Понеділок, 30 березня 2020 15:44

Осмислюючи феномен Донцова

Олег Баган
Осмислюючи феномен Донцова

Щойно побачив світ «Донцовський збірник» Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б.Хмельницького, підготовлений з ініціативи Науково-дослідницького центру ім. Д.Донцова, який діє при університеті з 2015 року (керівник – доктор історичних наук, професор Олександр Ситник). Головними авторами наукового збірника виступили студенти й аспіранти університету, тому видання має значне методико-педагогічне звучання.

Всього в збірнику вміщено 17 статей на вельми різноманітну тематику, в т.ч. ідеологічну, політологічну, педагогічну, краєзнавчу, тощо.

У збірнику вміщені зокрема й студії мелітопольських відомих науковців: Віктора Гудзя «Український вибір між Росією і Європою в Донцовському цивілізаційному вимірі», Олександра Ситника «Ідеологія Дмитра Донцова як визначне джерело розвою Української нації і держави», Лариси Добровольської і Миколи Окси «Дмитро Донцов про ідеологічну площину протистояння антихристиянським течіям».

Тож мелітопольський Науково-дослідницький центр здійснив свій черговий успішний крок з актуалізації ідей Д.Донцова й залучення академічної молоді до справи вшанування визначного уродженця Приазов’я, глибину та оригінальність ідей якого ще буде вивчати не одне покоління українців. Нині він, до кінця незбагнений сучасниками, загнаний у стереотипи і жалюгідні лібералістичні кліше, пласт за пластом підіймає нові і нові душі й уми українства, щоб побудувати якісно іншу націю. Для майбутнього, для сили і перемоги.

Loading...

Інтерв'ю

Мирослав Маринович про дисидентство, ГУЛАГи та постколоніальне українське суспільство

Мирослав Маринович — член-засновник Української Гельсінської Групи, політв’язень ГУЛАГу, правозахисник, автор книг: «Всесвіт за колючим...

21-12-2020 Інтерв'ю

Андрій Левус: «Ключовою загрозою для України є можливий геополітичний розворот»

Про повзучу федералізацію та весняні вибори на Донбасі, яким буде наступний Майдан і навіщо потрібно...

11-12-2020 Інтерв'ю

Ігор Лосєв: «Я думаю, що нашому народові потрібно років 20 хорошої національно-патріотичної диктатури»

Навколо мови ніхто не буде об’єднуватися. З такою заявою виступив президент України Володимир Зеленський.

14-10-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн