П'ятниця, 10 серпня 2018 18:20

Слово про УПА

Іван Попович
Слово про УПА

Книга «Останні на бойовищі» вже вкотре видана ТзОВ «Галицька видавнича спілка». На цей раз за підтримки Львівської обласної ради. Її автор – людина непростої долі. Володимир Леонюк (1932-2013) народився на Берестейщині. Ще десятикласником за українство він був засуджений до 25 років ув’язнення. Покарання відбував у таборах Комі та Мордовії. Але і на засланні продовжував свою боротьбу за незалежність України.

Володимир Леонюк відомий як дослідник українського Полісся («Словник Берестейщини»), белетрист (збірник оповідань «Захмарені досвітки», краєзнавець, громадський діяч.

«Останні на бойовищі» – це документальна повість, скромний внесок автора у відновлення правди про ОУН і УПА, про героїв, які роками захищали нашу Вітчизну від загарбників. Люди та події – не вигадані. Автор розповідає реальні історії про реальних людей. Більшість із них загинула у кривавій нерівній борні, а ті, що вціліли, пройшли пекло радянських таборів. Володимир Леонюк був «змалку вжитий у цей рух», «чув про нього з перших уст», тому йому вдалося напрочуд вдало змалювати своїх героїв.

Твір привертає увагу глибиною психологічного аналізу поведінки персонажів, правдивістю зображень життєвих ситуацій, глибиною авторських відступів, індивідуалізованою мовою.

Окрім повісті, у книзі є історична довідка Бориса Захарова про підпільну організацію «Об’єднання», до якої входив Володимир Леонюк, а також інтерв’ю з Володимиром Леонюком кореспондента миколаївської газети «Громада» Анни Микитюк.

Видання ілюстроване світлинами із архівних документів КДБ та сімейних архівів родичів героїв повісті.

Радимо прочитати цю книжку абсолютно всім, не тільки тим, хто цікавиться історією України. Вона занурює читача в духовний світ людини, розкриває її велич, допомагає знайти справжню дорогу у житті. Вкотре переконує, що жертовність, героїзм героїв книги не були даремними і пам’ять про них житиме у віках.

Loading...

Інтерв'ю

Віктор Рог: За Україну йде великий бій

Головний редактор всеукраїнського тижневика «Шлях Перемоги», публіцист, автор книг і численних публікацій з ідеології українського...

21-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Шухевич: «Ніхто не зміг сплутати йому гри»

Про військове зростання воєначальників УПА, зокрема Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – центральної фігури...

05-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Веб-дизайн