Понеділок, 19 листопада 2018 15:17

Віктор Рог: «Наші пріоритети – національна безпека і виховання молоді»

Лариса Громадська
Віктор Рог: «Наші пріоритети – національна безпека і виховання молоді»

17 листопада у Києві відбулася презентація книги історика, автора ряду публіцистичний та теоретичних статей, редактора газети «Шлях Перемоги» Віктора Рога «Ієрархія національних пріоритетів».

Свою діяльність як українського націоналіста Віктор Рог починав ще тоді, коли це було небезпечно. Він разом з однодумцями були у пошуку орієнтирів і провідників так само, як і сьогодні молоді люди потребують нових дороговказів. Саме таким орієнтиром, вчителем, наставником і став згодом Віктор Рог для багатьох своїх молодших побратимів. Звичайно, приємно, що передмову до видання написав кандидат юридичних наук, викладач Києво-Могилянської академії Леонтій Шипілов, а післямову історик, журналіст Ростислав Мартинюк, – учні автора. За словами Рога, сама ідея написання книги належить Ростиславу Мартинюку.

Статті, інтерв’ю, виступи, публікації, які ввійшли до збірки (1991 – 2018 роки), надзвичайно актуальні і потрібні для сьогоднішньої молоді. А це матеріали на різні теми: освіта і виховання молоді, національна безпека, протистояння Москві, ідеологія та історія українського націоналізму… Важливо, аби книга потрапила до тої аудиторії, до того читача, кому вона потрібна.

Віктор Рог, говорячи про ієрархію національних пріоритетів, виокремив два найголовніші моменти: національна безпека і робота з молоддю. «Коли ми будуємо будинок, то допоки ми не вставимо двері і міцний замок, то без сенсу туди стягувати меблі, дискутувати між собою, у якому кутку стоятиме холодильник, а в якому телевізор. Бо ми незахищені. Я про це говорив усюди, але це ніби голос волаючого у пустелі. І сьогодні ми маємо таку ситуацію, коли двері не просто вибиті брудним чоботом окупанта. Ми маємо ситуацію, коли вже у нашу квартиру брутально увірвався окупант, чужинець, який нахабно вказує нам у нашій хаті на наше місце. Тож завдання номер один – вигнати окупанта. Без витіснення п’ятої колони, усіх окупантів у тилу, на мою думку, немає сенсу говорити про перемогу на фронті. Інакше ми будемо у небезпеці, – наголосив Віктор Рог. – Інший пріоритет, я вважаю, – це молодь. У кожного з нас є сім’я: батьки, діти, рідні. І кожен батько чи мати розуміють, що все, що він робить, вони роблять для своїх нащадків; вони дбають, щоб їм було краще, комфортніше. Усі батьки також дбають, щоб їхні діти були кращими. Ми ще на початку 90-х років ХХ ст. робили все, щоб нашим нащадкам було краще жити у своїй державі, щоб підростаюче покоління усвідомило, що Україна – це їхня держава, яку вони мають будувати, про неї дбати і нести відповідальність за неї. Інакше наше будівництво буде на піску без основи, яке чужа хвиля, чи то політична, чи інформаційна, чи військова, розмиє дуже швидко. Тож основні аспекти моєї книги – виховання, освіта молоді і національна безпека».

У своєму виступі автор наголосив, що ідеологія українського націоналізму є ствердною, природною, життєздатною і переможною. Саме про це йдеться у книзі. Адже український націоналізм часто або представлений як кровожерний і антигуманний, або зводиться до нікчемності, коли люди з національними прапорами, гаслами і символікою не несуть справжньої суті.

До книги «Ієрархія національних пріоритетів» увійшли статті, інтерв’ю, спогади про зустрічі з цікавими людьми. «Мені дуже пощастило у моєму житті. Я мав достойних вчителів. Це і Зиновій Красівський, Василь Кук, Анатолій Лупиніс, Слава Стецько, Василь Галаса, Іван Гавдида та ін. люди, які допомагали нам обрати правильний напрямок, котрі вказували нам правильні орієнтири… Сьогодні таких людей, на мою думку, є дуже мало. Це є проблемою і для нашої молоді, якій у шаленому темпі сьогодення, інформаційному потоці, політичному шумовинні, важко відшукати важливі джерела. А перлини, які знаходяться в океані рідного народу, ми часто губимо між піску і бруду. Ця книжка і створена для того, щоб наша молодь ішла у правильному напрямку», – наголосив автор.

Переконувати треба тих, хто готовий бути переконаним. Переконувати треба тих, у кому ти бачиш перспективу, – звернув увагу Віктор Рог, і поділився своїм секретом виховання молоді, запалювання в їхніх серцях іскри національного усвідомлення: – Свого часу у Сумах я щотижня ходив по аудиторіях, по шкільних класах, по казармах, по студентських гуртожитках. Щось проповідував, щось розповідав. Багатьом було байдуже. Але один, двоє, троє дивилися зацікавленим поглядом, задавали запитання, їм було цікаво. Я намагався усіляко їх підтримати, огорнути, допомогти. Це дає значно кращий результат, аніж ти переконуватимеш тисячі тих, кому все одно... Я вважаю, що кожен повинен на своєму місці робити все якнайкраще на перспективу, на процвітання України».

Леонтій Шипілов коротко розповів біографію і окреслив життєві орієнтири Віктора Рога. Ростислав Мартинюк подякував автору за важливі уроки, поради у журналістиці, за сміливість і відповідальність, за вагомість його слова в інформаційній війні. «Немає лукавства у цій книжці», – підкреслив Ростислав Мартинюк.

Автор подякував за матеріальну і технічну підтримку усім причетним. На презентації були присутні історики, філологи, юристи, однодумці і друзі автора. Перше ознайомлення з книгою відбулося у Тернополі. Ближчим часом плануються презентації у Чернігові, Сумах, Запоріжжі, Дніпрі, Івано-Франківську…

Loading...

Інтерв'ю

Володимир Балух: «Кримчани готові до акцій протесту»

Володимир Балух – один з найвідоміших представників українського опору в Криму. Від початку анексії півострова...

24-01-2020 Інтерв'ю

Віктор Рог: «Усе залежить від спільної праці і боротьби»

Публіцист та громадський діяч Віктор Рог завітав до Запоріжжя, щоб презентувати знакову книгу «Ієрархія національних...

20-11-2019 Інтерв'ю

Тарас Рондзістий: «Виховання патріотів – пріоритетна українська справа»

Цього року вп’яте відзначають в Україні на державному рівні День захисника України. З цього приводу...

14-10-2019 Інтерв'ю

Веб-дизайн