Субота, 29 вересня 2018 09:18

Про ОУН на Запоріжжі

УІС
Про ОУН на Запоріжжі

25 вересня у мелітопольському міському краєзнавчому музеї відбулася презентація нової книги запорізького історика Юрія Щура «ОУН на території Запорізької області. 1940-1945.

Документи і матеріали», яка нещодавно побачила світ у серії «Бібліотека Літопису УПА». Участь у презентації взяли учні, студенти, вчителі історії, краєзнавці, науковці та музейні працівники, а також учасники сучасної російсько-української війни. Особливість презентації видання з історії ОУН на Мелітопольщині саме тут полягає й у тому, що одним з перших керівників місцевого музею у 1930-х роках був член Окружного проводу ОУН Іларіон Курило-Кримчак, який віддав життя у боротьбі за волю України.

Під час презентації книги автор зупинився на історії створення та діяльності підпілля ОУН на території Мелітополя та району. Про розмах діяльності оунівців на цих територіях можна вповні скласти уявлення на основі інформації совєтських спецслужб: «Мелітопольське підпілля було настільки потужним, що у інформаційній довідці 1945 року чекісти писали про Мелітополь як про центр обласного проводу. Тут був Окружний провід ОУН, але діяльність його дійсно мала міжобласний характер, зачіпляючи сучасні Херсонську область та Крим», - зауважив Юрій Щур. Він також наголосив, що у пропонованій книзі поміщено багато документів з історії власне ОУН на Мелітопольщині, а також фотографій місцевих підпільників.

Відповідаючи на запитання зацікавлених слухачів, Юрій Щур, зокрема, наголосив на тому, що лише процеси декомунізації та розсекречення архівів совєтських спецслужб уможливлюють історикам здійснювати об’єктивні дослідження нашого минулого і ледь не в першу чергу, історії боротьби за незалежність України.

Loading...

Інтерв'ю

Віктор Рог: За Україну йде великий бій

Головний редактор всеукраїнського тижневика «Шлях Перемоги», публіцист, автор книг і численних публікацій з ідеології українського...

21-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Шухевич: «Ніхто не зміг сплутати йому гри»

Про військове зростання воєначальників УПА, зокрема Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – центральної фігури...

05-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Веб-дизайн