Понеділок, 19 листопада 2018 15:45

В Італії вшанували пам’ять жертв Голодомору

Григорій Жибак, УІС
В Італії вшанували пам’ять жертв Голодомору

У Катедральному соборі Неаполя українська спільнота Італії під гаслом «Пам’ятати. Вчитися. Запобігти» вшанувала пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

Українській Інформаційній Службі голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький повідомив, що жалобні заходи очолював Глава й Отець УГКЦ, Блаженніший Святослав за участі Архиєпископа Неаполя, кардинала Крешенціо, Апостольського візитатора для українців греко-католиків в Італії, Преосвященного владики Діонісія, єпископів, представників дипломатичного корпусу, українських душпастирів-кардиналів із вірними.

Під час Архиєрейської Божественної Літургії Глава УГКЦ італійською мовою наголосив: «Сьогодні ми тут об’єднані разом із нашим Божественним Служителем, Який готовий нас слухати і прийняти наше благання. Ми пригадуємо не для того, щоби мститися, скаржитися чи розпалювати, як сказав би Папа Франциск, негативну пам'ять, що пам’ятає гріхи минулого, однак інших, але не власні. Ми пригадуємо ці події, щоби вчитися, лікувати і запобігати».

Насамкінець Божественної Літургії було зачитано список із 85-ти прізвищами та іменами дітей, жертв Голодомору, та відслужено Панахиду за невинно вбитими у страшні часи 1932-1933 років.

neapol1

Loading...

Інтерв'ю

Віктор Рог: За Україну йде великий бій

Головний редактор всеукраїнського тижневика «Шлях Перемоги», публіцист, автор книг і численних публікацій з ідеології українського...

21-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Шухевич: «Ніхто не зміг сплутати йому гри»

Про військове зростання воєначальників УПА, зокрема Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – центральної фігури...

05-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Веб-дизайн