Понеділок, 25 березня 2019 15:42

Зустріч у Підгайцях

Тетяна Романович
Зустріч у Підгайцях

15 березня в приміщенні Підгаєцької гімназії імені Маркіяна Паславського відбулася презентація книги Віктора Рога «Ієрархія національних пріоритетів», в якій зібрані статті за значний проміжок часу, починаючи з 1991 року і закінчуючи 2018 роком.

Віктор Рог на презентацію прибув з керівником Української Інформаційної Служби Григорієм Жибаком та керівником Центру національного відродження Тарасом Гребеняком.

На зустріч завітали учні та вчителі гімназії, краєзнавець Степан Колодницький, директор Підгаєцького районного краєзнавчого музею Ярослав Борсук, працівники центральної районної бібліотеки для дорослих, поет Богдан Манюк та інші небайдужі громадяни. Учні Підгаєцької гімназії імені Маркіяна Паславського зустріли гостей віршами Тараса Шевченка та українськими піснями.

Дякуємо пану Віктору за ту справу, яку він робить, за його патріотизм, любов до України.

Люди поділяються на дві частини –

 на тих, хто живе та бореться, і тих,

хто за цим спостерігає. Останніх більше,

і ми не можемо, та й не хочемо до них належати.

Нас мало, але є наше нестримне «Хочу!»

Віктор Рог

Розгорнувши збірку Віктора Рога «Ієрархія національних пріоритетів», чомусь відразу натрапила на статтю «Ми встаємо!» – роздуми, написані ще в 1991 році, а, здається, так ніби сьогодні.

Ми хочемо України комфортної, затишної, економічно вільної. Але чи достатньо зусиль прикладаємо до цього? Чи правильно спрямовуємо молодь і чи правильні якості ми виховуємо в підростаючого покоління? Обговорити ці актуальні питання і знайти для себе відповіді намагалися учні Підгаєцької гімназії імені Маркіяна Паславського та представники громадськості міста під час презентації книги «Ієрархія національних пріоритетів».

Такі зустрічі є життєво необхідними для маленьких міст, спраглих до «живого» спілкування з людьми, які присвятили себе національній ідеї. Особистий приклад автора – доказ того, що незалежно від соціального стану та місця народження можна стати дієвим патріотом своєї держави, який веде за собою молодь. Враженнями від зустрічі поділилась Дорош Тетяна – учениця Підгаєцької гімназії, яка в майбутньому мріє стати журналістом:

«Іноді доля дарує нам приємні зустрічі в той момент, коли нам це потрібно найбільше. У весняні шевченківські дні до нас, у Підгаєцьку гімназію ім. М. Паславського, завітала дружня команда редакції газети ОУН «Шлях Перемоги». Для нас, учнів, вчителів та місцевої інтелігенції ця подія є надважливою. Сьогодні, коли для України тільки настала весна оновлення після виснажливої зими, такі події є ковтком свіжого повітря для всієї нації. Кожне слово, сповнене національного духу, є цеглинкою у фундаменті держави. Як сказав Віктор Рог: «Ми всі – нація. Але націоналістів вирізняє небайдужість, оптимізм та віра в майбутнє».

Презентація книги «Ієрархія національних пріоритетів» стала родзинкою зустрічі. Для нас важливо розставляти пріоритети, щоб не розгубитися в круговерті суспільного життя. Одне прочитати історію із сторінок «мертвої» книги, і зовсім інше відчуття й враження почути її з уст людини, яка була активним учасником трьох революцій. Книга Віктора Рога – це не тільки затверділі частини історії, це відчуття, спогади й роздуми патріота».

Loading...

Інтерв'ю

Віктор Рог: За Україну йде великий бій

Головний редактор всеукраїнського тижневика «Шлях Перемоги», публіцист, автор книг і численних публікацій з ідеології українського...

21-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Шухевич: «Ніхто не зміг сплутати йому гри»

Про військове зростання воєначальників УПА, зокрема Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – центральної фігури...

05-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Веб-дизайн