Понеділок, 15 квітня 2019 18:27

ОУН у Воркутинських таборах

11 лютого 1957 року співробітникам КГБ з Керчі вдалося завербувати в якості агента Георгія Карпюка – електрика з села Бранне Поле (у 1968 році остаточно приєдналося до села Уварове) Ленінського району Кримської області (на сьогоднішній день тимчасово окуповані Росією території). 28-річний Карпюк був уродженцем селища Гоща Рівненської області, до Криму прибув у 1956 році після звільнення з ув’язнення. Після вербовки отримав псевдонім «Поповський».

Четвер, 11 квітня 2019 16:22

Літопис червоного терору

Чимало суспільно-політичних термінів, що їх люди вживають у сучасному світі, часто-густо мають кілька значень. Хрестоматійним прикладом цього може бути добре усім нам відоме слово «історія». Те ж саме можна сказати і про менш відоме і вживане слово «терор». Якщо заглянути у латинський або англійський словники, то першим значенням цього слова подається «страх», а вже потім – більш близьке нам і сучасне його значення – система жорстоких заходів, спрямованих на нейтралізацію певною політичною владою або течією своїх політичних противників.

Середа, 10 квітня 2019 16:02

Правда Романа Коваля

Романові Ковалю 60. З них половину він присвятив жертовному і, як на мою думку, що головне – результативному служінню своїй Україні. Романа я знаю давно – майже половину його козацького життя. Доля звела нас у бурхливому і вагітному незалежністю 1990-му і відтоді йдемо поруч.

Понеділок, 08 квітня 2019 10:33

Московський шовінізм

Інколи зустрічаюся з запевненням, що сьогоднішня московська агресія проти України, це справа Владіміра Путіна, яка повинно закінчитися з вигасанням його терміну президентства. Правда ніхто не може запевнити, коли це президентство закінчиться. Скажімо, навіть нехай аргумент піде трохи далі й встановить, що напевне агресія Москви проти України закінчиться зі смертю Путіна, я, на жаль, переконаний, що Путін – це симптом московського шовінізму, а не його причина.

Протягом останнього тижня несподівано загострилася і стала вибуховою суспільно-політична ситуація в республіці Інґушетія, що на Північному Кавказі в Російській Федерації. Майже щодня тривають бурхливі мітинги обурених людей, сталися великі сутички протестантів і поліції та внутрішніх військ, дійшло навіть до нападів на мерію столиці республіки – Маґаса; з інших регіонів Північного Кавказу стягуються війська до цієї найменшої політико-адміністративної одиниці Російської Федерації. Причиною завзятих виступів обурених інгушів стало те, що два місяці тому президент Юнесбек Євкуров підписав угоду із сусідньою Чеченською республікою про передання кількох десятків гектарів східних територій республіки під суверенітет Грозного. Це викликало такий спалах емоцій, що мобілізувало ледь не все суспільство Інгушетії.

Внутрішнє суспільно-політичне становище в Молдові в багатьох аспектах подібне до українського. Ментально молдавське суспільство охоплене совєтськими і постсовєтськими комплексами та стереотипами поведінки, в етнічному вимірі воно вражене синдромом специфічного молдавського малоросійства, у геополітичному – розколоте на прихильників східного (проросійського) і західного (проєвропейського) напрямку розвитку країни. Історично, культурно, цивілізаційно Молдова дуже «переплетена» з Україною, часто ми навіть до кінця не усвідомлюємо, як багато що пов’язує український народ із молдавським на різних рівнях духовного, ментального, соціального укладу.

Вівторок, 19 лютого 2019 16:45

Великий Дискурс

Якась в Україні безпрецедентна бідність критичного духу – натомість повне панування одноразового, фрагментарного та сингулярного мислення.

Понеділок, 18 лютого 2019 19:21

Про чистих серцем

Початок року ознаменувався калейдоскопом подій – у світі та в Україні.

Відновлення національної пам’яті – це не лише відкриття незнаних, забутих чи раніше заборонених сторінок минулого. Це і їх суттєве переосмислення. Саме це відбувається нині із подією, що сталася 29 січня 1918 року.

Понеділок, 11 лютого 2019 16:04

Люди іншого покрою

Познайомився я з ними років 25 тому. Якось зразу склалися товариські стосунки, відчули себе «на одній хвилі», хоча вони приїхали до Києва з далекої Америки, а я з прикордонної Сумщини. Марко (коріння якого з Конотопщини) і Уляна вже тоді активно волонтерили. Привезли комп’ютери, організували навчання, вишколи, допомагали проводити різні патріотичні акції, допомагали у виборчій кампанії «Національного фронту», працювали по лінії Антибільшовицького Блоку Народів та націоналістичних ЗМІ…

Інтерв'ю

Віктор Рог: За Україну йде великий бій

Головний редактор всеукраїнського тижневика «Шлях Перемоги», публіцист, автор книг і численних публікацій з ідеології українського...

21-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Шухевич: «Ніхто не зміг сплутати йому гри»

Про військове зростання воєначальників УПА, зокрема Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – центральної фігури...

05-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн