Середа, 22 травня 2019 13:49

Ідентичність як процес

Нинішня, тепер уже глобальна, гібридна війна (9 травня Кремль організував «безсмертні полки» в багатьох містах світу на різних континентах) суттєво підвищує інтерес до феномену національно-культурної ідентичності як одного з найпотужніших запобіжників цій руйнівній гібридності.

Відновлення української незалежності розпочалося із примирення з міфами. Старий і добре перефарбований радянський політичний клас не мав потреби здійснювати перезавантаження суспільної свідомості, яку десятиліттями будували на «записках» ЦК КПСС. Тож національна толерантність до міфів почала формувати свідомість уже нового покоління, народженого в незалежній Україні. Наслідки добре відчуваємо вже сьогодні.

Понеділок, 20 травня 2019 16:13

Системна поразка Росії на Балканах

5 травня відбулися президентські вибори в Північній Македонії, на яких впевнену перемогу здобув Стево Пендаровський, кандидат від об’єднаних демократичних сил, політик прозахідний, зорієнтований на швидке зближення країни із ЄС та НАТО. Здавалося б, ці вибори у маленькій балканській державі (2 млн. мешканців на 23 тис. кв. км. площі) нічого не означають для глобальних геополітичних тенденцій в Європі і світі, однак ні, саме ця подія прозвучала як така, що кардинально змінює ситуацію в цілому макрорегіоні. Перемога Пендаровського, якого наполегливо підтримує успішний прем’єр-міністр Македонії Зоран Заєв, означає дуже багато: новий президент виражає настрої проєвропейських середовищ, виступає за остаточне офіційне перейменування країни з Македонії на Північну Македонію, за прискорений вступ до ЄС і НАТО. Саме довкола цієї проблеми – перейменування держави – палали пристрасті й точилися суперечки впродовж останніх двох десятиліть, суть яких зводилася до головної проблеми: чи потягнеться до Заходу оновлена Північна Македонія, а чи в гордій самозакоханості вона й далі буде виділятися як «неприєднана» держава на Балканах під назвою Македонія.

Українцям весь час пропонується один і той же політичний набір, але під різними партійними обгортками – владу олігархії, чиновників, які не мають нічого спільного з простими громадянами з точки зору походження, освіти та культури, толерантне божевілля, соціальний популізм у внутрішній політиці і напівколоніалізм в політиці зовнішній. А все це є тому, що більшість українців за своїм стилем мислення є наївними реалістами – вони ототожнюють сутність і явище, вважаючи, що речі по суті є такими, якими даються пізнанню в явищах. Проте єдність сутності та явища не означає їхнього збігу. Це діалектична єдність відмінного: сутність завжди прихована за явищами.

Понеділок, 06 травня 2019 16:30

Власна держава понад усе

Покупець, який бажає придбати якісний товар, вивчає маркування продукції: хто виробник, які дата виготовлення й термін зберігання, чи не забагато шкідливих емульгаторів у м’ясо-молочних і хлібобулочних виробах тощо. Усе логічно. Споживач турбується про своє здоров’я. Спрацьовує прагматичне, раціональне мислення.

Понеділок, 06 травня 2019 15:26

Одеса: п’ять років з часу трагедії

У перші дні травня минуло п’ять років з часу трагічних подій в Одесі, коли українські футбольні фанати зупинили шабаш промосковських колабораціоністів.

Середа, 24 квітня 2019 16:43

«Скандинавський клин» у Євразії

Про вибори у Фінляндії і їхнє цивілізаційне відлуння

Понеділок, 15 квітня 2019 18:27

ОУН у Воркутинських таборах

11 лютого 1957 року співробітникам КГБ з Керчі вдалося завербувати в якості агента Георгія Карпюка – електрика з села Бранне Поле (у 1968 році остаточно приєдналося до села Уварове) Ленінського району Кримської області (на сьогоднішній день тимчасово окуповані Росією території). 28-річний Карпюк був уродженцем селища Гоща Рівненської області, до Криму прибув у 1956 році після звільнення з ув’язнення. Після вербовки отримав псевдонім «Поповський».

Четвер, 11 квітня 2019 16:22

Літопис червоного терору

Чимало суспільно-політичних термінів, що їх люди вживають у сучасному світі, часто-густо мають кілька значень. Хрестоматійним прикладом цього може бути добре усім нам відоме слово «історія». Те ж саме можна сказати і про менш відоме і вживане слово «терор». Якщо заглянути у латинський або англійський словники, то першим значенням цього слова подається «страх», а вже потім – більш близьке нам і сучасне його значення – система жорстоких заходів, спрямованих на нейтралізацію певною політичною владою або течією своїх політичних противників.

Середа, 10 квітня 2019 16:02

Правда Романа Коваля

Романові Ковалю 60. З них половину він присвятив жертовному і, як на мою думку, що головне – результативному служінню своїй Україні. Романа я знаю давно – майже половину його козацького життя. Доля звела нас у бурхливому і вагітному незалежністю 1990-му і відтоді йдемо поруч.

Інтерв'ю

Віктор Рог: За Україну йде великий бій

Головний редактор всеукраїнського тижневика «Шлях Перемоги», публіцист, автор книг і численних публікацій з ідеології українського...

21-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Шухевич: «Ніхто не зміг сплутати йому гри»

Про військове зростання воєначальників УПА, зокрема Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – центральної фігури...

05-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Веб-дизайн