У часі відзначення річниці проголошення незалежності України багато різних думок насувається. Саме виконуючи функції речника нашої діаспори, при різних нагодах мені приходилось кількаразово відповідати навіть на запитання Президента України, що діаспора зробила для України. Про другу сторону цього питання не приходилось багато думати, зокрема на початках, хоча в останніх роках це питання стало предметом трохи глибшого аналізу тому, що час пройшов відтоді, коли до зовсім молодої і відносно бідної, навіть обдертої, держави якось соромно було мати претензії. Сьогодні одначе, не так у площині претензій, хоч і ці можуть бути слушними щодо влади, час мабуть бодай належно оцінити цю вагому подію з точки зору діаспорянина.

Понеділок, 19 серпня 2019 15:18

Україна – не Ліберія

В історії, хоч греблю гати, чимало випадків, коли відомі спортсмени використовували свою популярність, аби розпочати політичну кар’єру.

Понеділок, 19 серпня 2019 10:21

Знову! До люстрації!

Анатолій Гаркуша, якось, мій однокашний товариш з факультету журналістики Шевченкового університету, в «приваті» до мене, зачепив люстрацію і тих, що мали б під сей світлий закон (Закон України «Про проведення люстрації в Україні») лягти.

Понеділок, 19 серпня 2019 10:11

На порозі необольшевизму

Скільки би ми не робили революцій, вони все підчистять і зачистять виборами.

Четвер, 08 серпня 2019 15:36

Путін приречений на поразку

Феномен Володимира Путіна полягає в тому, що особа з чисто радянським мисленням, вихована на терористичних традиціях КГБ, отримавши посаду президента Росії і її величезні повноваження, вирішила розпочати вендету проти Заходу.

Коли Донбас повернеться до складу України, це станеться двома шляхами: на умовах України або на умовах ДНР і ЛНР, а точніше Росії. Від сценарію інтеграції окупованих територій залежить не тільки їх майбутнє, а й майбутнє України.

Вівторок, 06 серпня 2019 15:32

«П`ята колона» розпаношилася

Напередодні парламентських виборів на одній із дискусій у студії телеканалу «Прямий», де сперечалися про нездатність Української держави дати відсіч деструктивній діяльності підривних елементів усередині суспільства, знаний журналіст Микола Вересень відреагував на проблему так: «Україна ніби не має рук». Справді, країна справляє враження беззахисної і безпорадної щодо антидержавних сил, що знахабніли останнім часом до крайньої межі, відчуваючи свою безкарність і деморалізованість державного апарату, параліч силових структур тощо.

Ідеї Дмитра Донцова не менше актуальні сьогодні, як були вони вчора, чи передвчора. Мабуть ніхто другий з-поміж ідеологів українського націоналізму так глибоко не збагнув слабостей українського національного характеру, як це гостро актуально вчинив Д. Донцов. Через те він для всіх нас посьогодні є національною Кассандрою! Як воно не дивне, але трапляється, що дехто з політичної еміграції під впливом чужих нам ідей шукає порятунку не там, де слід, тобто не в національній ідеї, але в «здійсненні прав людини», що є фікцією. Ми запитуємо, де, коли, за яких умов у будь-якій поневоленій нації могли бути здійснені права людини без здійснення перед тим прав нації – без розвалу імперій, без відновлення чи створення суверенних, від нікого незалежних, самостійних національних держав досі поневолених націй.

Здається, що спільного між ідеологією українського націоналізму та філософією стоїків? На перший погляд зв’язку між ними мало – і через відірваність епох, і через відмінність обставин виникнення. Окрім того, це на цьому не акцентується в націоналістичних дослідженнях. Проте, читаючи Сенеку, знаходжу стільки спільного з ідеями Донцова та інших ідеологів українського націоналізму.

Понеділок, 29 липня 2019 15:33

Як подолати корупцію

Корупцію в Україні неможливо подолати, не подолавши олігархат і совковий менталітет. І їх, за визначенням, не може подолати совковий і олігархічно залежний владний політичний клас.

Інтерв'ю

Віктор Рог: За Україну йде великий бій

Головний редактор всеукраїнського тижневика «Шлях Перемоги», публіцист, автор книг і численних публікацій з ідеології українського...

21-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Шухевич: «Ніхто не зміг сплутати йому гри»

Про військове зростання воєначальників УПА, зокрема Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – центральної фігури...

05-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Веб-дизайн