Понеділок, 25 березня 2019 15:50

У Лісабоні вшанували Кобзаря

Григорій Жибак, УІС
У Лісабоні вшанували Кобзаря

У столиці Португалії, 23 березня 2019 року, в рамках відзначення Шевченківських днів, Посольством України та Асоціацією «Montarás – Monumento ao Taras Shevchenko em Lisboa» було проведено тематичний захід з нагоди відзначення 205-ї річниці від дня народження Т.Шевченка.

Українській Інформаційній Службі голова Спілки Українців Португалії Павло Садоха розповів, що з привітальними промовами виступили Посол України в Португалії І.Огнівець, голова групи з міжпарламентських зв’язків «Україна – Португалія» у ВРУ П.Дзюблик, голова згаданої Асоціації О.Зарума, португальський скульптор Е.Карвалью - переможець конкурсу на виготовлення пам’ятника Т.Шевченку, голова УВКР М.Ратушний. 

Відбулася церемонія покладання квітів шани до підніжжя пам’ятного знаку Т.Шевченку. 

У цей день твори Кобзаря лунали українською та португальською мовами – декілька творів були виконані учнями КОЦ «Дивосвіт» та «Родина», а також португальцем П.Роза - студентом Лісабонського Університету, який вивчає українську мову та захоплюється творчістю Т.Шевченка. 

Найурочистішим моментом заходу стало підписання договору про виготовлення пам’ятника Т.Шевченку між Асоціацією «Montarás – Monumento ao Taras Shevchenko em Lisboa» та скульптором Е.Карвалью. Сторони висловили сподівання, що 24 серпня 2019 року, з нагоди відзначення 28-ї річниці Дня Незалежності України, відбудеться офіційна церемонія відкриття пам’ятника Великому Кобзареві у Лісабоні.

Loading...

Інтерв'ю

Олександр Сич: Держава занурюється у безсистемне шарпання і втрачає свою ідентичність

Нині відбувається дезорганізація, порушення фундаментальних основ державного життя. Президент Зеленський світоглядно вихований у ментальному лоні...

03-06-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Влада бачить загрозу для себе серед проукраїнського середовища, в українській пісні, культурі та мові»

– Минув рік після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Одне з побоювань часів виборчих перегонів...

02-06-2020 Інтерв'ю

Олександр Добровольський: «Нам треба донести не просто правдиві історичні факти, а парадигму боротьби»

Про невідомі факти з діяльності національно-визвольного руху на Донбасі у ХХ столітті «Тижню» розповів історик...

15-05-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн