Четвер, 04 квітня 2019 14:40

Випуск четвертий. Антін Кущинський. Закарпаття в боротьбі

#FEDORCHUK_BOOKS

Сьогоднішній випуск книжкового блоґу #fedorchuk_books присвячений мемуарам «Закарпаття у боротьбі» за авторства підполковника Армії УНР Антіна Кущинського (1897 – 1992), які вперше побачили світ друком у Буенос-Айресі в 1981 році.

Раритетне видання, яке вийшло накладом у всього 750 примірників, нарешті дісталося України і було нещодавно видано «Українською видавничою справою» до цьогорічної річниці проголошення Карпатської України, якій виповнилося 80 років.

Антін Кущинський народився на Полтавщині у містечку Лохвиця. Брав участь у розбудові Вільного козацтва в Кременчузі. Завдяки зусиллям місцевих активістів на малій батьківщині учасника Визвольних змагань розміщена пам’ятна дошка на одній з центральних вулиць міста. Детальніше про Антіна Кущинського та його нащадків можна прочитати тут https://bit.ly/2OB0ETD 

«Взагалі, читаючи цю книгу, - зауважує автор передмови історик Вахтанг Кіпіані, - постійно дивуєшся тому, як важко йшов цей край до соборної України. Через тисячу років угорського панування і через двадцять років чеського. Через москвофільські впливи і совєтські депортації. Через численні зради «своїх» — тих, кому пряник з Будапешта, Братислави чи Москви завжди була солодший за хліб місцевого ґазди». 

У книзі Антін Кущинський цитує патріотичні вірші знаних українських поетів Закарпаття – безпосередніх учасників створення Карпатської України. 

Є можливість побачити документальний фільм про постання Карпатської України, який був знятий старшиною Армії УНР Калеником Лисюком, українцем, який приїхав спеціально зі Сполучених штатів Америки для проведення зйомок. Як свідчить Антін Кущинський, Петро Каленик, син Лисюка Каленика загинув під час боїв між чехословацькою залогою Хуста та підрозділами Карпатської Січі https://bit.ly/2TITZI0

Схожі матеріали

Loading...

Інтерв'ю

Олександр Добровольський: «Нам треба донести не просто правдиві історичні факти, а парадигму боротьби»

Про невідомі факти з діяльності національно-визвольного руху на Донбасі у ХХ столітті «Тижню» розповів історик...

15-05-2020 Інтерв'ю

«Держава від першого села»: як ОУН готувалася до Другої світової війни

80 років тому, навесні 1940 року Друга світова війна тільки набирала обертів.

20-04-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Три виклики для Зеленського: коронавірус, Коломойський, Кремль»

Про стан в державі, актуальні українські проблеми, їх причини і шляхи можливого вирішення говоримо з...

22-03-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн