Четвер, 26 липня 2018 16:01

«Стежками болю і боротьби»

Григорій Жибак, УІС
«Стежками болю і боротьби»

Нещодавно світ побачила книжка, видана «Українською Видавничою Спілкою ім. Ю. Липи», у якій зібрано не тільки поезію Івана Фанги, а й спогади, про пережите автором. Вона є чудовим взірцем та закликом до жертовної боротьби в ім’я Ідеї Нації, в ім’я України.

Ішов Іван Фанга з Бережан до головної мети свого життя – здобуття Української Соборної Самостійної Держави. Підпільник ОУН, воїн УПА, в’язень ГУЛАГу – його доля схожа на долі сотень-тисяч інших борців за вільну Україну, але виокремлюється своїм героїчним трагізмом. Навіть у ворожих казематах він продовжував боротьбу – словом, гарячим, зболеним, нескореним.

Не залишився осторонь ветеран УПА й під час національного відродження наприкінці 80-х – початком 90-х років минулого століття. Хоча й був уже в поважному віці, але так само пристрасно засуджував московську систему, запалював молодь розповідями про героїзм і жертовність воїнів УПА, підпільників ОУН, які протистояли всім окупантам України.

Нехай же, як зазначає у вступному слові до збірки Василь Савчук,»слова Івана Ільковича зворушать серце кожного небайдужого читача».

Loading...

Інтерв'ю

Віктор Рог: За Україну йде великий бій

Головний редактор всеукраїнського тижневика «Шлях Перемоги», публіцист, автор книг і численних публікацій з ідеології українського...

21-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Шухевич: «Ніхто не зміг сплутати йому гри»

Про військове зростання воєначальників УПА, зокрема Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – центральної фігури...

05-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн