Четвер, 07 травня 2015 00:00

У Сумах буде ще один український храм

Алла Акіменко
У Сумах буде ще один український храм

Свято-Миколаївський храм з’явиться на одній із сумських вулиць. 

Подія ця надзвичайно важлива не лише для парафіян, а й для міста в цілому. Адже йдеться про культову споруду, яка належатиме Українській Православній Церкві Київського Патріархату, а таких сьогодні в обласному центрі лише дві: Свято-Воскресенський та Свято-Георгіївський храми.

Архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій розповів, що, окрім них, у різних куточках Сум є ще діюча капличка, два пристосованих вагончики. У березні нинішнього року сумські депутати нарешті виділили землю під будівництво в одному з мікрорайонів міста храму Дванадцяти Апостолів (досі питання будівництва цього храму виносилося на розгляд народних обранців уже кілька років поспіль, але безрезультатно. На відміну – від пропозицій УПЦ МП).

«Дуже довгий і важкий шлях пройшла наша парафія до цієї події, - розповідають віряни. -  Вона була створена в 2006 році, офіційно зареєстрована в державних структурах і складається з віруючих людей, які, окрім своєї глибокої віри в Бога, серцем і душею вболівають за долю і майбутнє нашої держави України. Серед наших парафіян багато пройшли через Євромайдан та нині знаходяться в АТО.  Адже всім відомо, що УПЦ КП є сьогодні не лише осередком духовності, а й осередком патріотичного виховання віруючих».

Як розповідають у парафії, їхня матеріальна база зі зрозумілих причин суттєво поступається парафіям православної церкви Московського патріархату. Храми на 80% належать УПЦ МП.

Нещодавно місцевою владою релігійній громаді було виділено 0,1 га землі, що закріплено державним актом на право постійного користування. Спільними зусиллями віруючі подолали бюрократичні перешкоди, вирішили питання з розробкою архітектурного проекту храму, підвели електрику до будівельного майданчика і розпочали будівництво. За словами парафіян, вони відчувають і моральну, і матеріальну підтримку з боку мешканців мікрорайону, незалежно від національності та релігійної приналежності, і це додає віри у кінцевий позитивний результат.

Loading...

Інтерв'ю

Олександр Сич: «Нарікають на ворога слабкі. Сильні – стискають зуби, роблять висновки і готуються до нового бою…»

Політичні виклики часу. Ексклюзивне інтерв’ю з заступником Голови ВО «Свобода», політологом, доктором історичних наук Олександром...

27-08-2019 Інтерв'ю

Віктор Рог: За Україну йде великий бій

Головний редактор всеукраїнського тижневика «Шлях Перемоги», публіцист, автор книг і численних публікацій з ідеології українського...

21-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Шухевич: «Ніхто не зміг сплутати йому гри»

Про військове зростання воєначальників УПА, зокрема Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – центральної фігури...

05-03-2019 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн