Вівторок, 17 вересня 2019 15:15

У Лісабоні постав Кобзар

Григорій Жибак, УІС
У Лісабоні постав Кобзар

У столиці Португалії урочисто відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку.

Українській Інформаційній Службі голова Спілки українців у цій країні Павло Садоха розповів, що це свято України в Португалії. Кошти на погруддя збирали по всьому світу. Дуже символічним є те, що влада виділила місце для пам’ятника, яке надто схоже на Канів: гора над річкою Тежу, яка впадає в океан. Автором погруддя Шевченка є португальский скульптор Е. Де Карвалью, який став переможцем відкритого конкурсу. 

Павло Садоха наголосив: «Найкращим проявом того, що українці за кордоном здобувають свою гідність, показують її, є відкриття погруддя Шевченка, який відтепер буде місцем, де збиратиметься не лише українська громада у Лісабоні, а й усі українці, які відвідуватимуть Португалію». Він закликав «приносити до погруддя Шевченку квіти не тільки у дні свят, а й приносити сюди, до нашого Пророка, свої добрі справи – особисті, нашої громади і цілої України».

«Я думаю, що це якраз була найбільша мрія Шевченка – побачити ось таку українську громаду, з представниками української незалежної держави і українських християнських церков, які разом творять спільну українську історію»,– виокремив голова СУП.

Висловлюючи подяку всім українцям, зокрема Послу України в Португалії Інні Огнівець, представникам муніципалітету, депутатам португальського парламенту за працю у справі відкриття погруддя Кобзареві, яку вони зробили для України, Павло Садоха сказав, що подія «є найкращим втіленням в життя слів із «Заповіту»: «І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій, не забудьте пом’янути незлим тихим словом».

Loading...

Інтерв'ю

Володимир Балух: «Кримчани готові до акцій протесту»

Володимир Балух – один з найвідоміших представників українського опору в Криму. Від початку анексії півострова...

24-01-2020 Інтерв'ю

Віктор Рог: «Усе залежить від спільної праці і боротьби»

Публіцист та громадський діяч Віктор Рог завітав до Запоріжжя, щоб презентувати знакову книгу «Ієрархія національних...

20-11-2019 Інтерв'ю

Тарас Рондзістий: «Виховання патріотів – пріоритетна українська справа»

Цього року вп’яте відзначають в Україні на державному рівні День захисника України. З цього приводу...

14-10-2019 Інтерв'ю

Веб-дизайн