Понеділок, 19 лютого 2018 19:00

Невтомний дослідник

Віктор Рог
Невтомний дослідник

Чернівецький дослідник Микола Джуряк впорядкував і видав вже другий том (майже на 1000 сторінок) наукового збірника «ОУН і УПА на Буковині» Цього разу об’єктом дослідження невтомного пошуковця став Кіцманський район. Вже майже дев’яносторічний науковець сам свого часу був зв’язковим УПА, ще давно поставив собі за мету «доки ноги носять» збирати матеріали і спогади про боротьбу за волю своїх земляків, щоби пам'ять про їхній чин збереглася і на прикладах їхньої звитяги виховувалися нові покоління.

«Наведені свідчення є надзвичайно цінним історичним джерелом, котре змальовує правдиву й об’єктивну картину визвольних змагань. Вони цілком узгоджуються зі свідченнями, зробленими саме під час боротьби за незалежну Україну, які збереглися в архівних судово-слідчих справах», - наголошує кандидат історичних наук В. Холодницький.

Пан Микола великий подвижник своєї справи, вже є готові матеріали на ще декілька томів, але економічна скрута та людська байдужість гальмують їх оприлюднення. І тому автор щиро вдячний небайдужим, всім, хто допомагав зібрати документи та спогади, консультував, допоміг матеріально, аби книга пішла у світ.

Побажаємо ж панові Миколі здоров’я і сил, дякуємо за титанічну працю. Я знаю, він прочитає ці рядки.

Loading...

Інтерв'ю

Павло Садоха: «Португальці незалежно від політичних уподобань усі націоналісти. Нам варто на те рівнятися»

На залитій сонцем лісабонській вулиці майорить величезний синьо-жовтий стяг – українці проводять чергову акцію проти...

06-09-2018 Інтерв'ю

Сергій Кузан: «Ми повинні пережити момент становлення нації, а потім можна говорити про мультикультуралізм»

«Тиждень» поспілкувався з волонтером, заступником голови ГО «Вільні люди» Сергієм Кузаном про здорове патріотичне виховання...

05-09-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн