П'ятниця, 03 липня 2020 16:21

Зупинити мовний реванш

Обіцянки деяких «слуг народу» переглянути квоти на українську мову в ЗМІ багатьох схвилювали. Адже це змушує готуватися до явного політичного і національно-культурного регресу, що в умовах агресії з боку Росії може мати тяжкі наслідки. Тим більше, що за 30 років від Декларації про державний суверенітет сформувався доволі сумний досвід саме в мовній сфері.

Вівторок, 30 червня 2020 15:41

Чому реанімують комунізм

Напевно, політичні оглядачі погодяться зі мною, що ставлення до таких різновидів тоталітарної системи як нацизм і комунізм у сучасному західному демократичному світі є помітно різним.

Вже більше трьох місяців Україна живе без уряду – без виконавчої гілки влади.

Середа, 17 червня 2020 16:33

Слабкість провокує Москву

Зовнішньополітичні піруети глави України Володимира Зеленського продовжують дивувати. Вони не дуже відрізняються від політичних дивацтв часів його виборчої кампанії.

Вівторок, 16 червня 2020 16:30

Об’єднатися перед шибеницею?

Цілий ряд загальноукраїнських соціологічних служб нещодавно оприлюднили електоральні симпатії українців. І якщо цифри у всіх опитуваннях частково різняться, то лінії тренду тотожні. У порівнянні з вереснем 2019 р., підтримка Володимира Зеленського впала вдвічі, а тільки з березня 2020 – на 10%.

Скандал в українських ЗМІ довкола інтерв’ю відомого журналіста Дмитра Гордона з російським терористом Гіркіним та кримською прокуроркою Поклонською, що прославилася показово примітивними шовіністичними та проімперськими виступами, оголив одну велику проблему українського медіапростору.

Середа, 10 червня 2020 11:52

Фабрика колаборантів

Будь-який окупант завжди потребує колаборантів, адже без них неможливо тримати під контролем масу населення захоплених територій.

Середа, 27 травня 2020 16:01

«Добрі» москалі

У наступному році відзначатимемо 30 років державної незалежності України. Можна буде дискутувати і обчислювати успіхи та невдачі кожен по своєму та розробити плани довго- і короткотермінові, щоби побороти невдачі. Дуже часто при такому обчисленні стан виглядає дещо інакше у залежності від окулярів обсерватора. Коли б я запитав п’ять друзів котрий президент Вам найбільше сподобався то певне було б п’ять різних відповідей. Є надія, що ніхто не вказав би на Януковича. Адже ж я питатиму своїх друзів, а не одіозного Медведчука. Одначе українці мають погодитися з твердженням, що москаль від України не відчепиться.

За рік стало цілком очевидним, що Зеленський вкрай залежний від засобів масової інформації.

Коли розпався СССР і рухнула «залізна завіса», мільйони росіян почали іммігрувати на Захід. 

Інтерв'ю

Олександр Сич: Держава занурюється у безсистемне шарпання і втрачає свою ідентичність

Нині відбувається дезорганізація, порушення фундаментальних основ державного життя. Президент Зеленський світоглядно вихований у ментальному лоні...

03-06-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Влада бачить загрозу для себе серед проукраїнського середовища, в українській пісні, культурі та мові»

– Минув рік після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Одне з побоювань часів виборчих перегонів...

02-06-2020 Інтерв'ю

Олександр Добровольський: «Нам треба донести не просто правдиві історичні факти, а парадигму боротьби»

Про невідомі факти з діяльності національно-визвольного руху на Донбасі у ХХ столітті «Тижню» розповів історик...

15-05-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн