Вівторок, 09 квітня 2019 09:46

Українське кіно в Торонто

Григорій Жибак, УІС
Українське кіно в Торонто

Вечір українського кіно відбувся в Українському Культурному Центрі "Олд Міл - Старий Млин".

Українській Інформаційній Службі Хав’єр Апонюк Савич розповів, що після виснажливого тижня, у п'ятницю, 5 квітня, відвідав вечір кіно, організований Фундацією «Будучність» , яка збирала кошти для свого фонду "Наші культурні скарби". Цей фонд підтримує всі аспекти образотворчого та виконавського мистецтва, включаючи музику, живопис, скульптуру, танці, театр, фотографію та інші форми українського художнього вираження.

Перегляд фільму "Таємний щоденник Симона Петлюри" режисера Олеся Янчука  розпочався із вступного слова дирекції фундації «Будучність» Лади Козак та Романа Медика. Для зручності глядачів стрічка транслювалася з субтитрами на англійській мові.

У фільмі йдеться про життя Симона Петлюри у вигнанні, в Парижі, про план нападу на Петлюру, а також останні дні його життя. У своїх спогадах Петлюра звертається до глядача , розповідаючи про події та видатні постаті періоду УНР, коли Україна проголосила свою незалежність, але не могла її захистити.

 Особливо приємно , що режисер Олесь Янчук брав участь в цьому заході.

Було багато цікавих запитань і відповідей. Режисер більш детально розповів про зйомки та колективну роботу. Режисер поділився з аудиторією 8 хвилинним відеороликом про зйомки, а також розповів про вибір акторів, співпрацю з студією Довженка, підтримку державного агентства України з питань кіно та його проектом 4 частинного серіалу про Петлюру.

Loading...

Інтерв'ю

Олександр Сич: Держава занурюється у безсистемне шарпання і втрачає свою ідентичність

Нині відбувається дезорганізація, порушення фундаментальних основ державного життя. Президент Зеленський світоглядно вихований у ментальному лоні...

03-06-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Влада бачить загрозу для себе серед проукраїнського середовища, в українській пісні, культурі та мові»

– Минув рік після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Одне з побоювань часів виборчих перегонів...

02-06-2020 Інтерв'ю

Олександр Добровольський: «Нам треба донести не просто правдиві історичні факти, а парадигму боротьби»

Про невідомі факти з діяльності національно-визвольного руху на Донбасі у ХХ столітті «Тижню» розповів історик...

15-05-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн