Перспективи розвитку Росії й України значною мірою визначаються притаманними цим доволі різним суспільствам соціокультурними традиціями, тими архетипами й матрицями функціонування, що формувалися століттями під впливом нерідко протилежних культурних світів.

Неділя, 21 червня 2015 00:00

«І знову подорож на Схід…»

Відомий сумський волонтер Андрій Букін постійно передає в АТО допомогу, призначену українським воїнам. «Цього разу передавали авто, а саме УАЗ «буханка», - розповів він. - Перед дорогою три доби хлопці не вилазили з гаража, щоб встигнути доробити дане авто. УАЗ у відмінному стані, середня швидкість 90-100 км/год. Досить непоганий накат, відкапіталені всі центральні агрегати, хлопці в гаражі зробили з цивільного авто бойовий автомобіль». Автомобіль було придбано за кошти, зібрані українською діаспорою Австралії.

В Україні з’явилася «Ліва опозиція» – об’єднання лівих і лівоцентристських партій і громадських організацій на чолі з лідером комуністів Петром Симоненком, прогресивною соціалісткою Наталією Вітренко, ідейним комуністом Георгієм Крючковим та істориком Валерієм Солдатенком, яких було представлено академіками, хоча такими вони ніколи не були, а також рекордсменом з легкої атлетики Р. Поварнициним. 12 червня, в Києві, відбулися установчі збори.

Чого хоче Путін? Запустивши новий виток Холодної війни після стількох років умовної «відлиги», він намагається пропагувати ідею, що бореться з західним (і особливо американським) «імперіалізмом», а не з західним демократичним лібералізмом. Росіяни люблять «персоналізувати» міжнародні відносини, розглядаючи їх як конфлікти між «великими державами».

П'ятниця, 12 червня 2015 00:00

У полоні «старої гвардії»

Складність реалізації в Україні демократичного проекту пов’язана, зокрема, з характерними особливостями суб’єкта його реалізації, тих, кого називають демократичними силами, що інституційно представлені так званими демократичними партіями.

П'ятниця, 12 червня 2015 00:00

Діти Провідників

Євангельська історія про переслідування немовлят іродовим військом якоюсь мірою повторилася всередині ХХ століття в Україні. Тоді радянські органи безпеки влаштували полювання на дітей провідників націоналістичного підпілля

Понеділок, 08 червня 2015 00:00

Золота пам’ять: Іван Білик

Посутні уроки майстра. Рублений спогад

Понеділок, 08 червня 2015 00:00

Наївність доктринерів

Останнім часом з Адміністрації президента лунають голоси про те, що Україна не виключає можливості проведення референдуму на Донбасі.

Неділя, 07 червня 2015 00:00

Sinn Féin – ми самі!

Sinn Féin (Шинн Фейн) – це назва політичного крила Ірландської республіканської армії, політична партія борців за незалежність Ірландії. З ірландської мови Sinn Féin перекладається «Ми самі».

Середа, 03 червня 2015 00:00

Випробування топонімією

Чи здатні ми сьогодні вповні осягнути, перед яким викликом стоїмо? Намагання українців перетворити енергію, вивільнену Майданом, на реальні суспільні трансформації впираються у проблему звільнення суспільства від імперського російського спадку.

Інтерв'ю

Тарас Рондзістий: «Патріотичне виховання є справою кожного українця»

Тарас Рондзістий: «Патріотичне виховання є справою кожного українця»

Директор Центру Національного Відродження, радник Міністра освіти і науки України Тарас РОНДЗІСТИЙ розповів УІС як...

25-06-2015 Інтерв'ю

Що і як змінює країну?

Що і як змінює країну?

Річниця української Конституції, яка мимовільно збігається майже із завершенням року воєнних дій на Донбасі, схиляє...

24-06-2015 Інтерв'ю

Мистецтво для фронту

Мистецтво для фронту

Віктор Цапко: "...бізнесмени не можуть весь час викуповувати картини. Та чи й мусять?"

12-06-2015 Інтерв'ю

Веб-дизайн