Понеділок, 15 лютого 2021 16:42

Книгу Бандери презентували на Прикарпатті

orada.if.ua
Книгу Бандери презентували на Прикарпатті

В Калуській центральній бібліотеці імені Тараса Шевченка відбулася презентація перевиданої збірки праць Степана Бандери «Перспективи Української Революції». Це вже друга презентація видання на Прикарпатті, організована головою обласною ради, доктором політичних наук та автором передмови Олександром Сичем спільно з громадською організацією «Інститут наукових студій націоналізму».

«Перші презентації цього видання відбулися в Києві, далі – в Івано-Франківську минулого тижня, вчора я мав честь брати участь у його презентації в Тернополі, а нині ми презентуємо твори Бандери практично на його Малій Батьківщині», – інформував Олександр Сич.

Також автор передмови зауважив, що видання буде корисним для студентів та науковців.

«Степана Бандеру нелегко читати. Не тому, що в нього складне письмо, а тому, що треба розуміти контекст тих подій, коли він писав. Адже, він не просто писав про щось, а писав на злобу дня. Читати потрібно не у школі, а обов’язково студентам вищих навчальних закладів. І той, хто вникне у глибину праць Бандери, знайде багато відповідей. Причому відповідей двоякого характеру: з одного боку – розставляючи акценти в конфліктних або контраверсійних періодах нашої історії, з іншого – вирішення тих проблем, які переслідують нас сьогодні. Тому бажаю терпіння прочитати Бандеру, а воно віддасться розумінням багатьох речей, які відбуваються навколо нас. Бо вихід з ситуації полягає в тому, щоб її зрозуміти», – акцентував Олександр Сич.

В свою чергу Калуський міський голова Андрій Найда зауважив, що нове видання творів Степана Бандери особливе цінне тим, що буде цікаве не лише для науковців, але й знайде свою аудиторію серед молоді.

«Це справді сучасна книжка, адже видання виходить далеко за межі надрукованих сторінок. Завдяки QR-кодам кожен читач може поринути в своєрідну медіатеку, наповнену статтями і першоджерелами, – додав депутат обласної ради, кандидат політичних наук Ігор Дебенко. – Щоб зрозуміти про що ця книжка, потрібно для початку розуміти, чим була для Бандери революція. Так от для Степана Бандери українська національна революція – це боротьба за саме життя і волю народу і людини, цілий процес боротьби від її початків аж до кінцевого завершення. Виходячи з цього, можна впевнено сказати, що українська національна революція перманентно триває».

Серед запрошених на презентацію науковців також виступили доктор історичних наук Сергій Адамович та кандидат історичних наук Микола Вітенко.

«Ця книжка дає можливість побачити Бандеру незабронзовілим, а живою людиною, побачити його через призму його власної біографії, яку він писав, намагаючись поїхати в Сполучені Штати Америки. Ця книжка мала б видаватися великим тиражем і популяризуватися Урядом нашої держави», – наголосив Сергій Адамович.

«Звичайно, центральною статтею видання є “Перспективи Української Революції”. Але для чого революція? Щоб побудувати Українську державу. Державу, в якій українці будуть захищені. Бандера у цілій низці статей пише якою має бути Україна. В той же час цілу низку статей Бандери можна об’єднати фразою – “Геть від Москви”, “Геть від Росії”. Адже жодна інша країна не зацікавлена в тому, щоб Україна стала сильною державою», – резюмував Микола Вітенко.

Loading...

Інтерв'ю

Знайомтесь: Інститут наукових студій націоналізму

 Наш співрозмовник – Олександр Сич, доктор політичних наук, голова Івано-Франківської обласної ради, ініціатор створення Інституту...

19-02-2021 Інтерв'ю

Олександр Сич: «Націоналізм – це мій спосіб життя»

Політично і науково націоналізм – це не тільки історія ОУН і УПА, бо переважно у...

19-01-2021 Інтерв'ю

Веб-дизайн