Четвер, 26 липня 2018 16:01

«Стежками болю і боротьби»

Григорій Жибак, УІС
«Стежками болю і боротьби»

Нещодавно світ побачила книжка, видана «Українською Видавничою Спілкою ім. Ю. Липи», у якій зібрано не тільки поезію Івана Фанги, а й спогади, про пережите автором. Вона є чудовим взірцем та закликом до жертовної боротьби в ім’я Ідеї Нації, в ім’я України.

Ішов Іван Фанга з Бережан до головної мети свого життя – здобуття Української Соборної Самостійної Держави. Підпільник ОУН, воїн УПА, в’язень ГУЛАГу – його доля схожа на долі сотень-тисяч інших борців за вільну Україну, але виокремлюється своїм героїчним трагізмом. Навіть у ворожих казематах він продовжував боротьбу – словом, гарячим, зболеним, нескореним.

Не залишився осторонь ветеран УПА й під час національного відродження наприкінці 80-х – початком 90-х років минулого століття. Хоча й був уже в поважному віці, але так само пристрасно засуджував московську систему, запалював молодь розповідями про героїзм і жертовність воїнів УПА, підпільників ОУН, які протистояли всім окупантам України.

Нехай же, як зазначає у вступному слові до збірки Василь Савчук,»слова Івана Ільковича зворушать серце кожного небайдужого читача».

Loading...

Інтерв'ю

Микола Посівнич: «Українське підпілля заміняло державні структури, не маючи своєї держави»

Чиновники, Служба безпеки України, поліція та навіть пенітенціарна служба впродовж цілого місяця допомагали дослідникам вирвати...

06-03-2018 Інтерв'ю

Націософія Олега Багана

9 лютого відзначив свій 55-річний ювілей відомий дрогобицький науковець і публіцист, керівник Науково-ідеологічного центру ім...

26-02-2018 Інтерв'ю

Коліївщина - перша національна революція у Європі

Коліївщина 1768 року - Велике Повстання козаків-гайдамаків і українського селянства чи перша національна революція у...

12-02-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн