Вівторок, 19 березня 2019 15:39

Для тих, хто закличе і поведе

Тетяна Будар
Для тих, хто закличе і поведе

14 березня з нагоди 90-річчя створення ОУН у залі бібліотеки Бережанського агротехнічного інституту відбулася зустріч із головним редактором газети ОУН «Шлях Перемоги» Віктором Рогом та істориком, громадсько-політичним діячем Олегом Вітвіцьким.

 

Головною темою зустрічі була презентація популярних патріотичних видань – перевидання праці провідного діяча ОУН, ідеолога українського націоналізму Дмитра Мирона «Орлика» «Ідея і Чин України», книги Віктора Рога «Ієрархія національних пріоритетів» та «Воєнної доктрини українських націоналістів» Михайла Колодзінського.

Презентуючи перевиданий твір провідного діяча українського національно-визвольного руху, ідеолога українського націоналізму Дмитра Мирона «Орлика» «Ідея і Чин України», Віктор Рог наголосив: ця праця актуальна для України й сьогодні, адже Дмитро Мирон «Орлик» чітко описав, якою має бути мета національної революції, як вона має відбуватися, як треба захистити надбання національної революції. Бо зробити революцію можливо. Але – що далі? Як захистити те, що здобули внаслідок революції? Як розбудовувати й облаштовувати державу? Якщо не здійснити чітких дій з управління, не розставити принципових людей на керівні посади і не впроваджувати жорстких дій із захисту держави, неодмінно виникне загроза реваншу. Це те, що ми спостерігаємо нині. А одним із національних пріоритетів є виховання молоді, «тих нових Бандер і Донцових, які закличуть, і тих, які поведуть».

213213

Як зазначали творці книг, відомі діячі Віктор Рог та Олег Вітвіцький, сьогодні ми маємо бути надзвичайно пильними і сильними, маємо реагувати жорстко, щоби здобути авторитет і повагу на міжнародній арені. Розраховувати в першу чергу на свої власні сили, як того нас вчили наші попередники, зокрема, й уродженець Бережанської землі Мирон «Орлик». Його праця «Ідея і Чин України», написана наприкінці 1930-х років, уперше побачила світ у 1940 році. У незалежній Україні вона вийшла 2001 року за сприяння Молодіжного Націоналістичного Конгресу. Книга присвячена теоретичним аспектам українського революційного націоналізму. Перевидана нещодавно «Ідея і Чин України» Українською видавничою спілкою ім. Юрія Липи.

67754456

Після презентації учасники дійства побували в селах Рай і Саранчуки, де вшанували пам’ять славних синів України Дмитра Мирона «Орлика» та Івана Гавдиди, помолившись і поклавши квіти й запалені лампадки до їх пам’ятників.

Loading...

Інтерв'ю

Віктор Рог: За Україну йде великий бій

Головний редактор всеукраїнського тижневика «Шлях Перемоги», публіцист, автор книг і численних публікацій з ідеології українського...

21-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Шухевич: «Ніхто не зміг сплутати йому гри»

Про військове зростання воєначальників УПА, зокрема Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – центральної фігури...

05-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Веб-дизайн