Понеділок, 21 серпня 2017 18:42

Обережно: гіпнотизуть!

Мається на увазі не якийсь сеанс гіпнотизування в цирку, чи на якійсь телевізійній програмі, але «умиротворювання» українців деякими прокремлівськими політиками, деякими політологами, чи й просто п’ятою колоною. Вже три роки українців дурять т.зв. АТО та Мінськими угодами, які в історії становлення держави не мають аналогів.

У нинішній час політичного затишшя популярною медійною новиною став загалом дріб’язковий, але показовий факт. 12 серпня «Російський центр науки і культури в Києві» відправив 70 українських дітей із різних шкіл на навчальні курси в Російську Федерацію по програмі «Здравствуй, Россия». На сайтах українських (і не лише українських!) мас-медіа з’явилися повідомлення про це і навіть світлина, де сфотографовані діти разом із вчителькою російської мови, які їдуть по зазначеній програмі. Міністерство освіти й науки України прокоментувало цю ситуацію таким чином. Мовляв, зараз канікули. Діти можуть їхати за кордон, у тому числі і в Росію, якщо на це є воля батьків. Вчителька, яка організовувала відправку дітей зараз у відпустці – може займатися тим, чим хоче. І взагалі, якщо програма має освітній характер, то пред’являти претензії міністерство не може. Начебто все правильно – принаймні з точки зору закону. Але оскільки навколо цієї події виник скандал, то цим вже… займатиметься СБУ. Принаймні з цією ситуацією пообіцяв розібратися її очільник.

Понеділок, 21 серпня 2017 11:28

Дніпро. Минуле. Сьогодення. Майбутнє

«Здається кращого немає

нічого в Бога, як Дніпро...»

Т. Шевченко

 

Середа, 16 серпня 2017 14:37

Визволитися від «визволителів»

Не святкувала, не святкую і не святкуватиму день Харкова, поки дату не перенесуть з 23 серпня на інший.

Вівторок, 15 серпня 2017 17:12

Втрачений патрон

У розпалі політичного напруження між США і Північною Кореєю відома газета «Нью-Йорк Таймс» вкинула у розбурханий океан інформаційного простору камінь, щоб відволікти увагу світу від справжніх розпалювачів воєнної істерії, а саме – на Україну, де з 2014 р. точиться кривава російсько-українська війна.

Вівторок, 15 серпня 2017 16:49

Спадщина для нащадків

На запрошення Організації Оборони Чотирьох Свобід України (ООЧСУ) цього літа мав змогу з нагоди 75-ліття УПА провести лекції-бесіди на тему історії національно-визвольної боротьби України та сучасної ситуації на Батьківщині і роль та завдання молоді перед учасниками сумівських виховних таборів в США та взяти участь у Святі Героїв, яке відзначалося на сумівському таборі в Елленвіллі.

Майже протягом усього творчого життя І.Франкові доводилося так чи так трактувати польське питання, відгукуватися на різноманітні проблеми польсько-українського співжиття, інтерпретувати польську культуру. Тож, зрозуміло, що його позиція в цьому питанні є для сучасних українців надзвичайно цікавою і повчальною. Ми зупинимося на двох, центральних, на нашу думку, статтях, які увиразнюють концептуальність Франкового погляду на проблему геополітичних закономірностей у польсько-українських стосунках.

Понеділок, 14 серпня 2017 15:05

1918. СЕРПЕНЬ. 2017.

Новини цього літа, як і філософствування різномастих політекспертів, призводять до формування у обивателя стійкого уявлення про антинародний, корупційний, олігархічний правлячий режим, панацеєю від якого має стати «гаряча» політична осінь, яку анонсують усі як опозиційні, так і квазіопозиційні політичні сили.

Понеділок, 24 липня 2017 14:22

Робота в інтересах Кремля

Численні виступи в українських ЗМІ великої групи політологів і аналітиків демонструють останнім часом певну спільну тенденцію. Це постійне нав’язування українцям думки про неможливість перемоги над агресором через «об’єктивні» обставини, через переважаючі ресурси і військово-економічний потенціал Росії. Звісно, мало хто з речників фундацій і дослідницьких центрів формулює свою позицію чітко і однозначно, все зводиться до натяків у стилі «ну, ви ж самі розумієте…»

Десь на півночі Сибіру, біля кордонів Монголії загубилась російська республіка Тива, або Тува. Нічим особливим вона непримітна – маленька територія, практично ніякої промисловості, трохи більше 300 тисяч жителів. Навіть жителі самої Росії не всі знають, що є в них такий суб’єкт федерації – Тува та народ – тувинці. Попри те, що найвідоміший тувинець не сходить з екранів “раша-тб” та є фактично національним героєм. Бо міністр оборони “родіни духовності від фашистів усього світу” Сергій Кужугетович Шойгу якраз і є чистокровним (чи не дуже) тувинцем.

Інтерв'ю

Олег Баган: «Союз Тримор’я – цивілізаційна антитеза до Росії»

«Війна цивілізацій», «цивілізаційні розколи» – чуємо раз у раз в розмовах політологів. Що вкладають у...

07-08-2017 Інтерв'ю

Стефан Романів: У перспективі хотілося б домовитися про безвізовий режим з Австралією

Днями в австралійському Мельбурні закінчився ювілейний 15-й з'їзд («Здвиг») українських організацій Австралії, присвячений 70-літтю поселення...

16-07-2017 Інтерв'ю

Веб-дизайн