Субота, 29 вересня 2018 09:18

Про ОУН на Запоріжжі

УІС
Про ОУН на Запоріжжі

25 вересня у мелітопольському міському краєзнавчому музеї відбулася презентація нової книги запорізького історика Юрія Щура «ОУН на території Запорізької області. 1940-1945.

Документи і матеріали», яка нещодавно побачила світ у серії «Бібліотека Літопису УПА». Участь у презентації взяли учні, студенти, вчителі історії, краєзнавці, науковці та музейні працівники, а також учасники сучасної російсько-української війни. Особливість презентації видання з історії ОУН на Мелітопольщині саме тут полягає й у тому, що одним з перших керівників місцевого музею у 1930-х роках був член Окружного проводу ОУН Іларіон Курило-Кримчак, який віддав життя у боротьбі за волю України.

Під час презентації книги автор зупинився на історії створення та діяльності підпілля ОУН на території Мелітополя та району. Про розмах діяльності оунівців на цих територіях можна вповні скласти уявлення на основі інформації совєтських спецслужб: «Мелітопольське підпілля було настільки потужним, що у інформаційній довідці 1945 року чекісти писали про Мелітополь як про центр обласного проводу. Тут був Окружний провід ОУН, але діяльність його дійсно мала міжобласний характер, зачіпляючи сучасні Херсонську область та Крим», - зауважив Юрій Щур. Він також наголосив, що у пропонованій книзі поміщено багато документів з історії власне ОУН на Мелітопольщині, а також фотографій місцевих підпільників.

Відповідаючи на запитання зацікавлених слухачів, Юрій Щур, зокрема, наголосив на тому, що лише процеси декомунізації та розсекречення архівів совєтських спецслужб уможливлюють історикам здійснювати об’єктивні дослідження нашого минулого і ледь не в першу чергу, історії боротьби за незалежність України.

Loading...

Інтерв'ю

Стефан Романів: Терор, який був у 1932 році, і терор, що сьогодні на окупованих територіях, мають одну мету – винищення

Минулого тижня у Києві відбувся XI Світовий Конгрес Українців – ініціативи, що координує роботу 20-мільйонної...

10-12-2018 Інтерв'ю

Леонтій Шипілов: «Вибори в умовах війни: маємо бути у всеозброєнні»

  Понад місяць працює нова Центральна виборча комісія, обрана 20 вересня. Присягу прийняли 5 жовтня. Українська...

18-11-2018 Інтерв'ю

Forum TV. Інтерв'ю з Сергієм Кузаном

Інтерв'ю Кузана Сергія - заступника Керівника Проводу Вільні Люди, координатора Національна ініціатива "Стоп Реванш" для канадського Forum TV. 

01-11-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн