П'ятниця, 10 серпня 2018 18:20

Слово про УПА

Іван Попович
Слово про УПА

Книга «Останні на бойовищі» вже вкотре видана ТзОВ «Галицька видавнича спілка». На цей раз за підтримки Львівської обласної ради. Її автор – людина непростої долі. Володимир Леонюк (1932-2013) народився на Берестейщині. Ще десятикласником за українство він був засуджений до 25 років ув’язнення. Покарання відбував у таборах Комі та Мордовії. Але і на засланні продовжував свою боротьбу за незалежність України.

Володимир Леонюк відомий як дослідник українського Полісся («Словник Берестейщини»), белетрист (збірник оповідань «Захмарені досвітки», краєзнавець, громадський діяч.

«Останні на бойовищі» – це документальна повість, скромний внесок автора у відновлення правди про ОУН і УПА, про героїв, які роками захищали нашу Вітчизну від загарбників. Люди та події – не вигадані. Автор розповідає реальні історії про реальних людей. Більшість із них загинула у кривавій нерівній борні, а ті, що вціліли, пройшли пекло радянських таборів. Володимир Леонюк був «змалку вжитий у цей рух», «чув про нього з перших уст», тому йому вдалося напрочуд вдало змалювати своїх героїв.

Твір привертає увагу глибиною психологічного аналізу поведінки персонажів, правдивістю зображень життєвих ситуацій, глибиною авторських відступів, індивідуалізованою мовою.

Окрім повісті, у книзі є історична довідка Бориса Захарова про підпільну організацію «Об’єднання», до якої входив Володимир Леонюк, а також інтерв’ю з Володимиром Леонюком кореспондента миколаївської газети «Громада» Анни Микитюк.

Видання ілюстроване світлинами із архівних документів КДБ та сімейних архівів родичів героїв повісті.

Радимо прочитати цю книжку абсолютно всім, не тільки тим, хто цікавиться історією України. Вона занурює читача в духовний світ людини, розкриває її велич, допомагає знайти справжню дорогу у житті. Вкотре переконує, що жертовність, героїзм героїв книги не були даремними і пам’ять про них житиме у віках.

Loading...

Інтерв'ю

Микола Посівнич: «Українське підпілля заміняло державні структури, не маючи своєї держави»

Чиновники, Служба безпеки України, поліція та навіть пенітенціарна служба впродовж цілого місяця допомагали дослідникам вирвати...

06-03-2018 Інтерв'ю

Націософія Олега Багана

9 лютого відзначив свій 55-річний ювілей відомий дрогобицький науковець і публіцист, керівник Науково-ідеологічного центру ім...

26-02-2018 Інтерв'ю

Коліївщина - перша національна революція у Європі

Коліївщина 1768 року - Велике Повстання козаків-гайдамаків і українського селянства чи перша національна революція у...

12-02-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн