До 50-ліття Світового Конгресу Вільних Українців

 

П'ятниця, 23 червня 2017 15:56

Почуття відповідальності

Дослідники сучасної кризи духовної культури й цивілізації однозгідно стверджують, що рівнобіжно з занепадом особистої моралі й громадської етики занепадає й почуття особистої та громадської відповідальності, що тісно в’яжеться з поширенням матеріалізму та обезціненням людської особистості.

П'ятниця, 23 червня 2017 15:46

Командир – Провідник

30 червня виповнюється 110 років з дня народження Командира УПА Романа Шухевича. З нагоди цієї річниці пропонуємо увазі читачів уривки з статті Провідника ОУН.

Ред.

Остання прес-конференція Владіміра Путіна залишила відчуття рутини. Вже набридлі за багато років заздалегідь сформовані запитання й підготовлені доволі стандартні та очікувані відповіді. Жодного експромту, театр одного актора. Сам бенефіціант почувався затишно й задоволено, ніякі несподіванки не псували йому настрою. Однак дещо нове таки було.

Понеділок, 19 червня 2017 17:37

Азійсько-деспотичні орієнтири

Колишній радянський, а згодом американський професор Алєксандр Яков іще до перебудови 1985–1991 років підрахував, що загалом в історії Росії було 12 «реформацій» такого типу. Остання, ґорбачовська, за ліком 13-та. Усі попередні закінчувалися перемогою реакційних сил. Про результат останньої ми сьогодні теж знаємо: усім спрямованим на демократизацію зусиллям поклав край мало не тоталітарний, гранично мілітаризований режим.

П'ятниця, 16 червня 2017 17:48

Політична біржа полонених

Ця проблема стала в період нинішньої російсько-української війни мало не центральною.

Четвер, 15 червня 2017 16:08

Різні обличчя корупції

У кожній країні корупція має свої специфічно-національні риси, зберігаючи водночас спільний характер в головних проявах.

Сучасний світ швидко і невблаганно змінюється. Цивілізаційний розрив поміж країнами Європи, США і пострадянськими країнами зі Східної Європи неухильно зростає і здається неподоланним. Ці процеси породжують неминучі протиріччя і конфлікти. Україна знаходиться в епіцентрі такого конфлікту. В основі протиріч лежать як зовнішні фактори – спричинені російською військовою агресією, так і внутрішні фактори – втома від наслідків війни, незрілість і неготовність державної еліти і населення країни до змін.

Творці неорусинства хочуть представити сучасний русинський рух як цілком мирний. Мовляв, ви нас тільки визнайте за окремий народ і більше нам нічого від України не треба. Нам достатньо культурних гасел, бо політика «русинів» не цікавить. І треба бути вельми наївним, аби в це повірити. Бо закордонних спонсорів і ляльководів русинства цікавить лише політика. За першим кроком – «визнання четвертого східнослов’янського народу», обов’язково настане другий – «вимога автономії», далі – третій, четвертий, поки це все не закінчиться великою колотнечею в маленькому регіоні. На кшталт, Абхазії чи Придністров’я. Бо власне це і є метою тих, хто оплачує цю «етномузику».

 

Вівторок, 13 червня 2017 11:31

Наш довгий шлях до Європи

Який був той наш шлях до «безвізу»? Невже від Майдану до Брюсселя?

Інтерв'ю

Нескорений

У Києві відбувся Всеукраїнський відбір на міжнародні змагання для військових, які отримали травми на війні...

15-05-2017 Інтерв'ю

Ярослав Іляш: «... Керувати націоналістичним видавництвом...»

Пропагандивний напрямок займав визначне місце у діяльності ОУН. Після завершення ІІ Світової війни перед Організацією...

06-05-2017 Інтерв'ю

Юрій Сиротюк: «Маємо забезпечити статус української мови»

Конституційним статусом української мови як державної – нехтують. Її варто міцніше закріплювати в органах державної...

24-04-2017 Інтерв'ю

Веб-дизайн