До сьогодні серед багатьох пересічних громадян України існує переконання, що Українська Повстанська Армія не була підтримувана населенням, добре озброєна   армія партизанів та підпільників. Варто відмітити, що без опори на місцевих жителів, УПА не могла б продовжувати збройну боротьбу протягом багатьох років. Те саме можна сказати і про зброю, - не вона була визначальною в боротьбі з ворогом, а відвага та чітка позиція за виборення  незалежності від радянських каральних загонів та польської шляхти – були чи не основними чинниками багатьох переможних битв УПА.

Вівторок, 25 квітня 2017 17:09

Гіркі уроки Молдови

Обрання в Молдові президентом Ігоря Додона, який відверто демонструє проросійську позицію, виступає за федералізацію Молдови й ладний відмовитися від євроінтеграції своєї країни, змусив українців звернути увагу на свою південну сусідку. Адже ми ведемо реальну війну з Росією. Тому такий розвиток подій нас не тішить. Тим паче, що Додон заявляв, ніби Крим є російським.

Росія любить, коли її порівнюють із СРСР. Бути схожою на імперію – одна з її головних ідеологем. Але між бути і здаватися – нездоланна прірва.

Комунізм – аватар російського імперіалізму.

Вже третій рік поспіль Росія виявляє проти України неприховану воєнну агресію. Кремль продовжує підривати українську державність потужною диверсійною діяльністю, яка, здається, ніколи не припинялась, а протягом останніх років набула нових форм і масштабів. При цьому така діяльність становить для національної безпеки України не меншу загрозу, ніж та перманентна воєнна, що йде від багатотисячного російського військового контингенту на Донбасі та вздовж нашого східного кордону. Для протистояння диверсіям є багато ефективних, відпрацьованих роками методів, однак вони можуть приносити позитивний результат лише там, де керівництво держави чітко усвідомлює необхідність проведення контрдиверсійних заходів, має політичну волю для прийняття необхідних рішень і не шкодує сил і засобів для організації протидії. З іншого боку, відсутність рішень, їх половинчастість створюють сприятливе для диверсій середовище і спонукають ворога до нарощування активності.

Понеділок, 24 квітня 2017 14:13

Так кого тут треба захищати?

Двомовність, особливий статус, насильницька українізація, бажання українців помиритися з Росією, опір населенням України євроатлантичній інтеграції – всі ці, вигадані з метою розколу України російською пропагандою речі, виглядають нонсенсом в розрізі української соціології. І якщо взяти останні соціологічні опитування, то нагнітання істерії довкола мовного питання (та й інших типу «проблемних») виглядає явно штучним.

Москва ніколи не полишала спроб утримувати Київ на короткому повідку. До 2014 року Кремль діяв абсолютно відкрито. На російські гроші в Україні довгий час видавалася антиукраїнська література й виходили відверто ворожі Україні ЗМІ, вільно діяли проросійські організації та політичні партії. Деякі з них відкрито і без сорому закликали до ліквідації українського суверенітету, а також озвучували заклики до сепаратизму. Найкраще такі організації почувалися в Криму. Досить згадати хоча б рух «Севастополь-Крим-Росія», який відкрито проголошував своєю метою відділення Криму від України та приєднання півострова до РФ.

Середа, 12 квітня 2017 16:03

Занепад міфів

Російсько-українська війна, що почалася в її гарячій фазі в 2014 році, посприяла ерозії і руйнуванню багатьох доволі сталих міфів про відносини Росії і України, а також підважила функціонування в українській свідомості певної частини проросійських ілюзій, хоча й далеко не всіх, про що свідчить зареєстрований соціологами факт того, що половина українців досі вважає росіян «братнім народом» після всього того, що Росія накоїла проти України – мовляв, в усьому винен особисто Путін…

Понеділок, 10 квітня 2017 08:52

Мільйони для фальшивих ветеранів

10 березня в Києві відбувся скандальний інцидент, який потім ще довго обговорювався в українських та російських ЗМІ. Ветеран АТО, колишній боєць добровольчого батальйону «Донбас» Дмитро Різниченко прийшов на засідання громадської ради Міністерства оборони України, де вступив в конфлікт з членами ради, більшість яких становили представники різних ветеранських організацій та колишні радянські офіцери.

Середа, 05 квітня 2017 18:24

Мова – це батьківщина

26 березня у місті над Дніпром сталася подія, яка була б безпрецедентною для будь-якої європейської країни, але не для України. Наступного дня в програмі ТСН каналу «1+1» був показний сюжет про побиття продавчинею крамнички вдови загиблого героя, Андрія Широкова. Напад був вчинений за… спілкування українською мовою. Поліцейські, які прибули на місце події, прийшли до висновку, що це звичайна сварка двох жінок. Вони теж розмовляли московською мовою, бо так зручніше… Подібні випадки стали сумною закономірністю для міст і містечок Східної, Південної, та й почасти Центральної України. В четверговому числі тижневика «Слово Просвіти» (за 30 березня) з першої шпальти видання, український письменник, поет і редактор, Любов Голота запитує нас: «То чого чекаємо браття – українці? Доки нам почнуть виривати наші язики?…». Ця історія активно обговорювалася у соціальних мережах тими людьми, кого те що сталося, насправді обурило. І все?...

Інтерв'ю

Юрій Сиротюк: «Маємо забезпечити статус української мови»

Конституційним статусом української мови як державної – нехтують. Її варто міцніше закріплювати в органах державної...

24-04-2017 Інтерв'ю

Валерій Гудзь — Народний Герой України

Викладач Бориспільського професійно-технічного ліцею, тренер з боксу районної спортивної школи Валерій ГУДЗЬ на передовій з...

21-04-2017 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Боротьба з корупцією – це горизонт, до якого треба йти»

Виявляється, подолання корупції зможе вирішити й екологічні питання в Україні, які, на жаль, зараз з...

10-04-2017 Інтерв'ю

Веб-дизайн