П'ятниця, 12 травня 2017 15:02

В Києві презентовано книги про Юрія та Івана Лип

Автор Сергій Багряний

11 травня в Українській Інформаційній Службі було презентовано Збірник Восьмих Липівських читань та книгу «Іван та Юрій Липи» й анонсовано Дев’яті Липівські читання.

В презентації взяли участь автори книги про Івана та Юрія Лип Ігор Стамбол і Світлана Кучеренко, директор Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України Богдан Галайко, дослідники спадщини Лип.

Збірник, виданий за сприяння НДІ українознавства, Центру національного відродження та Благодійного фонду імені Івана та Юрія Лип, складається з розвідок дослідників, презентованих на 8-х читаннях у 2016 році, та публікацій з творчого доробку Лип.

Ігор Стамбол зазначив, що останнім часом вдалося оприлюднити чимало маловідомих творів та фактів з життєвого шляху Юрія та Івана Лип, літературних творів, зокрема, й епістолярного жанру.

За словами Світлани Кучеренко, книга про Юрія та Івана Лип від початку мала називатися «Тарасівець» (Іван Липа) і «Чорноморець» (Юрій Липа), але видавництво затвердило назву «Іван та Юрій Липи». В цій книзі, каже Кучеренко, нема ані міфів, ані легенд, лише ретельно перевірені факти.

За словами директора НДІ українознавства історика Богдана Галайка, зараз важливим завданням є популяризація доробку Івана та Юрія Лип. І це робиться не лише шляхом випуску друкованих видань, але й, зокрема, шляхом проведення конкурсу есе серед студентів та аспірантів українських вишів.

Насамкінець організатори запросили всіх, хто цікавиться спадщиною Івана та Юрія Лип, взяти участь в 9-х Липівських читаннях, які відбудуться наступного року в Полтаві.

Loading...

Інтерв'ю

Нескорений

У Києві відбувся Всеукраїнський відбір на міжнародні змагання для військових, які отримали травми на війні...

15-05-2017 Інтерв'ю

Ярослав Іляш: «... Керувати націоналістичним видавництвом...»

Пропагандивний напрямок займав визначне місце у діяльності ОУН. Після завершення ІІ Світової війни перед Організацією...

06-05-2017 Інтерв'ю

Юрій Сиротюк: «Маємо забезпечити статус української мови»

Конституційним статусом української мови як державної – нехтують. Її варто міцніше закріплювати в органах державної...

24-04-2017 Інтерв'ю

Веб-дизайн