Понеділок, 23 квітня 2018 10:38

Повстанці Тиврівщини

Анатолій Зборовський
Повстанці Тиврівщини

Нещодавно у Вінниці вийшла друком книга історика Костянтина Завальнюка «Тиврівщина у добу Української революції 1917-1921 років: події та люди».

Це збірка нарисів про події Української революції 1917-1921 років на території сучасного Тиврівського району Вінницької області, а також про уродженців та жителів цього району, учасників національно-визвольних змагань зазначеного періоду.

Автор правдиво відтворює напругу боротьби українців за незалежність Батьківщини, простежує долі повстанських отаманів нинішнього Тиврівського району. На жаль, не всі вони витримали боротьбу з переважаючими силами ворога. Дехто зламався і перейшов на бік загарбників. Врешті-решт російським поневолювачам, за допомогою місцевих зрадників, вдалося придушити опір українського народу.

Костянтин Завальнюк пише:»Проте, своєї головної мети – позбавлення українців національної ідентичності та віковічного потягу до волі окупаційній московсько-більшовицькій владі не вдалося. Свідчення цього – незалежна демократична Українська держава, яка, всупереч різним ворогам, впевнено крокує у майбутнє».

Ми продовжуємо захищати незалежність України. Ворог той же – Москва.

Книга видана за фінансової підтримки Тиврівської районної ради та районної адміністрації при сприянні Державного архіву Вінницької області, Центру дослідження історії Поділля та Історичного клубу «Холодний Яр».

Видання присвячене 100-річчю Української революції 1917-1921 років.

Loading...

Інтерв'ю

Павло Садоха: «Португальці незалежно від політичних уподобань усі націоналісти. Нам варто на те рівнятися»

На залитій сонцем лісабонській вулиці майорить величезний синьо-жовтий стяг – українці проводять чергову акцію проти...

06-09-2018 Інтерв'ю

Сергій Кузан: «Ми повинні пережити момент становлення нації, а потім можна говорити про мультикультуралізм»

«Тиждень» поспілкувався з волонтером, заступником голови ГО «Вільні люди» Сергієм Кузаном про здорове патріотичне виховання...

05-09-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн