23-й рік незалежності України став переломним в її історії. Те, на що закривали очі і що ігнорували українські політики та й, власне, українське суспільство, зараз поставило перед нами гостре питання самозбереження.

П'ятниця, 22 серпня 2014 00:00

П’ята колона Москви: оновлення

Напередодні Дня Незалежності хочеться сказати про чергові успіхи України. Але на думку приходить хіба що звільнення від Януковича. Персонально від Януковича, тому що його режим ще не викорчуваний. Той режим, або ж система влади, яка перейшла у спадок від УССР, не реформувалася миролюбним Кравчуком і байдужим Кучмою, взятися за демонтаж якої не вистачило сили волі в Ющенка. Система розквітла при Януковичу, за усунення її очільника заплатили життями та здоров’ям сотні українців, і продовжують сплачувати кривавий рахунок на так званій АТО, як називають московсько-українську війну. Є надія, що новий президент Петро Порошенко врахує помилки своїх попередників. Однак втеча Януковича та його банди з України – це поки що найбільш радісна звістка за черговий рік Незалежності.

П'ятниця, 22 серпня 2014 00:00

Інформаційне безсилля

Інформаційна сфера належить у нас до тих, що найяскравіше демонструють, наскільки слабо й невпевнено нинішня влада контролює країну. Збираються наради, конференції, лунають гучні заяви «кроликів», що вдають із себе тигрів, чиновники закликають один одного до рішучості, а на виході – нуль.

Нинішня війна Росії проти України потребує осмислення в історичному контексті: у чому її корінна причини, чи становить вона собою результат історичної закономірності, чи є випадковістю?

(Виступ Олега Багана (Дрогобич, НІЦ ім. Д. Донцова) на круглому столі «Ідентичність Галичини: актуальність для України», проведеному Вищою школою професійної політики (Київ) 14.08.2014 у Львові)

Ця, Шевченкова, пересторога є надзвичайно актуальною, саме зараз, в наші дні, коли російська військова потуга сконцентрувалася на східних і південних кордонах України, а її вишколені найманці захопили Крим та убивають і тероризують наш люд на східних теренах, а це, в основному, регіони Донбасу та Слобожанщини. Але, що зробиш, наш північний сусід без війни не може. Загарбувати і окупувати – це його хобі. Колись Федір Достоєвський сказав, що Росія викидає ту огиду, якою її годували. І це правда. В 30-тих роках, минулого століття, населення східної України було знищене сталінським Голодомором, а на їхні обійстя організовано завезли російських селян «для зміцнення дружби двох братніх народів». А тепер маємо те, що маємо. На сході України є ще маси людей, які не відчувають своєї приналежності до української нації і, відповідно, не проявляють патріотизму. Саме ця хиба, на зорі нашої незалежності, стала на заваді побудови справжньої демократичної суверенної Держави. Якщо торкнутися історичних фактів минулого, то Україна зазнавала великих втрат і знущань від своїх близьких сусідів, але Московія перевершила всіх, особливо комуністична.

Середа, 20 серпня 2014 00:00

Воєнні сюрпризи від Путіна

Починаючи з лютого поточного року аналітики намагаються зрозуміти логіку і наміри московського диктатора щодо України. Разом із тим українська громадськість прагне збагнути логіку воєнно-політичного керівництва України, яке поки що демонструє специфічну манію «недопущення провокацій», що змушує згадати аналогічну манію радянських вождів напередодні і безпосередньо 22 червня 1941 року. Чимало своїх дій президент і верховний головнокомандувач, міністр оборони, шеф Генштабу, голова МВС пояснюють необхідністю «не спровокувати» Москву, не дати привід для широкомасштабної агресії проти України. Часто це вже набуває рис ідеї-фікс.

Понеділок, 18 серпня 2014 00:00

Федерастичний бумеранг для Путіна

Коли Путін навесні наважився взятися за розширення свого «лебенсрауму» (з німецької – «життєвого простору») коштом території Криму та Південно-Східної України, він, як професійний офіцер КҐБ, прораховував можливі наслідки. І, здавалося, врахував все: м’якотілість президента США Обами, безпорадність різношерстої Європи, де є такі вірні друзі РФ, як Меркель, Олланд (персонально), та купка вмотивованих країн: економічно-енергетично (Італія, Австрія, Швейцарія, Болгарія тощо) та політично (починаючи з вірнопідданої Сербії, закінчуючи Угорщиною та Румунією, які, за сприятливих обставин, зовсім не проти того, аби й собі смикнути частину території України, яку вважають «ісконно» власною). Врахував Путін і слабкість нової влади в Києві, яка прийшла на зміну Януковичу, проте ніколи не вміла робити нічого іншого, аніж боротися з політичними опонентами. Тобто, після втечі Януковича, почнеться боротьба поміж себе за посади, а протистояти зовнішній агресії – це не їхня спеціалізація. Так і сталося.

Росія сьогодні – це держава суцільної імітації. Росіяни настільки звикли за роки правління Путіна до імітування незалежних судів, свободи слова, свободи зборів, боротьби з корупцією, що ще недавнє імітування братерської дружби між росіянами і українцями цілком лягало у цей логічний ряд.

Україна переживає важкі часи. Ще вчора не дуже вірилось в те, що так звана «братня країна» Росія виступить агресором проти України. Якби рік тому щось подібне й мені говорили, то я б думав, що він не сповна розуму. Однак зараз ми маємо зовсім іншу ситуацію: Російська Федерація спрямовує на наші східні території найманців-терористів та диверсійні групи. Вони не лише дестабілізують ситуацію в Донецькій та Луганській областях, а холоднокровно вбивають мирне населення, молодих хлопців, які служать в різних батальйонах Збройних Сил України та Національної гвардії.

Інтерв'ю

Олександр Бойко: «На передовій потрібні люди з мисливським інстинктом»

Олександр Бойко: «На передовій потрібні люди з мисливським інстинктом»

Колишній голова Сумської організації Молодіжного Націоналістичного Конгресу, заступник командира з виховної роботи 2-го батальйону Національної...

09-07-2014 Інтерв'ю

Валентин Мороз: «Україну загнати в російську клітку вже неможливо»

Валентин Мороз: «Україну загнати в російську клітку вже неможливо»

Про сучасну політичну ситуацію, проблеми сепаратизму і перспективи виходу України з кризи розмовляємо з українським...

05-06-2014 Інтерв'ю

Степан Качурак: «Нові санкції проти Росії – неминучі»

Степан Качурак: «Нові санкції проти Росії – неминучі»

Один з лідерів українських громад в США, керівник Організації Оборони Чотирьох Свобід України (ООЧСУ) Степан...

30-05-2014 Інтерв'ю

Веб-дизайн