Вівторок, 19 лютого 2019 16:45

Великий Дискурс

Якась в Україні безпрецедентна бідність критичного духу – натомість повне панування одноразового, фрагментарного та сингулярного мислення.

Понеділок, 18 лютого 2019 19:21

Про чистих серцем

Початок року ознаменувався калейдоскопом подій – у світі та в Україні.

Відновлення національної пам’яті – це не лише відкриття незнаних, забутих чи раніше заборонених сторінок минулого. Це і їх суттєве переосмислення. Саме це відбувається нині із подією, що сталася 29 січня 1918 року.

Понеділок, 11 лютого 2019 16:04

Люди іншого покрою

Познайомився я з ними років 25 тому. Якось зразу склалися товариські стосунки, відчули себе «на одній хвилі», хоча вони приїхали до Києва з далекої Америки, а я з прикордонної Сумщини. Марко (коріння якого з Конотопщини) і Уляна вже тоді активно волонтерили. Привезли комп’ютери, організували навчання, вишколи, допомагали проводити різні патріотичні акції, допомагали у виборчій кампанії «Національного фронту», працювали по лінії Антибільшовицького Блоку Народів та націоналістичних ЗМІ…

Четвер, 07 лютого 2019 16:38

Я сердита на тебе, Жоро…

5 лютого він би святкував свій день народження, а ми б писали йому у ФБ чи телефонували б і бажали, звичайно, здоров’я…

Четвер, 07 лютого 2019 16:28

Світлий Георгій Сахнюк

Я пригадую його зовсім ще хлопчиськом. На початку 90-х чимало таких забігали до нас в Спілку Української Молоді «Сумщина», яку я в ті часи очолював. Хтось так само раптово (чи випадково) з’явившись, раптово (і закономірно) зникав з обрію, а хтось залишався всерйоз і надовго. Цей світлочубий підліток-школяр одразу ж привернув мою увагу. Допитливі, розумні очі, цікаві посутні запитання, підсунув йому «Націоналізм» Донцова…

Понеділок, 04 лютого 2019 18:48

ОУН. Дев’яносто років звитяги

Впродовж XX століття український визвольний рух змінював свої форми боротьби від національно-культурницьких до воєнно-політичних, підпільних і політичних, а на сучасному етапі перейшов знову до воєнно-політичних.

В результаті внутрішнього соціально-економічного, політичного та культурного розвитку східного слов’янства на історичній арені середньовічного світу виникла перша давньоукраїнська держава – Київське князівство.

Практично всі західні автори, переклади чиїх текстів публікувалися в московських малотиражних виданнях 1970-1980 років з грифом «ДСП» (для службового користування), призначених для компартійної номенклатури, з науковими ступенями чи без них, продовжували у нескінченність існування Радянського Союзу (в тому чи іншому вигляді). Навіть провідні наукові фантасти Заходу зазвичай описували ХХІ століття як добу розквіту радянської цивілізації, яка спільно зі США, Британією та Японією освоює Сонячну систему та націлюється на польоти до зірок.

Понеділок, 28 січня 2019 15:47

«Зродились ми великої години»

90 років тому постала Організація Українських Націоналістів

Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Стефан Романів: Терор, який був у 1932 році, і терор, що сьогодні на окупованих територіях, мають одну мету – винищення

Минулого тижня у Києві відбувся XI Світовий Конгрес Українців – ініціативи, що координує роботу 20-мільйонної...

10-12-2018 Інтерв'ю

Леонтій Шипілов: «Вибори в умовах війни: маємо бути у всеозброєнні»

  Понад місяць працює нова Центральна виборча комісія, обрана 20 вересня. Присягу прийняли 5 жовтня. Українська...

18-11-2018 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн