Понеділок, 14 грудня 2020 13:21

Подвійна мораль

Григорій Жибак
Подвійна мораль

Українська асоціація футболу подала апеляцію до Спортивного арбітражного суду в Лозанні щодо технічної поразки збірної України у матчі, який не відбувся, супроти збірної Швейцарії.

 

Захищати інтереси української сторони будуть Асоціація правників України, правники УАФ та фахівці в галузі спортивного права юридичних компаній Іспанії та Швейцарії. Суть справи у тому, що вирішальний поєдинок між Україною та Швейцарією, у якому вирішувалася доля місця у когорті найсильніших команд Старого світу так і не відбувся через рішення головного лікаря Люцерна відправити нашу команду на карантин, бо у ній були виявлені нові спалахи коронавірусу. Насправді, згодом захворювання на Covid-19 підтвердилося тільки у Руслана Малиновського, який захищає кольори італійської «Аталанти». УЄФА, нібито, намагалася домовитися із швейцарцями, щоб матч все ж відбувся, але марно. Організувати за одну добу приїзд нової команди для української сторони було нереально. Згодом збірній України, без гри, у кабінетах найвищих континентальних футбольних достойників було зараховано технічну поразку. Таким чином, наразі, наша команда понизилася у класі, а швейцарці, які у турнірі не здобули жодної перемоги, надалі змагатимуть із найсильнішими. За умови, якщо суд у Лозанні нічого не змінить.

Як на мене, тут мають місце подвійні стандарти. Нині весь світ переживає новітню пандемію. Хворіють усюди. Зокрема, й футболісти. У таких випадках не було скасовано жодного поєдинку за участю команд, у яких заразилися гравці. Хворі спортсмени ідуть на самоізоляцію аж до одержання негативних тестів. Зазвичай, це триває до двох тижнів. Відбувається таке й в чемпіонаті Швейцарії! У тому числі і з командою «Люцерн»! З якого дива лікар цього регіону вплинув на поєдинок під егідою УЄФА можна лише гадати!

Та не лише дії ескулапа виглядають дивними і несправедливими. Нашій команді навіть не надали роздягальню для тренування, яке відбувалося напередодні матчу! Швейцарці підкреслено поводилися із представниками української делегації, як із прокаженими. Переодягалися наші біля поля! Не було нагоди скористатися туалетом, попити чаю і таке інше! Таке саме ставлення, як до прокажених, було й на летовищі, звідки національна команда України, наступного дня, поверталася на Батьківщину. І це за умови, що всі члени делегації мали на руках документи із підтвердженими негативними тестами! Малиновський, єдиний, хто був дійсно хворий, повернувся в Італію. Його у складі делегації вже не було. Так само підтвердилися негативні тести усієї делегації після прибуття в Бориспіль, де у них були відразу ж узяті проби.

Тут йдеться не лише про порушення спортивних принципів, а й про приниження честі та гідності людей. Цікаво, як би поводилися швейцарці з англійцями, італійцями, французами чи німцями?! І до бабці ходити не треба, що спалахнув би міжнародний скандал.

Відтак, нам треба мати гонор. Гадаю, що гідно було б відмовитися від турніру Ліги націй, який УЄФА створила як чергове джерело свого збагачення. Це завдало б неабиякого удару по іміджу цього змагання та головного футбольного відомства Європи. Натомість, маємо подавати до значно серйознішого суду, ніж спортивний, який розглядав би справу про зазіхання на честь і гідність українців.

Схоже, боротьба з расизмом, корупцією, нетерпимістю до сексуальних меншин, іншими негативними явищами у футболі для достойників від гри мільйонів є лише ширмою, імітацією діяльності. Кому потрібні всі ці вклякання футболістів і піднята догори рука перед проведенням матчів як знак підтримки темношкірих людей? Палиця завжди має два кінці. І правда завжди посередині. 

Доволі цікавий випадок трапився у Лізі чемпіонів, під час протистояння французького «ПСЖ» і турецького «Істанбул Башакшехір». На початку матчу гравець господарів вельми нечемно атакував суперника. Турки, відомі запальним характером, одразу обступили суддю, вимагаючи сурового покарання. Так само схопилася на ноги і лава для запасних. Найбільш неадекватно поводився помічник головного тренера П’єр Вебо. Відтак, боковий суддя повідомив про це арбітра в полі Овідіу Хацегана. Поєдинок обслуговувала румунська бригада. Коли головний суддя підійшов до бокової лінії, він перепитав помічника, хто саме? Себастян Чолтеску дав чітке пояснення, яке відразу ідентифікувало відомого у минулому гравця збірної Камеруну П’єра Вебо з-поміж турецьких гравців і тренерів. Мовляв, он цей, «негро»… Після цієї фрази румунською скандал спалахнув із новою силою. Турки відмовилися продовжувати поєдинок. Їхнє рішення підтримали й гравці «ПСЖ». Жодні вмовляння на рівні УЄФА не змінили ситуацію. Матч дограли наступного дня і обслуговувала його нідерландсько-польська бригада арбітрів.

Гравець «Істанбула» Демба Ба закидав румуну, що той, мовляв, ніколи не вживає словосполучення «білий хлопець». Чому ж він тоді назвав Вебо «чорним»?.. Пригадується відомий правничий вислів: «Закон – як дишло. Куди повернеш – туди й вийшло». Ну не сірий чи рожевий цей громадянин Камеруну. Та й, може, румун Чолтеску й гадки не мав його ображати. У напруженій ситуації вдався до найбільш ефективного пояснення, яке одразу дозволило Хоцигану ідентифікувати порушника.

Також можна уявити собі аналогічний поєдинок в Африці, коли б на лаві запасних перебував один європеєць, помічник головного тренера якогось тамтешнього клубу. І що тоді? Та й до бабці ходити не треба, що була б аналогічна ситуація, але вже із вживанням слова «білий».

Збірну України принизили, як на мене, куди більше. ХХІ століття і не пускати в туалет! Та УЄФА вперто не помічає кричущих фактів! Ба більше, ще й ганебно поразку присудила!

Може це відомство подвійних стандартів ще й піддасть карі нападника англійського «Лестера» Джеймі Варді, який після переможного гола у ворота «Шеффілда», святкуючи, у підкаті, зламав прапорець на куті поля. Випадок надто небуденний у футболі, за який гравці майже завжди одержують «гірчичник». Саме так і вчинив суддя щодо Джеймі. Але! Дехто, як і у випадку із вкляканням на коліна, занадто далеко зайшов. У даному випадку – це англійська Прем’єр-ліга, яка вирішила підтримати ЛГБТ-спільноту і зобов’язала клуби встановити веселкові прапорці та капітанам команд мати такі ж пов’язки!

Прихильники ЛГБТ зажадали оштрафувати Варді, звинувативши його в гомофобії та цькуванні, що він ненавидить гей-співтовариство і таке інше.

Та чомусь і в голову нікому не прийшло встати на захист капітанів команд, яких примусили носити пов’язки з кольорами ЛГБТ-спільноти…

О часи, о звичаї!..

 

 

Loading...

Інтерв'ю

Сергій Квіт: «Донцов хотів, щоб українці були переможцями»

Про Дмитра Донцова як видатного українського інтелектуала, політичного мислителя, літературного критика, видавця та есеїста розповідає...

26-03-2021 Інтерв'ю

Знайомтесь: Інститут наукових студій націоналізму

 Наш співрозмовник – Олександр Сич, доктор політичних наук, голова Івано-Франківської обласної ради, ініціатор створення Інституту...

19-02-2021 Інтерв'ю

Веб-дизайн