Понеділок, 18 березня 2019 11:42

Про шкалу національних завдань

Бліц-Інфо
Про шкалу національних завдань

16 березня у Центрі патріотичного виховання учнівської молоді імені Степана Бандери відбулася презентація книги Віктора Рога «Ієрархія національних пріоритетів» та праці Михайла Колодзінського «Воєнна доктрина українських націоналістів».

Організатор заходу, директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. Степана Бандери Ярослав Коретчук зазначає, що книга «Воєнна доктрина» – це погляд відомого члена ОУН Михайла Колодзінського на розвиток військової справи та військової політики української держави, інформує.

«Михайло Колодзінський – уродженець села Поточище, Городенківського району, військовий референт Організації Українських Націоналістів і командир «Карпатської Січі», який загинув на Закарпатті 19 березня 1939 року. Саме цими днями ми відзначаємо 80-річчя з дня проголошення Карпатської України. Тому до цієї дати і приурочили презентацію. Ця праця Колодзінського у 90-х роках була перевидана Віктором Рогом, але лише перша частина. Досліднику зі Львова Миколі Посівничу під час роботи у архівах вдалося знайти машинопис «Військової доктрини» і у Віктора Рога виникла ідея видати цей текст. Він є унікальним та містить багато доволі цікавих думок. До прикладу, Колодзінський впевнений, що Російська федерація має бути знищена, інакше буде постійно нести загрозу для української держави», – зазначає Ярослав Коретчук.

Упорядниками «Воєнної доктрини українських націоналістів» виступили історики Микола Посівнич та Віктор Рог. Прибути на презентацію зміг лише Рог, який також представив прикарпатцям свою книгу «Ієрархія національних пріоритетів» – збірку з публіцистичних статей, спогадів, репортажів та інтерв’ю, які він написав з 1991 до 2018.

«Ієрархія національних пріоритетів» – це моя праця протягом останніх тридцяти років. А ідею видати таку збірку «підкинув» колега, журналіст Ростислав Мартинюк. Вважаю, що ця книжка значною мірою й Франківська, бо видати її допоміг мій побратим, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич», – розповідає автор.

За словами Віктора Рога, ще у 90-ті він передбачав, що буде війна. Адже був впевнений, що Москва Україну без крові не відпустить. Ще тоді був впевнений, що українцям доведеться пролити кров і силою виборювати українську незалежність.

«Тоді багатьом здавалося, що я пишу щось не те. На жаль, я не помилився. Адже це було очевидним – в Україні активно діяла п’ята колона, тож рано чи пізно мала себе проявити. Я казав, що ворог не просто біля наших воріт, а вже готовий пробити серце. З мене сміялися. Але, на жаль, це підтвердилося. Сьогодні двері нашої батьківської хати вибиті чоботом московського окупанта. І він не піде з нашої хати, якщо не дати йому відсіч.

Фактично, ця книжка сьогодні є підтвердженням того, що націоналісти, маючи свій світогляд, говорили правду. Ця книга значною мірою для молоді, аби вони зрозуміли, що таке український націоналізм. У ній є спогади про багатьох людей, зокрема, Зіновія Красівського, Славу Стецько, Василя Кука та інших достойників», – підкреслює Віктор Рог.

Депутат Івано-Франківської облради Михайло Королик прийшов на презентацію як гість. Каже, книги за своїм змістом дуже цікаві і можуть дати багато відповідей на питання, що зараз хвилюють українців. Тож не міг пропустити такий захід.

«Дуже шаную і поважаю Віктора Рога, знаю його фактично половину свого життя. Віктор – знаний націоналіст, адже написав велику кількість праць і ми часто організували для них презентації в Івано-Франківській області. Сьогодні Віктор презентує одночасно дві потужні праці, які я вже собі придбав. Вже так трохи переглянув і можу сказати, що вони будуть цікаві не тільки націоналістам, пересічним українцям теж варто з ними ознайомитись.

Ми дуже часто женемось за матеріальним, нарікаємо на брак грошей. Натомість мало приділяємо духовному розвитку. Книги Віктора Рога спрямовані саме на поповнення запасів інтелектуальних. Аби допомогти українцям знайти відповідь на найболючіші, найгостріші запитання щодо національної перспективи», – впевнений Михайло Королик.

Loading...

Інтерв'ю

Олександр Сич: Держава занурюється у безсистемне шарпання і втрачає свою ідентичність

Нині відбувається дезорганізація, порушення фундаментальних основ державного життя. Президент Зеленський світоглядно вихований у ментальному лоні...

03-06-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Влада бачить загрозу для себе серед проукраїнського середовища, в українській пісні, культурі та мові»

– Минув рік після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Одне з побоювань часів виборчих перегонів...

02-06-2020 Інтерв'ю

Олександр Добровольський: «Нам треба донести не просто правдиві історичні факти, а парадигму боротьби»

Про невідомі факти з діяльності національно-визвольного руху на Донбасі у ХХ столітті «Тижню» розповів історик...

15-05-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн