Понеділок, 27 квітня 2020 13:25

Товариство вояків УПА в США змінило свою назву

Товариство УПА
Товариство вояків УПА в США змінило свою назву

У зверненні Воюючої України до бійців і командирів рейдуючих частин УПА підкреслюється між іншим: «Ви мужньо виконали своє завдання, покладене на вас Головною Визвольною Радою. Хоч ви опинилися тепер далеко від рідних земель, боротьба для вас не закінчена. Ви мусите далі боротися так, як недавно ви боролися зі збоєю в руках. На чужині далі зберігайте і плекайте героїчні традиції Української Повстанської Армії та високо несіть прапор її слави».

Для того щоби успішно виконувати цей наказ Воюючої України, вояки УПА, незважаючи на всякі труднощі, бо треба було думати й про хліб насущний, почали організуватися всюди там, де раніше опинились: Німеччина, Австралія, Канада, США. Вже 1 квітня 1950 року було засноване Товариство Колишніх Вояків УПА в США, а 14 лютого 1952 року було зареєстроване під назвою Society of Veterans of Ukrainian Insurgent Army, Inc.

Про довголітню працю й осяги, що робило й що виконало, багато написано в трьох книгах нашого Товариства, Альманах Т-ва Вояків УПА в США.

З часом наше Товариство скорочувалося, наші вояки відходили у кращий світ, на вічну стійку. Над майбутністю нашого Товариства ми почали застановлятись і дискутувати на наших з’їздах, конференціях, а навіть на пленумах «Літопису УПА». Були ще молодими, то і ці дускусії були так на марґінесі й рішень не було прийнятих. Були ще молодими...

Ситуація стала критичною після 26-го нашого З’їзду, який відбувся в 2006 році, а зокрема після смерті друга Лева Футали в 2007 році, коли позначився значний спад членства. В тому ж часі діти членів Товариства вийшли з ініціативою створити організацію під умовною назвою МУР – «Ми Упівська Родина». Після уважної дискусії, ми дійшли до висновку, що це ситуації внутрі нашої організації не поправить, з огляду на дальший спад членства й фізичний стан тих, що ще живі. Першим кроком було прийняття нащадків до Товариства й скликання нового З’їзду, котрий відбувся в квітні 2015 року, на котрому була обрана Управа вже з нащадків. На наступному З’їзді, 4 травня 2019 року прийнято пропозицію змінити назву на «Товариство УПА – Society of the Ukrainian Insurgent Army, Inc.». Справа зміни назви була передана адвокатові для дальшого полагодження, що зробив адвокат пан Олег Декайло. Щира йому подяка!

Повідомляємо всі українські організації, фінансові установи, всю українську громаду, всіх тих, що протягом багатьох років морально й фінансово підтримували Товариство Вояків УПА, що від березня 2020 року Товариство має назву SOCIETY OF THE UKRAINIAN INSURGENT ARMY, INC. ТОВАРИСТВО УКРАЇНСЬКОЇ ПОВСТАНСЬКОЇ АРМІЇ В США.

Вдячні будемо за вашу підтримку й у майбутньому!

Loading...

Інтерв'ю

Соломія Фаріон: «Ми виховуємо молодь через дію»

Очільниця Молодіжного Націоналістичного Конгресу про співпрацю з центральними та місцевими органами влади, вплив на молодіжну...

03-09-2020 Інтерв'ю

Олександр Сич: Держава занурюється у безсистемне шарпання і втрачає свою ідентичність

Нині відбувається дезорганізація, порушення фундаментальних основ державного життя. Президент Зеленський світоглядно вихований у ментальному лоні...

03-06-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Влада бачить загрозу для себе серед проукраїнського середовища, в українській пісні, культурі та мові»

– Минув рік після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Одне з побоювань часів виборчих перегонів...

02-06-2020 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн