Понеділок, 24 вересня 2018 15:37

Книга, яка формує світогляд

Сергій Вересень, УІС
Книга, яка формує світогляд

В рамках Львівського книжкового форуму відбулася презентація ґрунтовного твору провідного діяча Організації Українських Націоналістів Дмитра Мирона «Орлика» «Ідея і чин України», організована видавництвом «УВС» та НАЦ «Українські студії стратегічних досліджень».

Книгу представили її упорядник Віктор Рог та директор НАЦ «УССД» Юрій Сиротюк.

У своєму виступі Віктор Рог розповів про життєвий шлях Дмитра Мирона, про його творчу спадщину, про обставини і мету написання твору, який, хоч і був написаний 80 років тому, досі не втратив актуальності і залишається необхідною лектурою для українських націоналістів.

«Сьогодні, на відміну від початку 90-х, коли ми шукали відповідей, шукали базових знань, шукали творів ідеологів ОУН, є багато інформації, але дуже важливим в тому океані текстів і їхніх трактувань зуміти знайти життєдайні джерела, вибрати коштовні перлини, отримати те найцінніше, що вселяє віру, що формує світогляд, що сталить характер і впевнено вказує вірний напрям. Книга, яку сьогодні презентуємо, саме така.

Ця книга для сучасної молоді, яка прагне боротися за Україну, яка буде її будувати. Твір Дмитра Мирона допоможе відсіяти зерно від полови, відрізнити справжнє, органічне, від штучного, наносного, суттєве і вічне від тимчасового, коньюктурного. А це надзвичайно важливо зараз», – зазначив Віктор Рог.

«Зараз серед молоді популярні книжки з заголовками «Як стати успішним?», «Як стати багатим?»... Молодь, що підростає в умовах революції, яка ще не закінчилась, повинна читати Дмитра Мирона «Орлика». Тому, що це не історія, це не про минуле, а це про те теперішнє, яке триває і про майбутнє, яке гряде. Тому, що наша національно-визвольна революція не завершилася, наша війна з ворогом триває ... в цих умовах країна потребує не гей-парадів, а військових парадів, і не рецепти як багатіти і тікати на захід, а як воювати, як перемагати, і як цю боротьбу підкріплювати ідеєю нам потрібні...», – наголосив Юрій Сиротюк.

Своїми думками про книгу «Ідея і чин України» та її актуальність сьогодні поділилися учасники презентації громадські діячі Анатолій Вітів, Олег Вітвіцький та Юрій Антоняк, побажавши також організаторам заходу частіше проводити подібні зустрічі.

Loading...

Інтерв'ю

Стефан Романів: Терор, який був у 1932 році, і терор, що сьогодні на окупованих територіях, мають одну мету – винищення

Минулого тижня у Києві відбувся XI Світовий Конгрес Українців – ініціативи, що координує роботу 20-мільйонної...

10-12-2018 Інтерв'ю

Леонтій Шипілов: «Вибори в умовах війни: маємо бути у всеозброєнні»

  Понад місяць працює нова Центральна виборча комісія, обрана 20 вересня. Присягу прийняли 5 жовтня. Українська...

18-11-2018 Інтерв'ю

Forum TV. Інтерв'ю з Сергієм Кузаном

Інтерв'ю Кузана Сергія - заступника Керівника Проводу Вільні Люди, координатора Національна ініціатива "Стоп Реванш" для канадського Forum TV. 

01-11-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн