П'ятниця, 31 березня 2017 14:11

До 100–річчя Української національної революції

Георгій Лук’янчук
До 100–річчя Української національної революції

24 березня в Українському домі відбулась імпреза, присвячена 100-річчю Української революції 1917-1921 рр. за участі представників Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Українського інституту національної пам’яті.

Організаторами заходу виступили: Всеукраїнське товариство «Меморіал» ім. В. Стуса, Національна світлинотека «Українська мить», Мистецький фонд імені Короля Данила, Благодійний фонд «Відродження України», Видавничий Дім «Ін Юре». У заході взяли участь Перший Віце-прем'єр-міністр України, міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, Міністр культури України Євген Нищук, Заступник Глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко, Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, кінорежисер–документаліст Сергій Буковський, керівники релігійних та громадських організацій.

Імпреза розпочалася відкриттям змістовної фотовиставки «Постаті Української національної революції», «Сто перемог України (1917-2017)». В рамках заходу відбулась прем’єра хронікально-документального фільму «За Україну, за її волю! (миттєвості української історії )»  відомого українського кінорежисера–документаліста Сергія Буковського та презентація фотолітопису «За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ». Експозиція вперше зібрала у собі максимальний комплекс фотоматеріалів часів Української революції 1917–1921 років. Не претендуючи на вичерпність, доповнивши світлини історичними фактами, автори цього видання намагалися відобразити розмах визвольних змагань, зберегти пам’ять про тих, кому ми завдячуємо новітньою українською державністю.

«Цього року наша країна відзначає століття Української національної революції 1917–1921 років. Український народ у той непростий час скористався шансом побудувати незалежну державу, відстояти свою національну ідею. Нам залишився великий історичний спадок, своя атрибутика, велична традиція герба, гімну, своєї валюти, які були напрацьовані ще 100 років тому», – сказав під час свого виступу Міністр культури України Євген Нищук. «Події Української національної революції стали початком складного процесу, який знайшов своє відображення через багато років. Разом з тим він повчальний для нашого політикуму і ми сподіваємося, що через цей складний процес, який зараз триває в Україні, на превеликий жаль через втрату наших найкращих синів, ми прийдемо до тої країни, про яку ще сто років тому мріяли Грушевський, Винниченко, Скоропадський, Петлюра та багато інших».

«Щоб протистояти російській пропаганді, потрібно розказувати про державотворчі традиції українців, яким набагато більше, ніж 25 років. Запит на історію зараз дуже великий. Величезними накладами продаються історичні книжки, почало з’являтися українське кіно, документальне і художнє. Адже аудиторія хоче знати українську історію, зокрема події сторічної давності. І наше завдання, завдання істориків – максимально зрозуміло розповісти цю історію», – зазначив Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Українська національна революція 1917-1921 років довела, що споконвічна мрія українців про власну державу може стати реальністю.  У ті важкі часи сто років тому, українці, об'єднавшись ідеєю національного визволення, виявили волю, героїзм і жертовність у боротьбі за державну свободу. Українці вперше за майже 300-літню історію використали шанс реалізуватися як державна нація», – сказав голова Всеукраїнського товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса Степан Кубів. Водночас він зазначив, що українські визвольні змагання 1917-1921 років мали колосальний вплив на формування української нації і боротьбу українського народу за національну гідність та державну незалежність у ХХ столітті. Героїзм та жертовність борців за волю України сьогодні також допомагають нам в обороні державної самостійності та демократії. У багатьох геополітичних аспектах ми є свідками повторення ситуацій сторічної давності. Вкотре українцям доводиться боротися за свою державність на різних фронтах, однак тепер на нашому боці омитий кров’ю героїв неоціненний досвід минулих поколінь і підтримка міжнародних партнерів», – наголосив на важливості вшанування пам’яті Української національної революції1917-1921 років перший віце-прем'єр-міністр України. Кубів також додав: це правдива історія, яка повинна увійти в сьогоднішні підручники для наших дітей, для майбутніх поколінь. «Цю виставку, цей фільм бажано, щоби бачили в усіх областях і школах», – підкреслив він

 

Loading...

Інтерв'ю

Микола Посівнич: «Українське підпілля заміняло державні структури, не маючи своєї держави»

Чиновники, Служба безпеки України, поліція та навіть пенітенціарна служба впродовж цілого місяця допомагали дослідникам вирвати...

06-03-2018 Інтерв'ю

Націософія Олега Багана

9 лютого відзначив свій 55-річний ювілей відомий дрогобицький науковець і публіцист, керівник Науково-ідеологічного центру ім...

26-02-2018 Інтерв'ю

Коліївщина - перша національна революція у Європі

Коліївщина 1768 року - Велике Повстання козаків-гайдамаків і українського селянства чи перша національна революція у...

12-02-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн