Понеділок, 22 січня 2018 10:10

Допінгові злочини Москви

Григорій Жибак
Допінгові злочини Москви

Стають відомі нові факти вживання спортсменами Московії заборонених препаратів.

Щойно російський воротар Володимир Габулов перейшов до бельгійського «Брюге», як Міжнародна федерація футболу оприлюднила список гравців, допінг-проби яких, відібрані п»ять років тому, під підозрою. Окрім 34-річного голкіпера, у переліку, головно, гравці московського ЦСКА. Як росіяни, так і легіонери. Зокрема, натуралізований бразилець Маріо Фернандес, японець Кейсукі Хонда, болгарин Благой Георгієв, Сергій Чепчугов, Роман Шишкін, Петро Нємов, Сергій Ігнашевич. Останній вдруге увійшов до сумновідомого переліку. За багаторічну кар»єру Ігнашевич виокремився не тільки вживанням допінгу. Відомі чимало фактів, коли гравець у стані алкогольного сп»яніння опинявся в епіцентрі скандалів. Та відбувалося це, зазвичай, після переможних для його ЦСКА чемпіонатів Росії чи тріумфу в кубку. Відтак, оборонцеві, як і його партнерам по команді, пробачали витівки.

Цього разу все значно серйозніше. Справа набула неабиякого поголосу у спортивному світі і «зам»яти» її буде вельми проблематично. Разом із гравцями до спортивного злочину вдалася й така собі РУСАДА – російське антидопінгове агентство. У статуті цього відомства йдеться про «протидію застосуванню допінгу у спорті». Насправді, ця РУСАДА не змогла надати ФІФА понад половину запрошених проб. Їх у відомстві взагалі нема. Згідно міжнародних правил, допінг-проби мають зберігатися, щонайменше, 10 років! Очевидно, що всі гравці, проби яких десь «загубилися», вживали заборонені препарати. Вже доведено, що спортивні злочини із зловживанням допінгу діялися в Росії під прикриттям найвищих державних інститутів. РУСАДА – не виняток.  

Щодо Габулова, то підозру викликають проби, відібрані у 2012-2013 роках, коли він захищав кольори махачкалинського «Анжі» і брав участь у поєдинках Кубку УЄФА. Через трансфер воротаря гранд бельгійського футболу, добре знаний на континенті «Брюге» потрапив у вельми неприємну ситуацію. Ймовірно, клубу доведеться шукати нового «брамкаря». Тепер інші команди Старого світу не раз і не два подумають, перш ніж укладати угоду про співпрацю із репрезентантами Московії.

Відомо, що ФІФА, яка продалася за путінські багатомільйонні хабарі і надала москалям право бути господарями світової першості 2018 року, щоразу відбілювала Росію у чисельних злодіяннях. Цікаво, як чинитимуть найвищі футбольні чиновники цього разу. Увага та й тиск світової спільноти практично не залишають шансів для «маневрів». Пікантності справі додає той факт, що через декілька місяців Московія прийматиме Мундіаль.

Тиждень тому стався черговий кумедний випадок із російськими спортсменами. Майже сорок легкоатлетів спішно покинули першість Сибірського федерального округу у приміщенні, яка відбувалася в Іркутську, коли стало відомо про прибуття га змагання допінг-офіцерів. Більшість цих «спортсменів» пояснили свій чин раптовою недугою. З-поміж них така собі Наталя Аристархова, яка у грудні минулого року на студентському чемпіонаті Красноярського краю пробігла 3 000 метрів за 9 хвилин і 6 секунд. Нечуваний результат для змагання такого «високого» рівня. Зазвичай, так бігають на престижних міжнародних турнірах. І до бабці ходити не треба, що Аристархова тоді добряче «заправилась». Цього разу, щойно вчувши про допінг-контроль, із не меншою швидкістю накивала п»ятами із Сибірської першості.

Випадок в Іркутську привернув увагу спеціалістів. Одразу було підраховано число атлетів, які знялися із змагання. З-поміж 36 осіб 11 дорослих легкоатлетів, 4 юніори до 23 років, 14 юніорів до 20 років і 7 дівчат до 18 років. Треба наголосити, що були й такі, які все ж вийшли на старт, але не фінішували чи не використали всі свої спроби. Відтак, до них була менша увага і в них не відбирали проби на вміст заборонених препаратів.

Привертає увагу вік цих «спортсменів». Очевидно, що в Росії «велике» спортивне майбутнє. Може москалям час започаткувати у себе новий, так би мовити, спорт, у якому учасники змагатимуть під «мухою» - наркотичною, алкогольною тощо.

Зовсім скоро беруть початок Зимові Олімпійські ігри, які відбуватимуться у південнокорейському Пхенчхані з 9 по 25 лютого. Міжнародний олімпійський комітет, з огляду на чисельні зловживання і порушення антидопінгових правил, відсторонив росіян від участі та дискваліфікував Олімпійський комітет РФ. Виступати у Південній Кореї будуть тільки ті, які довели свою непричетність до спортивних злочинів. Змагатимуть вони під нейтральним прапором.

Незважаючи на близькість Олімпійського старту, Кремль не полишає сподівань уникнути ганьби.

Комісія Міжнародного олімпійського комітету буде розглядати можливість використання російськими спортсменами радянської символіки. Саме так! На Олімпіаді 2018 року кацапи хочуть виступати під прапором СРСР. Також, у випадку здобуття ними нагороди, звучатиме гімн колишньої імперії. Наразі, на екіпіруванні росіян замість їхньої символіки передбачено Олімпійські кільця.   

Замість дискваліфікувати Росію через системні допінгові злочини, які прикривалися на державному рівні, найвищі світові спортивні чиновники таким рішенням додали собі зайвих клопотів. Відтак, розгорілося протистояння Міжнародного олімпійського комітету та Всесвітнього антидопінгового агентства. МОК закидає WADA перетворення боротьби з допінгом для політичних цілей, проголошення себе «абсолютною владою» в антидопінгу. Тут доволі чітко прослідковується рука Москви. Своїм дивним рішенням МОК лише підтвердив прокремлівську позицію. Антагонізм між відомствами розпочався відразу після того, як згідно розслідувань WADA Росію позбавили 12 медалей Олімпіади в Сочі.

Також МОК звинувачує Всесвітнє антидопінгове агентство у зв»язках із ФБР і що перед його очільником Ричардом Маклареном було завдання домогтися відсторонення Росії від Ігор. Цікава позиція цих «олімпійців». Злочини Москви доведено. Відтак, треба запитати у МОК, з якого дива він вдається до звинувачень, коли злодіяння Росії беззаперечні.

Видко, зовсім скоро стануть відомі й факти багатомільйонних путінських хабарів достойникам Міжнародного олімпійського комітету. Інакше, з якого дива вони б з піною біля рота сичали на відомство, яке складається із представників багатьох країн світу і посади в якому є обраними шляхом голосування.

Аби бодай трохи замаскувати промосковський вектор звинувачень у бік WADA, МОК вбачає у діях борців із допінгом намагання «перемістити сферу впливу на світовий спорт з Європи в англомовні країни, зокрема США та Канаду».

Чесну і принципову позицію світового антидопінгового агентства доводять й інші факти. Стало відомо, що російські хакери планують атакувати сайти антидопінгових агентств під час Олімпіаді в Пхенчхані, а російська рада федерацій готує санкції супроти WADA за викриття спортсменів РФ.  Саме так! Не йдеться про боротьбу із масштабними злочинами у спорті і навіть не про заперечення зловживань. А про санкції за викриття злочину…

Loading...

Інтерв'ю

Стефан Романів: Терор, який був у 1932 році, і терор, що сьогодні на окупованих територіях, мають одну мету – винищення

Минулого тижня у Києві відбувся XI Світовий Конгрес Українців – ініціативи, що координує роботу 20-мільйонної...

10-12-2018 Інтерв'ю

Леонтій Шипілов: «Вибори в умовах війни: маємо бути у всеозброєнні»

  Понад місяць працює нова Центральна виборча комісія, обрана 20 вересня. Присягу прийняли 5 жовтня. Українська...

18-11-2018 Інтерв'ю

Forum TV. Інтерв'ю з Сергієм Кузаном

Інтерв'ю Кузана Сергія - заступника Керівника Проводу Вільні Люди, координатора Національна ініціатива "Стоп Реванш" для канадського Forum TV. 

01-11-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн