Четвер, 26 липня 2018 16:01

«Стежками болю і боротьби»

Григорій Жибак, УІС
«Стежками болю і боротьби»

Нещодавно світ побачила книжка, видана «Українською Видавничою Спілкою ім. Ю. Липи», у якій зібрано не тільки поезію Івана Фанги, а й спогади, про пережите автором. Вона є чудовим взірцем та закликом до жертовної боротьби в ім’я Ідеї Нації, в ім’я України.

Ішов Іван Фанга з Бережан до головної мети свого життя – здобуття Української Соборної Самостійної Держави. Підпільник ОУН, воїн УПА, в’язень ГУЛАГу – його доля схожа на долі сотень-тисяч інших борців за вільну Україну, але виокремлюється своїм героїчним трагізмом. Навіть у ворожих казематах він продовжував боротьбу – словом, гарячим, зболеним, нескореним.

Не залишився осторонь ветеран УПА й під час національного відродження наприкінці 80-х – початком 90-х років минулого століття. Хоча й був уже в поважному віці, але так само пристрасно засуджував московську систему, запалював молодь розповідями про героїзм і жертовність воїнів УПА, підпільників ОУН, які протистояли всім окупантам України.

Нехай же, як зазначає у вступному слові до збірки Василь Савчук,»слова Івана Ільковича зворушать серце кожного небайдужого читача».

Loading...

Інтерв'ю

Павло Садоха: «Португальці незалежно від політичних уподобань усі націоналісти. Нам варто на те рівнятися»

На залитій сонцем лісабонській вулиці майорить величезний синьо-жовтий стяг – українці проводять чергову акцію проти...

06-09-2018 Інтерв'ю

Сергій Кузан: «Ми повинні пережити момент становлення нації, а потім можна говорити про мультикультуралізм»

«Тиждень» поспілкувався з волонтером, заступником голови ГО «Вільні люди» Сергієм Кузаном про здорове патріотичне виховання...

05-09-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн