Коли на початках Майдану, восени 2013 року доводилося пояснювати європейським журналістам, які приїхали висвітлювати незвичайне для них явище, що за репресіями проти майданівців стоїть агентура ФСБ в Україні, вони, незважаючи на аргументи та логіку подій, однаково ставились недовірливо до такого пояснення.

Ми вже неодноразово писали про державну політику Кремля, спрямовану на поглинання та асиміляцію корінних народів, і про спротив, який чинять цій культурно-політичній експансії татари, башкири, чуваші, удмурти, марійці, ерзя та мокша.

Героїчний Майдан, Революція Гідності, активний захист українцями своїх земель від сепаратистів і військових підрозділів Росії на Сході України вселяють надію, що педагогічна наука, сучасна освіта врахують істотні вади, необґрунтовані підходи до розв’язання багатьох проблем педагогічної теорії та освітньо-виховної практики. Згадані суворі і рішучі, перспективні та своєю суттю й спрямованістю оздоровчі чинники суспільного життя, нові виклики сьогодення дають підстави бути впевненими, що національна система освіти і виховання має стати потужною націєтворчою і державотворчою силою, рушієм побудови демократичної української України, а не якоїсь іншої бюрократично-чиновницької, олігархічно-антинародної чи корупційно-запроданської держави.

Тему розвалу Росії, навіть в умовах війни з Москвою, українці досі не розглядають усерйоз. Якщо російські політологи Дугін, Заріфулін і Холмогоров виписали цілі концепції розчленування й поглинання України (ці ідеї знайшли відгук на найвищих щаблях кремлівської політики), то в Україні думка про появу нових держав на території Російської Федерації вважається крамолою.

Будь-яка держава потребує відданих їй громадян, для яких патріотизм є особистою моральною потребою. Як правило, ця чеснота не успадковується генетично, вона формується внаслідок виховання. Патріотизм – це той чинник, який об’єднує населення країни в одну націю, він є запорукою стабільності й розвитку самої держави.

Стійкість нації чималою мірою залежить від якості її інтелектуального класу, від особливостей того прошарку, який створює смисли, ментальні конструкції, картини світу тощо. Що ж в цьому плані пропонує суспільству певна (і досить впливова) частина української інтелігенції?

Середа, 15 квітня 2015 00:00

Пам’яті патріота

В той час, коли Верховна Рада обговорювала законопроект про визнання ОУН і УПАборцями за незалежність України, в Маріуполі після важкої хвороби відійшов у вічність ветеран національно-визвольної боротьби Любомир Стефанович Гудз. Він першим підняв в Маріуполі національний синьо-жовтий стяг, стояв у витоків відродження маріупольської "Просвіти" і шкільної освіти українською мовою.

П'ятниця, 10 квітня 2015 00:00

Ложка дьогтю з Єрусалиму

Сьогодні про закони щодо декомунізації, прийняті українським парламентом, написали всі основні італійські ЗМІ. Але написали специфічно, з коментарем.

Середа, 08 квітня 2015 00:00

Росія: Підсмажений орел

З приводу пожежі на атомному підводнику «Орел»

У нинішній російській агресії проти України частково винні і ми самі. Бо за чвертьстоліття так і не зуміли відірватися від імперської пуповини. Красномовний приклад – найзахідніший університет України. На філологічному факультеті Ужгородського національного університету із шести кафедр – дві російські. Є кафедра російської мови і окремо – кафедра російської літератури. Чим зумовлена така потреба, сказати важко, адже в цілій області працює лише три школи з російською мовою навчання (усього загальноосвітніх шкіл понад шістсот).

Інтерв'ю

Визволяє тільки ідейна боротьба

Визволяє тільки ідейна боротьба

31 березня дрогобицька громада вшанувала пам’ять і спадщину знаного публіциста, науковця, ідеолога модерного українського націоналізму...

27-04-2015 Інтерв'ю

Андрій Парубій: Путін до Дніпра не дійде

Андрій Парубій: Путін до Дніпра не дійде

Українцям сьогодні нелегко. Всі чекають, що буде далі. І часом бояться дивитися у завтра. Та...

26-04-2015 Інтерв'ю

Наша армія тепер дійсно народна

Наша армія тепер дійсно народна

23 серпня минулого року в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї відбулася зустріч з старшим лейтенантом Ігорем Домбровським...

23-04-2015 Інтерв'ю

Веб-дизайн