Понеділок, 18 червня 2018 16:01

До аспектів національної безпеки

В ієрархії національних пріоритетів національна безпека займає найвище положення засадничо, а тим більше – сьогодні. В даному випадку під поняттям «національна безпека» розуміємо симбіоз двох понять:

Понеділок, 18 червня 2018 10:21

Чемпіонат скандалів

У Московії відбувається фінальна частина світової першості з футболу 2018 року.

14 червня виповнюється 127 років з народження полковника Євгена Коновальця. Військовий командир, який зміг створити з полонених українців, підданих Австро-Угорської імперії, Галицько-Буковинський курінь Січових Стрільців наприкінці 1917 року, має повне право вважатися одним з найуспішніших керівників військових з’єднань доби Української Революції. Абсолютна дисципліна, відповідальність та відданість ідеї української державності були визначальними ознаками з’єднання, яке стало зразковою частиною новопосталої армії.

Вівторок, 12 червня 2018 17:05

Чемпіонат на крові

14 червня на аренах Московії бере початок фінальна частина світової першості з футболу, яка ще до початку вважається найскандальнішою з-поміж усіх попередніх турнірів.

З початку гарячої фази московсько-української війни із застосуванням військової компоненти у лютому 2014 року Україна перебуває у стані неоголошеної військової агресії з боку Російської Федерації. Спроба довершити національно-визвольну революцію (яка перманентно триває з 1917 року) та остаточно демонтувати стовпи постколоніального совєцького окупаційного режиму (олігархічний монополізм, політику українофобії та соціальну дискримінацію щодо більшості населення України, передусім етнічних українців – режиму внутрішньої окупації) під час Революції Гідності наштовхнулися на пряму військову агресію Росії. Причину цієї агресії дуже вірно підкреслила лауретка Пуліцерівської премії Енн Епплбом: «Путін напав, бо Україна стала занадто українською».

Міжнародна Спільна слідча група навела докази того, що таки Росія збила літак рейсу MH17 у повітряному просторі України. Врешті і цивілізованому світові стає зрозуміло, що 298 жертв тієї трагедії – це справа рук Путіна.

Вівторок, 29 травня 2018 15:20

Від меншовартості до месіанізму

Місце нації та країни у світі значною мірою залежить від її здатності запропонувати іншим якісь генералізовані ідеї в культурній і політичній сферах.

З приводу Петиції 56 конгресменів США про «нетерпимість» українців

Нинішня ситуація в Україні викликає подив. З одного боку, не перестають надходити тривожні повідомлення з українських кордонів про те, що російські наступальні угрупування повністю відмобілізовані і готові в будь-який момент розпочати широкомасштабну агресію проти України. З другого боку, ми бачимо і відчуваємо якусь розслабленість і самозаспокоєння держави й суспільства в Україні. Все ніби завмерло, хіба що у ЗМІ передають кількахвилинні повідомлення з фронту та в соціальних мережах нечисленні групи активістів продовжують дискутувати про долю Донбасу – і це все…

Четвер, 17 травня 2018 08:44

Культурні кордони

Нині від лідерів держави-агресорки можна почути багато заяв, що заперечують ідентичність жертв агресії. Зокрема, Путін стверджує, що росіяни є одним народом з українцями, що російська й українська – це практично одна мова, що українці та росіяни мають спільні культурні традиції тощо. Фактично це означає відродження того міфу, який культивувався в Москві, а потім у Петербурзі протягом століть. Його метою було стерти об’єктивні етнокультурні відмінності (а також соціально-політичні особливості) між народом-завойовником і тубільцями приєднаної території заради тотальної асиміляції, цілковитого розчинення та поглинання українців у російській етнічній масі. Як бачимо, така мета й сьогодні вкрай актуальна для Кремля. Однак цей міф ще треба було навіяти самим підкореним. І тут справді Москва мала та має певний успіх. Нині в постколоніальних студіях загальником уважається твердження про обов’язкове прагнення колоніальних імперій змусити колонізованих дивитися на самих себе очима колонізатора.

Інтерв'ю

Микола Посівнич: «Українське підпілля заміняло державні структури, не маючи своєї держави»

Чиновники, Служба безпеки України, поліція та навіть пенітенціарна служба впродовж цілого місяця допомагали дослідникам вирвати...

06-03-2018 Інтерв'ю

Націософія Олега Багана

9 лютого відзначив свій 55-річний ювілей відомий дрогобицький науковець і публіцист, керівник Науково-ідеологічного центру ім...

26-02-2018 Інтерв'ю

Коліївщина - перша національна революція у Європі

Коліївщина 1768 року - Велике Повстання козаків-гайдамаків і українського селянства чи перша національна революція у...

12-02-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн