Коли ми говоримо про УПА, слід починати від Акту відновлення української держави 30 червня 1941 року. УПА не з’явилася на порожньому місці, її створення було наслідком політичних рішень бандерівської ОУН, ухвалених напередодні радянсько-німецької війни. Тоді бандерівська ОУН оформилася як окрема політична сила, одним із пріоритетів якої було створення власних збройних сил.

П'ятниця, 13 жовтня 2017 15:27

Критична візія Росії

Нинішня ідеологічна війна з російським агресором не більш переможна для України, ніж те, що відбувається на реальних фронтах, бо мільйони українців досі носії того образу Росії, що нею самою й був накинутий і прищеплювався нашим співвітчизникам упродовж тривалого історичного періоду.

(юридично-ідеологічні нариси)

Надзвичайна гостра реакція Угорщини на новий Закон України «Про освіту», який передбачає впровадження української мови як навчальної і в угорськомовних школах, викликає зрозумілі порівняння з тим часом, коли Закарпаття входило до складу Угорщини.

Вибухи й пожежі на складах боєприпасів у Сватовому, Балаклеї, біля Маріуполя, в Калинівці змусили замислитися, будемо сподіватися, не тільки суспільство, а і владу. Адже тільки в Балаклеї втрачено 90 тисяч тонн боєприпасів (за даними народного депутата, радника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка) на величезну суму грошей. А в Калинівці втрати становлять 2 мільярди доларів США (це більше, ніж транш МВФ Україні). А найстрашніше те, що, за словами того ж таки Антона Геращенка, в Україні ніяких боєприпасів не виробляють – ані снарядів, ані ракет, мін, авіабомб, набоїв для стрілецької зброї. Сподіваються виключно на давні радянські запаси, що лишилися Українській державі у 1991 році.

Олексадр Канівець пройшов шлях від рядового міліціонера до працівника Міністерства внутрішніх справ.

Понеділок, 09 жовтня 2017 14:13

Чого досягла «Об’єктивНА історія»?

5 жовтня в столиці нашої держави, у головному корпусі Національного музею історії України в Другій світовій війні (вул. Лаврська, 24) відкрилася виставка під назвою, винесеною в заголовок. За присутності великої кількості відвідувачів і представників ЗМІ (експозиційний зал ледве вмістив усіх бажаючих), її відкрили Радник Міністра інформаційної політики України Дмитро Ткаченко та Генеральний директор НМІУ в ДСВ, заслужений працівник культури Іван Ковальчук. Події передувала годинна прес-конференція авторів експозиції в Укрінформі, яку всі бажаючі можуть переглянути в Інтернеті за посиланням youtube.com

 

Неділя, 08 жовтня 2017 12:36

Думки на актуальні теми

Путіну 65 – в труні б. Кажуть недалекий. Хай би. Чоловік, у наших сусідів, 18 років при серйозній найвищій владі: уже «далекий» – стільки правити. Люди, видко, на тих теренах – його люди: цілий день учора своєму цареві щастя-здоров’я бажали, тішилися з нього і його політики. Ні тобі – «дєкабрістов». Ні «гєрцена». Ні «пісарєва» з «добролюбовим». Московство, одне слово. Московія.

П'ятниця, 29 вересня 2017 16:07

«Сродна праця» Леонтія Шипілова

У короткій біографії Леонтія Шипілова прочитав: «Після повалення режиму Януковича був покликаний до органів державної безпеки…». На той момент – на весну 2014 року – за плечима цього непублічного луганського інтелектуала був 20-річний досвід вивчення теорії українського націоналізму, юриспруденції, політико-філософських студій. Але – жодної книжки, жодної збірки його публікацій. Усе розпорошено: від сумської газети «Гроно» – до галузевих томів з юридичних конференцій.

Понеділок, 18 вересня 2017 16:41

Аксіоми повстанця

Нещодавно ми з моїм двоюрідним братом Іваном Клим’юком, головою Середньоберезівського осередку Косівської станиці Братства ОУН-УПА, відвідали у Коломиї 95-річного легендарного сотенного УПА Мирослава Симчича-«Кривоноса». Слава Богу, стан його здоров’я значно поліпшився після торішнього інсульту. Тепер він з коштуром походжає по своїй однокімнатній квартирі, схожій на музей УПА. Як і раніше, має світлий розум і готовий відповідати на безліч запитань. Іван Клим’юк узгодив з «Кривоносом» майбутню поїздку до Березова, щоб уточнити місце криївки, де був штаб сотенного «Кривоноса». Криївка була так мудро збудована, що до цих пір не розсекречена, а на зборах Братства ухвалили реставрувати історичну споруду, щоб молодші покоління березунів і гості села, зацікавлені люди мали змогу осягнути і збагнути велич героїчного чину вояків нездоланної УПА.

Інтерв'ю

Добрі справи по осені рахують…

Цього року жовтень несе нам не лише традиційні церковні, професійні та державні свята. Разом з...

29-09-2017 Інтерв'ю

Олег Баган: «Союз Тримор’я – цивілізаційна антитеза до Росії»

«Війна цивілізацій», «цивілізаційні розколи» – чуємо раз у раз в розмовах політологів. Що вкладають у...

07-08-2017 Інтерв'ю

Стефан Романів: У перспективі хотілося б домовитися про безвізовий режим з Австралією

Днями в австралійському Мельбурні закінчився ювілейний 15-й з'їзд («Здвиг») українських організацій Австралії, присвячений 70-літтю поселення...

16-07-2017 Інтерв'ю

Веб-дизайн