Понеділок, 19 серпня 2019 10:39

Про Акт відновлення державності 30 червня 1941 року від його автора

Василь Береза, УІС
Про Акт відновлення державності 30 червня 1941 року від його автора

Івано-Франківське видавництво «Лілея-НВ» в серії спогадів «Звитяжці» з нагоди 90-річчя ОУН видало книгу спогадів Ярослава Стецька «30 червня 1941».

Вперше книга вийшла в Канаді ще 1967 року, властиво, це перше видання є збірником, який умістив, окрім базового матеріалу, власне спогадів і міркувань самого Стецька, ще ряд текстів, зокрема авторства Петра Мірчука, Дмитра Донцова, Лева Шанковського, Степана Галамая, Володимира Макара, Юрія Тиса, Зенона Матли та інших. Українське ж видання значно скорочене, до нього увійшли спогади-роздуми лише творця Акту Ярослава Стецька, прем’єр-міністра Українського Державного Правління, лідера бандерівської ОУН та Антибільшовицького Блоку Народів.

Читачі книги дізнаються з перших вуст про тривалу підготовку і нелегкі умови проголошення Акту відновлення української державності 30 червня 1941 року, його далекосяжну мету, зрозуміють драматичні обставини, в яких відбувалася ця знакова подія, прослідкують долю творців і оборонців Акту.

«Акт 30 червня був чином, який голосно заявив, що Україна не зрікається свого повного права панувати на своїй Землі, ні своєї Правди, не зважаючи на жертви… Ця величезна динаміка ідейна й динаміка чину – ось що мав у собі Акт 30 червня для нас і для майбутнього, і ось в чім його історичне значення» – писав у передмові до книги Дмитро Донцов.

Видання вийшло за сприяння Івано-Франківської обласної ради (голова Олександр Сич) і буде цікавим не лише для істориків, але й для широкого кола вдумливих читачів.

Loading...

Інтерв'ю

Соломія Фаріон: «Ми виховуємо молодь через дію»

Очільниця Молодіжного Націоналістичного Конгресу про співпрацю з центральними та місцевими органами влади, вплив на молодіжну...

03-09-2020 Інтерв'ю

Олександр Сич: Держава занурюється у безсистемне шарпання і втрачає свою ідентичність

Нині відбувається дезорганізація, порушення фундаментальних основ державного життя. Президент Зеленський світоглядно вихований у ментальному лоні...

03-06-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Влада бачить загрозу для себе серед проукраїнського середовища, в українській пісні, культурі та мові»

– Минув рік після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Одне з побоювань часів виборчих перегонів...

02-06-2020 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн