П'ятниця, 08 грудня 2017 16:17

У Тячеві презентували збірку «Нація, яка не капітулює»

Наталія Манджара
У Тячеві презентували збірку «Нація, яка не капітулює»

У Тячівській галереї відбулася презентація «Нація, яка не капітулює», в якій висвітлено історію національно-визвольного руху Ірландії з середини ХІХ століття і до сьогодення. Видання містить як архівні матеріали, так і особисті думки автора щодо цих подій. У книзі вміщено також статті діячів українського націоналістичного руху, адже Ярослав Іляш (упорядник видання) провів паралелі між національно-визвольними рухами в Ірландії і Україні.

На захід прийшли громадські активісти, представники районної влади, працівники книгозбірень району. Книгу представляв упорядник збірки, директор видавництва «Українська видавнича справа» Ярослав Іляш.

Презентуючи книгу, Ярослав зазначив, що ірландці 800 років перебували під владою могутньої Британської імперії. Їх історія вражаюче подібна з історією українців. Ірландці пережили кілька голодоморів, населення невеличкої країни було майже знищене, від них забрали церкву, мову, права. Але попри все, гордий волелюбний народ зумів вибороти свободу. Наразі це країна з високим рівнем економіки, де є 8 лауреатів Нобелівської премії, а ірландські музичні гурти відомі в усьому світі.

«Я задумав зробити книгу, щоб вона стала прикладом для наших хлопців і дівчат, хотів, щоб вона виховувала людей, робила людей натхненними і свідомими», – зазначив Ярослав Іляш.

Учасники зустрічі переглянули музичний кліп з документальними кадрами, де зображено паралелі між рухом за визволення в Ірландії і подіями в сучасній українській історії.

Слово мав також громадський активіст, учасник Революції Гідності та бойових дій на сході України Віталій Бенчак. За його словами, книги Ярослава Іляша, які він прочитав під час служби у зоні АТО, вплинули на нього і надихнули.

«Ці книги має прочитати кожен військовий, щоби бути ідейно підкованим до боротьби за державу», – зазначив Віталій.

 

Loading...

Інтерв'ю

Леонтій Шипілов: «Вибори в умовах війни: маємо бути у всеозброєнні»

  Понад місяць працює нова Центральна виборча комісія, обрана 20 вересня. Присягу прийняли 5 жовтня. Українська...

18-11-2018 Інтерв'ю

Forum TV. Інтерв'ю з Сергієм Кузаном

Інтерв'ю Кузана Сергія - заступника Керівника Проводу Вільні Люди, координатора Національна ініціатива "Стоп Реванш" для канадського Forum TV. 

01-11-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн