Вівторок, 30 січня 2018 16:18

У Запоріжжі презентували книгу про події квітня 1918 року

tv5.zp.ua

Збірка спогадів про події квітня 1918 року, коли у місто зайшли бійці Запорізького корпусу армії Української народної республіки. Про ключові події та свідків тих часів розповів Юрій Щур, якій по крихтам збирав унікальні архівні матеріали.

У презентованої збірці зібрані спогади учасників буремної весни 1918-го. Окрім Франка, це й Вільгельм фон Габсбург, Володимир Щуровський, Гаврило Гордієнко та багато інших. Зібрати їх разом вдалося завдяки історику Юрію Щуру. Тут впевнені — будувати майбутнє можна, лише вивчаючи минуле.

Насамперед, ці спогаді цікаві тим, що ключові місця Української революції збереглися й донині. Це відомий дім Лещинського, будівля студентської поліклініки, народний дім, та багато інших місць де формувалися загони колишніх добробатів. А боронити Олександрівськ було від чого: червона армія запам’ятатись містянам крадіжками та насильством. А ще тим, що її солдати виколювали очі портретам Шевченка та спалювала українську літературу.

Юрій Щур каже — ця книга розповідає не лише про історію, а перш за все показує, звідки пішло прагнення українців до свободи, та доводить, що на запорізькій землі її вміли відстоювати зі зброю в руках.

Loading...

Інтерв'ю

Микола Посівнич: «Українське підпілля заміняло державні структури, не маючи своєї держави»

Чиновники, Служба безпеки України, поліція та навіть пенітенціарна служба впродовж цілого місяця допомагали дослідникам вирвати...

06-03-2018 Інтерв'ю

Націософія Олега Багана

9 лютого відзначив свій 55-річний ювілей відомий дрогобицький науковець і публіцист, керівник Науково-ідеологічного центру ім...

26-02-2018 Інтерв'ю

Коліївщина - перша національна революція у Європі

Коліївщина 1768 року - Велике Повстання козаків-гайдамаків і українського селянства чи перша національна революція у...

12-02-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн