Понеділок, 30 березня 2020 15:44

Осмислюючи феномен Донцова

Олег Баган
Осмислюючи феномен Донцова

Щойно побачив світ «Донцовський збірник» Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б.Хмельницького, підготовлений з ініціативи Науково-дослідницького центру ім. Д.Донцова, який діє при університеті з 2015 року (керівник – доктор історичних наук, професор Олександр Ситник). Головними авторами наукового збірника виступили студенти й аспіранти університету, тому видання має значне методико-педагогічне звучання.

Всього в збірнику вміщено 17 статей на вельми різноманітну тематику, в т.ч. ідеологічну, політологічну, педагогічну, краєзнавчу, тощо.

У збірнику вміщені зокрема й студії мелітопольських відомих науковців: Віктора Гудзя «Український вибір між Росією і Європою в Донцовському цивілізаційному вимірі», Олександра Ситника «Ідеологія Дмитра Донцова як визначне джерело розвою Української нації і держави», Лариси Добровольської і Миколи Окси «Дмитро Донцов про ідеологічну площину протистояння антихристиянським течіям».

Тож мелітопольський Науково-дослідницький центр здійснив свій черговий успішний крок з актуалізації ідей Д.Донцова й залучення академічної молоді до справи вшанування визначного уродженця Приазов’я, глибину та оригінальність ідей якого ще буде вивчати не одне покоління українців. Нині він, до кінця незбагнений сучасниками, загнаний у стереотипи і жалюгідні лібералістичні кліше, пласт за пластом підіймає нові і нові душі й уми українства, щоб побудувати якісно іншу націю. Для майбутнього, для сили і перемоги.

Loading...

Інтерв'ю

Олександр Добровольський: «Нам треба донести не просто правдиві історичні факти, а парадигму боротьби»

Про невідомі факти з діяльності національно-визвольного руху на Донбасі у ХХ столітті «Тижню» розповів історик...

15-05-2020 Інтерв'ю

«Держава від першого села»: як ОУН готувалася до Другої світової війни

80 років тому, навесні 1940 року Друга світова війна тільки набирала обертів.

20-04-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Три виклики для Зеленського: коронавірус, Коломойський, Кремль»

Про стан в державі, актуальні українські проблеми, їх причини і шляхи можливого вирішення говоримо з...

22-03-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн