Понеділок, 18 травня 2020 19:02

Герої і блазні

Григорій Жибак
Герої і блазні

Очікується, що в останній декаді травня відновляться спортивні змагання. Наразі, без уболівальників. Кабінет Міністрів України має визначити критерії безпеки, яких мають дотримуватися учасники змагань.

Це доволі цікаво. Адже, одна річ, коли зустрічаються суперники у великому тенісі, яких розділяє сітка та й перебувають вони на вельми солідній відстані. Або ж атлети, які змагають в одиночних видах, таких як стрибки в висоту чи довжину, метання списа, молота тощо. Та як бути з критеріями кабміну репрезентантам командних чи контактних видів спорту? Скажімо, борцям або боксерам. Чого вартує сумної слави Олександр Усик, який остаточно зняв маску і постійно просторікує в інтересах Московії. Цей персонаж також відомий частими зустрічами з найвищими чинами московських батюшок, постійним відвідуванням їхніх так званих богослужінь, причащанням навіть у найкритичніші дні коронавірусної епідемії. Очевидно, що ця особа може бути носієм сучасної чуми і заразити чимало суперників, тренерів, журналістів, глядачів.

Ворожі щодо України заяви Усика зумовили величезний шквал критики. Дійшло до того, що борець вільного стилю Богдан Грицай викликав цього промосковського «казачка» відповісти за антиукраїнські заяви у рівному бою. Треба нагадати, що в часі Революції Гідності Богдан разом із колегами та тренерами був на Майдані і разом з мільйонами співвітчизників боронив Україну. Отже, нічого дивного в його чині нема. Інша річ, що поєдинок може не відбутися через задній хід, який включив Усик. Він, нібито, готовий до бою, але лише на ринзі і за правилами лише боксу.

Привертають увагу слова тренера Богдана Грицая Олексія Семенюшка, що й сьогодні у багатьох українських спортсменів є один куратор – ФСБ Московії. Та й не лише спортсменів. На нашу ганьбу дотепер очільником Національного олімпійського комітету України є Сергій Бубка, який є одним із небагатьох членів Міжнародного олімпійського комітету, які у всіх голосуваннях підтримують Московію. Це лише вдуматися! Москалі шість років нас вбивають, а наш головний «олімпієць» цілковито на їхньому боці! Більше того, чинить він це, незважаючи на те, що чимало представників нейтральних країн засудили ворожу політику Кремля і постійно голосують проти.

І до бабці ходити не треба, що усики, ломаченки, гвоздики та інші їм подібні особини завербовані ФСБ і чітко діють за сценарієм ворога. Такої ж думки й волонтерка Маруся Звіробій, яка заявила, що «Іванушка-дурачок продався за російські рублі» і «довіку залишиться ганьбою українського народу».

Розуміючи популярність спорту і його роль, Московія постійно намагається впливати на нього та маніпулювати ним. Відомі десятки клубів у Європі, власниками яких є москалі або фірми, у той чи інший спосіб пов’язані з Московією. Кремль фінансово підживлює угрупування вболівальників клубів, які сповідують промосковські погляди. Зокрема, добре відомо про багатолітні дружні відносини ультрас московського «Спартака», грецького «Олімпіакоса» та сербської «Црвени Звєзди», яких об’єднує червоний колір.

Доказом впливу кацапів на європейський футбол є масовий страйк фанатів чемпіона Греції клубу ПАОК із Салонік. Комітет професійного спорту Греції закликав відсторонити від змагань ПАОК та «Ксанті», підозрюючи, що обидва клуби належать одному власнику. Це є грубим порушенням спортивних канонів. У даному випадку йдеться про московського олігарха Івана Саввіді. Відомо, що нині все купується за гроші. А що не можливо купити за гроші, вирішують за великі гроші. Річ ясна, заможний Саввіді вплинув на ситуацію, «нагнувши» навіть парламент Греції. Депутати прийняли юридичну поправку, згідно якої обидва клуби збережуть прописку у Суперлізі. Щоправда, це соломонове рішення передбачає покарання у вигляді позбавлення декількох турнірних очок. Щось на кшталт, ніби щуку кинули у річку, проте у ній стало трохи мілкіше. Тимчасово. До перших дощів.

ПАОК веде боротьбу з «Олімпіакосом» за збереження чемпіонського звання. Позбавлення команди важливих очок може стати вирішальним. Відтак, близько 15 тисяч уболівальників вдалися до акцій протесту. Пікантності ситуації додає той факт, що боси «Олімпіакоса» вимагали призупинити чемпіонат, небезпідставно вбачаючи фальсифікацію з боку Саввіді. Таким чином, виник конфлікт між клубами, які у той чи інший спосіб мають відношення до Московії. Пересічним грекам, яким надали лише аргументи і факти, залишається хіба що спостерігати і виходити на страйки.

Так само не так давно страйкували фанати іспанського «Райо Вальєкано», вимагаючи від босів клубу розірвати контракт із українським нападником Романом Зозулею. Приміський район Мадриду Вальєкос ганебно виокремлюється лівими поглядами. Москва і сюди пустила свої метастази. Щойно Роман опинився у «Райо», супроти нього відразу почалася брудна кампанія дискредитації. Йому закидали допомогу українському війську, яке на Донбасі нібито вбиває мирних людей, що повстали за свою незалежність і відокремлення від України. Довелося наймати охорону для сім’ї, дотерміново залишати клуб, незважаючи на тривалий термін поза грою, адже у Романа був діючий контракт. У Вальєкосі також відбувалися профінансовані Кремлем мітинги. Щоправда, тривали вони допоки Московія не припинила фінансування учасників.

Перейшовши до «Альбасете» Зозуля значно додав у грі. Йшлося навіть про його запрошення до лав національної команди України. Та врешті, цього не сталося. Чому? Запитання вельми цікаве. Насамперед, до головного тренера «жовто-синіх» Андрія Шевченка. Як тут не згадати чисельні манівці одного із найвідоміших українських гравців. Зокрема, колишнє прагнення до об’єднання футбольних чемпіонатів України та Московії, місце у першій п’ятірці злочинної партії кремлівської хвойди Королевської, дивний перехід із італійського «Мілана» до англійського «Челсі», власником якого був тоді москвинський мільярдер, губернатор Камчатки Роман Абрамович. Зрештою, Шева дотепер не говорить українською. Італійська, англійська, кацапський «язик» – жодних проблем. Тільки не солов’їна.

Інша річ, якби на той час збірна України мала профіцит нападників, які наколотили купу голів. Але ж не було з кого вибирати! Результативність кульгала. Та для Зозулі місця все рівно не знайшлося. Хоч, з огляду на його патріотичну позицію, гравця треба було кликати під знамена головної команди, що консолідувало б ще більше фанатський рух, уболівальницький загал. Це так важливо в умовах війни з Московією.

Натомість, Романа Зозулю вчергове вшанував український народ. Командувач збройних сил України генерал-лейтенант Володимир Кравченко підписав наказ про нагородження спортсмена медаллю «Операція об’єднаних сил. За доблесть і вірність». За короткими словами Романа: «Служу народу України! Спасибі», ховається його багатолітня вагома підтримка українського війська, українських Героїв, які боронять Батьківщину від одвічного ворога на Донбасі. Без помпезності і «піару» Зозуля систематично допомагає чималим коштом. Він – взірець українського спортсмена, ідол уболівальників.

 

Loading...

Інтерв'ю

Сергій Квіт: «Донцов хотів, щоб українці були переможцями»

Про Дмитра Донцова як видатного українського інтелектуала, політичного мислителя, літературного критика, видавця та есеїста розповідає...

26-03-2021 Інтерв'ю

Знайомтесь: Інститут наукових студій націоналізму

 Наш співрозмовник – Олександр Сич, доктор політичних наук, голова Івано-Франківської обласної ради, ініціатор створення Інституту...

19-02-2021 Інтерв'ю

Веб-дизайн