх шахтах, але на свої ж ТЕС постачає його за ціною 1 500 гривень, як нібито закуплене та привезене із голландського Роттердаму. Цей масштабний злочин діється за цілковитого сприяння  Національної комісії з питань регулювання енергетики і комунальних послуг, яку очолює такий собі Вовк, що колись працював у «рошенівських» структурах Президента України Порошенка. Не є таємницею, що наживаються на цій злочинній афері не тільки Ахметов, найвищі посадовці держави, які покривають злочин, а й син втікача Януковича Олександр. Ось такої!  

Звільнених з полону Владислава Овчаренка, Артема Ахмерова та багатьох інших зустрічали найвищі українські державні чини. Йшлося про неабиякі потуги щодо визволення, про обов’язок звільнити інших, які далі перебувають у ворожих катівнях. Про завершення війни супроти Московії у двотижневий термін чи взагалі про її припинення ані пари з вуст. Навіщо? Як тоді досягнути нечуваних 900 гривень на тонні? Це для них більше важить, ніж українська кров.

Loading...

Інтерв'ю

Леонтій Шипілов: «Вибори в умовах війни: маємо бути у всеозброєнні»

  Понад місяць працює нова Центральна виборча комісія, обрана 20 вересня. Присягу прийняли 5 жовтня. Українська...

18-11-2018 Інтерв'ю

Forum TV. Інтерв'ю з Сергієм Кузаном

Інтерв'ю Кузана Сергія - заступника Керівника Проводу Вільні Люди, координатора Національна ініціатива "Стоп Реванш" для канадського Forum TV. 

01-11-2018 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн