75 років тому воююча Україна уклала концепцію перемоги у визвольній боротьбі. Концепція спрацювала, але історики, не бажаючи бути звинуваченими в політичній заанґажованості, пишуть про це мало. Більше присвячують уваги зовнішньому опису перебігу подій, адже драматургія утворення Революційного (бандерівського) Проводу ОУН була пригодницькою, і легше захоплює уяву, аніж сухі документи концепцій майбутньої боротьби. Але крім зовнішніх, легко видимих причин поділу ОУН, дискусій про те, хто був зрадником, і чому “архів Сеника” потрапив в руки чужих спецслужб, були фундаментальніші теми для обговорення. Суб'єктність визвольного руху – і як результат, суб’єктність України в глобальних політичних процесах – ось гарантія, що поява України не буде випадком, залежним від волі сильних цього світу. Саме звідси випливає відома теза молодої генерації ОУН, “опора на власні сили”.

Ростислава Чопика, автора збірки есеїв «Менталітети», (ТОВ «УВС» ім.Ю.Липи, 2014, 176 стор. 01030. М.Київ. вул. Ярославів Вал, 9) кілька разів зустрічав на 5-му телевізійному каналі. Інтелектуальний. Несподіваний. По-світлому злий.

Сумські волонтери постійно передають воїнам в АТО допомогу з діаспори

П'ятниця, 23 січня 2015 00:00

Створити Інститут Кавказу

Геополітична ситуація довкола України за останні чверть століття розвивалася і змінювалася дуже стрімко, так стрімко, що правлячі верстви нашої країни майже ніколи не встигали на неї відповідно реагувати. В останній час ця ситуація набула особливого прискорення. У ній виразності набули два вектори: північно-західний і південно-східний. Перший, тобто співдія України з Польщею, країнами Балтії, Скандинавії, НАТО і ЄС, отримав позитивний рівень розвитку, від якого вже невдовзі ми, очевидно, будемо мати корисні результати міжнародної підтримки. Другий, тобто співдія із  балканськими країнами, Туреччиною, державами Закавказзя, передусім із Грузією, та Російською Федерацією, характеризується складнощами, спорадичними викликами і проривами.

Напочатку січня в інтернеті стався інформаційний вибух з приводу заяви «Правого сектору» щодо письменника Юрія Андруховича, в якій його творчість і позиція характеризувалися як антинаціональні, деструктивні й аморальні. 

Понеділок, 19 січня 2015 00:00

Конкістадорське месіянство

Ідеї богообраності і виключності вже неодне століття каламутять свідомість росіян. Ця віра в божественне призначення Росії, віра в Росію, як спасителя людства, не тільки п'янила росіян, але й формувала хибні орієнтири і рухала їх на чужі землі в надії виконати своє «божественне призначення» – об’єднати навколо Москви народи світу.

Понеділок, 19 січня 2015 00:00

За соборність помислів і дій

Ще кілька років тому поняття соборності мало для більшості українців переважно історично-символічне значення. Відзначення дня 22 січня проходило здебільшого на офіційному та громадському рівнях переважно у формі урочистих зібрань, декларативних заяв символічних ланцюгів єдності, мітингів та флеш-мобів.

Роздуми з приводу смерті письменника й вченого

Скандал довкола «новорічних блакитних вогників» від каналу «Інтер» наробив галасу в українському суспільстві. Тим не менш, це був не перший, не десятий і не сотий випадок відвертої пропаганди «руского міра» з боку приватних українських каналів. Про те, що до новорічного вогника пропагандою російських ментів, прокурорів, військових, а також російських так званих «цінностей» були просякнуті фільми та передачі щонайменше на ТРК «Україна» Рината Ахметова та ІСТV Віктора Пінчука, в нашому суспільстві й політикумі говорилося мимохіть і не так часто, як було би потрібно. Скандал з «Інтером» тільки став зайвою ілюстрацією безкарності проросійських ЗМІ (не лише телевізійних, а й друкованих, як, наприклад, газети «Вести» Віктора Медведчука) і бездіяльності структур, які мали присікати будь які спроби відкритої та прихованої пропаганди «руского міра» та капітулянтства перед північним сусідом.

Неділя, 18 січня 2015 00:00

Лунають «Сурми Звитяги»

2014 рік видався ювілейним для дитячо-юнацького фестивалю “Сурми Звитяги”. 

Інтерв'ю

Юрій Сиротюк: Усі бійці вірять, що Донецьк можна звільнити за день

Юрій Сиротюк: Усі бійці вірять, що Донецьк можна звільнити за день

Директор центру «Українські студії стратегічних досліджень», народний депутат сьомого скликання, «свободівець» Юрій Сиротюк два тижні...

23-01-2015 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Людей Ахметова в Запоріжжя не пустимо!»

Ігор Артюшенко: «Людей Ахметова в Запоріжжя не пустимо!»

Народний депутат Ігор Артюшенко розповідає про свої поточні досягнення та ситуацію в його рідному Запоріжжі

23-01-2015 Інтерв'ю

Василь Шкляр: «Марусю» я безмежно люблю, але книга мого життя — це «Чорний Ворон»

Василь Шкляр: «Марусю» я безмежно люблю, але книга мого життя — це «Чорний Ворон»

Наприкінці грудня у Києві відбулася презентація нового роману письменника «Маруся».

12-01-2015 Інтерв'ю

Веб-дизайн