Понеділок, 25 березня 2019 15:50

У Лісабоні вшанували Кобзаря

Григорій Жибак, УІС
У Лісабоні вшанували Кобзаря

У столиці Португалії, 23 березня 2019 року, в рамках відзначення Шевченківських днів, Посольством України та Асоціацією «Montarás – Monumento ao Taras Shevchenko em Lisboa» було проведено тематичний захід з нагоди відзначення 205-ї річниці від дня народження Т.Шевченка.

Українській Інформаційній Службі голова Спілки Українців Португалії Павло Садоха розповів, що з привітальними промовами виступили Посол України в Португалії І.Огнівець, голова групи з міжпарламентських зв’язків «Україна – Португалія» у ВРУ П.Дзюблик, голова згаданої Асоціації О.Зарума, португальський скульптор Е.Карвалью - переможець конкурсу на виготовлення пам’ятника Т.Шевченку, голова УВКР М.Ратушний. 

Відбулася церемонія покладання квітів шани до підніжжя пам’ятного знаку Т.Шевченку. 

У цей день твори Кобзаря лунали українською та португальською мовами – декілька творів були виконані учнями КОЦ «Дивосвіт» та «Родина», а також португальцем П.Роза - студентом Лісабонського Університету, який вивчає українську мову та захоплюється творчістю Т.Шевченка. 

Найурочистішим моментом заходу стало підписання договору про виготовлення пам’ятника Т.Шевченку між Асоціацією «Montarás – Monumento ao Taras Shevchenko em Lisboa» та скульптором Е.Карвалью. Сторони висловили сподівання, що 24 серпня 2019 року, з нагоди відзначення 28-ї річниці Дня Незалежності України, відбудеться офіційна церемонія відкриття пам’ятника Великому Кобзареві у Лісабоні.

Loading...

Інтерв'ю

Віктор Рог: За Україну йде великий бій

Головний редактор всеукраїнського тижневика «Шлях Перемоги», публіцист, автор книг і численних публікацій з ідеології українського...

21-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Шухевич: «Ніхто не зміг сплутати йому гри»

Про військове зростання воєначальників УПА, зокрема Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – центральної фігури...

05-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Веб-дизайн