Вівторок, 30 січня 2018 16:18

У Запоріжжі презентували книгу про події квітня 1918 року

tv5.zp.ua

Збірка спогадів про події квітня 1918 року, коли у місто зайшли бійці Запорізького корпусу армії Української народної республіки. Про ключові події та свідків тих часів розповів Юрій Щур, якій по крихтам збирав унікальні архівні матеріали.

У презентованої збірці зібрані спогади учасників буремної весни 1918-го. Окрім Франка, це й Вільгельм фон Габсбург, Володимир Щуровський, Гаврило Гордієнко та багато інших. Зібрати їх разом вдалося завдяки історику Юрію Щуру. Тут впевнені — будувати майбутнє можна, лише вивчаючи минуле.

Насамперед, ці спогаді цікаві тим, що ключові місця Української революції збереглися й донині. Це відомий дім Лещинського, будівля студентської поліклініки, народний дім, та багато інших місць де формувалися загони колишніх добробатів. А боронити Олександрівськ було від чого: червона армія запам’ятатись містянам крадіжками та насильством. А ще тим, що її солдати виколювали очі портретам Шевченка та спалювала українську літературу.

Юрій Щур каже — ця книга розповідає не лише про історію, а перш за все показує, звідки пішло прагнення українців до свободи, та доводить, що на запорізькій землі її вміли відстоювати зі зброю в руках.

Loading...

Інтерв'ю

Павло Садоха: «Португальці незалежно від політичних уподобань усі націоналісти. Нам варто на те рівнятися»

На залитій сонцем лісабонській вулиці майорить величезний синьо-жовтий стяг – українці проводять чергову акцію проти...

06-09-2018 Інтерв'ю

Сергій Кузан: «Ми повинні пережити момент становлення нації, а потім можна говорити про мультикультуралізм»

«Тиждень» поспілкувався з волонтером, заступником голови ГО «Вільні люди» Сергієм Кузаном про здорове патріотичне виховання...

05-09-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн