Вівторок, 04 лютого 2020 16:56

Спогади непокірного

Сергій Вересень
Спогади непокірного

Нещодавно у Львові за сприяння Фундації «Будучність» та Дослідного інституту «Україніка» видано ґрунтовну працю Ярослава Стецька «30 червня 1941».

Це спогади голови Українського Державного Правління, пізніше Голови ОУН (б) та Президента Антибільшовицького Блоку Народів про підготовку, обставини та наслідки проголошення явочним шляхом всупереч волі німецьких окупантів Акту відновлення Української Держави у Львові 30 червня 1941 року.

Вперше книга вийшла друком в Торонто ще у 1967 році в серії політичної бібліотеки Ліги Визволення України і з того часу не перевидавалася.

Окрім власне спогадів і роздумів Ярослава Стецька та учасників і сучасників драматичних подій літа 1941 року (Д. Донцов, С. Бандера, П. Мірчук, В. Макар, С. Галамай та ін.) до нового видання увійшли в форматі післямови наукова розвідка доктора історичних наук професора Івана Патриляка «Відчайдушне державотворення: Акт 30 червня на тлі українсько-німецьких стосунків червня-вересня 1941 р.», інтерв’ю з наступником Ярослава Стецька на посту голови УДП інженером Богданом Федораком і дуже цікавий та пізнавальний текст розмов Ярослава Стецька з Анатолієм Бедрієм в 1985 році.

Loading...

Інтерв'ю

Соломія Фаріон: «Ми виховуємо молодь через дію»

Очільниця Молодіжного Націоналістичного Конгресу про співпрацю з центральними та місцевими органами влади, вплив на молодіжну...

03-09-2020 Інтерв'ю

Олександр Сич: Держава занурюється у безсистемне шарпання і втрачає свою ідентичність

Нині відбувається дезорганізація, порушення фундаментальних основ державного життя. Президент Зеленський світоглядно вихований у ментальному лоні...

03-06-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Влада бачить загрозу для себе серед проукраїнського середовища, в українській пісні, культурі та мові»

– Минув рік після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Одне з побоювань часів виборчих перегонів...

02-06-2020 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн