Понеділок, 10 червня 2019 11:21

«Батькам скажи, що був чесним»

Роман КОВАЛЬ, Історичний клуб «Холодний Яр»
«Батькам скажи, що був чесним»

Друзі, ділюся радістю: нарешті здали у друкарню макет книги «Батькам скажи, що був чесним». Завершилася напружена робота. Тривала вона із жовтня минулого року. Це книга десята в серії «Отаманія ХХ століття». Опубліковано 340, переважно унікальних, світлин, більшість із них вперше. Видавець Марко Мельник.

Це книга про українсько-російську війну в 1917-1940-х рр. та звичайних українців, які в боротьбі проти російських окупантів ставали героями. В ній уміщено 50 біографій українських героїв, 10 драматичних історій, 10 спогадів і 10 документів зі справи отамана Антона Шкарбуненка-Шкурка, який вів збройну боротьба до осені 1925 року.

Видання присвячене добровольцям Запорозького корпусу Армії УНР, ДУК «Правий сектор», полку «Азов», батальйону «Айдар», ОДЧ «Карпатська Січ», які чесно виконали обов’язок перед Батьківщиною.

У дослідженні широко використано документи з ГДА СБУ, ЦДАВО України та інших архівів, а також спогади вояків Армії УНР, учасників повстансько-партизанського руху та кубанських козаків. Автор також послуговувався документами і матеріалами, знайденими та зібраними Володимиром Барцьосьом, Тарасом Беднарчиком, В’ячеславом Василенком, Людмилою Гребенюк, Олександром Ірклієвським, Владиславом Карпенком, Володимиром Коротенком, Олександром Лущаном, Ігорем Макарчуком, Віктором Моренцем, Володимиром Семенівим, Павлом Стегнієм, Андрієм Тегерешвілі та Юрієм Юзичем.

Співавторами низки розділів стали Юрій Юзич, Владислав Карпенко, Петро Гогуля та Олег Голуб.

А ось назви деяких прецікавих – і повчальних! – споминів: «Полковник Болбочан у Київі», «Оля Батурова», «Братовбивець Павло Горбатюк», «Безногий кіннотник», «Знаємо, за що воюємо: за Україну!» (Дівоча чота в Дієвій Армії УНР), «Д-р Христина Сушко» та інші. Авторами їх відповідно є Борис Монкевич, Тамара Петрів, Антоній Коршнівський, Василь П-юк, Володимир Левицький, Микола Вороний…

Працюючи над дослідженням «Батькам скажеш, що був чесним», я радів, що повертаю шляхетних і жорстоких, святих і страшних.

Набирайся і ти, друже, духу в наших великих предків, запозич їхнє завзяття…

Відкрий сміливим і шляхетним обійми, усміхнись усім серцем, адже це велике щастя і розкіш мати таких попередників.

Слава тим, хто любить Україну зі зброєю в руках!

Loading...

Інтерв'ю

Віктор Рог: За Україну йде великий бій

Головний редактор всеукраїнського тижневика «Шлях Перемоги», публіцист, автор книг і численних публікацій з ідеології українського...

21-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Шухевич: «Ніхто не зміг сплутати йому гри»

Про військове зростання воєначальників УПА, зокрема Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – центральної фігури...

05-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Веб-дизайн