Понеділок, 05 листопада 2018 14:13

Молоді про національні пріоритети

Григорій Жибак, УІС
Молоді про національні пріоритети

Щойно світ побачила збірка вибраних публіцистичних статей, виступів, спогадів, інтерв’ю Віктора Рога, як автор одразу дістав запрошення до Тернополя презентувати свою нову книгу.

До неї увійшли зібрані майже впродовж тридцяти літ праці. Автор намагається аргументовано донести своє бачення української держави, шляхів руху нації вперед, як долати перешкоди. Дає глибокий аналіз ідеології українського націоналізму. Розкриває посутність ворогів нашої державності.

«Книжка «Ієрархія національних пріоритетів» не перша у творчому доробку Віктора Рога. Своїми книжками, найперше – презентованою зараз, автор творить новий тип української політичної публіцистики. Влучно виокремлює нинішні пріоритети – національну безпеку та роль молодого покоління, слушно наголошуючи «якою буде молодь – таким буде майбутнє нашої нації та держави». Саме ці два аспекти особливо виокремлені. Прикметно, що автор наголошує на них як у перших своїх працях, так і тепер, зокрема у статтях, опублікованих «Шляхом Перемоги» вже цього року», – зазначив, представляючи автора, модератор заходу Юрій Заруцький.

На презентації у Тернополі Віктор Рог зупинився на трьох аспектах: про що ця книжка, навіщо і як вона народилася. Вже сам перелік назв статей дає відповідь. У статтях «Палац чи хлів», «В ім’я чого об’єднуватися?», «Про українську соборність», «Бути Українцем!», «Ми мусимо перемогти!» та інших йдеться про Україну, яку ми будуємо, до якої прагнемо. Статті «Молодь і націоналізм», «Школа і наше майбутнє», «Яка освіта нам потрібна» покликані до особливої уваги майбутньому української нації, її виховання. Звісно, що чимало праць про нашого одвічного ворога, як то «Москва: третій Рим чи другий Вавілон?», «Хижий оскал російського шовінізму», «Будь безжальним до ворога», «Чи «відпустить» нас Росія».

45421917 2500099440030600 2392056708085055488 n

Чимало уваги автор приділив своїм друзям-побратимам, наставникам та учням, що розкриває його книжку ще й як життєву науку. Звісно, не міг оминути Віктор Рог свого побратима Івана Гавдиду, уродженця Тернопільщини, який так рано й трагічно залишив нас.

«Національна безпека і формування молодого покоління – ці дві позиції я ставлю на вершину ієрархії національних пріоритетів сьогодні. Від них найперше залежить майбутнє нашої України. Серед пріоритетних надактуальних завдань – знешкодження «п’ятої колони» Москви, визначення чітких національних орієнтирів у внутрішній та зовнішній політиці», – наголосив Віктор Рог.

45393978 1967449463335872 7291338199123623936 n copy

Перед присутніми також виступили громадські діячі Євген Філь та Олег Вітвіцький, які поділилися спогадами та думками про підняті в книзі проблеми. Олег Вітвіцький також продекламував щойно написаного вірша, присвяченого автору презентованої праці:

…То ж ми написали хрещатим пером

Зухвале студентське графіті,

Зірвавши жовтневий гучний бурелом

Історії, що на граніті,

А потім вдягнули майданну імлу

В нові камуфляжні опанчі,

І грілися чаєм терпким з Ярвалу,

І гризли смішні помаранчі...

Нам ніколи було дивитись назад,

Зважати на злі забобони,

Бо знову тривожний збирав листопад

У сотні і у легіони,

І знову хрещаті палали вогні,

І зброю стискали долоні,

І були ми юними знову в ті дні,

Лиш трішки підводили скроні...

З цього нескінченного шляху хуртеч

Зійти з нас ніхто вже не зможе,

Бо знаємо твердо, що хай всупереч,

Та гідність таки переможе!

Презентація у Тернополі, організована місцевими організаціями Спілки Української Молоді в Україні та Молодіжного Націоналістичного Конгресу, очікувано викликала чималий інтерес. Багато людей, яких ледве вмістила зала, молоді натхненні обличчя. Діялося по родинному тепло. Невимушена гутірка із щирими відповідями автора на кожне запитання завершилася автограф-сесією та побажаннями подальших творчих досягнень.

Loading...

Інтерв'ю

Олександр Сич: Держава занурюється у безсистемне шарпання і втрачає свою ідентичність

Нині відбувається дезорганізація, порушення фундаментальних основ державного життя. Президент Зеленський світоглядно вихований у ментальному лоні...

03-06-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Влада бачить загрозу для себе серед проукраїнського середовища, в українській пісні, культурі та мові»

– Минув рік після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Одне з побоювань часів виборчих перегонів...

02-06-2020 Інтерв'ю

Олександр Добровольський: «Нам треба донести не просто правдиві історичні факти, а парадигму боротьби»

Про невідомі факти з діяльності національно-визвольного руху на Донбасі у ХХ столітті «Тижню» розповів історик...

15-05-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн