П'ятниця, 28 листопада 2014 00:00

Мовний фактор безпеки

Українська мова є символом української державності – так вважають 70% наших громадян. Так вважали й ті, хто нашу мову століттями знищував. Якби українська мова не була фактором нашого націотворення та державних устремлінь, не було б тих 58 хвиль заборони її до вжитку, починаючи з 1622 року аж до розпаду СРСР.

Середа, 26 листопада 2014 00:00

В пошуках української Кубані

Президент Росії Володимир Путін приводом для агресії в Україну обрав «захист російськомовного населення» від «фашистської чуми та етнічних чисток». Звісно, як ми знаємо, привід був більш ніж надуманий. А от українська влада в свою чергу про захист українців, які проживають закордоном, якщо і згадує, то виключно тоді, коли це стає вигідно в електоральному плані. Навіть тоді, коли українській громаді в тій чи іншій країні світу загрожує розправа з боку тамтешнього режиму.

Понеділок, 24 листопада 2014 00:00

Гідність та Свобода

21 листопада 2013 року українці повернули собі поняття Гідності, почавши спротив режиму Януковича. Насправді, спротив зі сторони політиків тривав з моменту обрання його президентом, але носив театралізований характер в стінах парламенту, коли всі знають свої ролі і перед телекамерами більш-менш (кому скільки таланту природа подарувала) грають свої ролі. Врешті, як і в 2004 році, на боротьбу за Свободу, замість «народних обранців», довелося знову піднятися власне народу. І знову ствердити – можна перемогти політиків, купити партійців, але перемогти народ – неможливо.

Понеділок, 24 листопада 2014 00:00

Дивна війна на Донбасі

«Дивною війною» в Європі називали ті бойові дії, що почалися після оголошення 3 вересня 1939 року Британією і Францією війни нацистській Німеччини. Союзні війська на суходолі поводилися тоді вкрай пасивно, хоча на морі й повітрі боротьба була доволі гострою. Британці і французи тоді розраховували відсидітися за неприступною, як уважалося, лінією Мажино.

Дев’яносто років тому розпочав свій життєвий шлях відомий український вчений та громадсько-політичний діяч Володимир Косик. Народився майбутній журналіст і історик 26 листопада 1924 р. в селі Вацевичі, теперЗалужани Дрогобицького району Львівської області, в багатодітній селянській родині. Навчався він у “Рідній Школі” у Дрогобичі, після війни в гімназії у м. Регенсбурзі (Німеччина, 1949). В 1939 р. вступив у Юнацтво ОУН. За активну участі в підпіллі переслідуваний гестапо, а в 1943-45 рр. вивезений на примусові роботи в Берлін.

Четвер, 20 листопада 2014 00:00

Про війну з перших вуст

«Війна загартувала нас»

Цього тижня (17 листопада) відзначається міжнародний день студента. В даному контексті варто більше уваги приділити студентам-емігрантам, які протягом 1920 – 1930-х років відстоювали ідею української незалежності, презентували українську націю серед іноземної спільноти та долучались до боротьби за відновлення власної держави.

Понеділок, 17 листопада 2014 00:00

Приниження Путіна по-австралійськи

Мабуть, ще ніколи президент Росії не зазнавав такого публічного приниження, як це сталося під час саміту «великої двадцятки» в Австралії, в місті Брісбені. Щоб «справити враження» на приймаючу сторону та інших учасників зустрічі, Путін не вигадав нічого розумнішого, ніж пригнати до берегів Австралії чотири кораблі ВМФ РФ, зокрема, крейсер «Варяг». Важко сказати, на яку саме реакцію він розраховував, можливо, на те, що комусь згадається пісня часів російсько-японської війни «Ворогу не здається наш гордий «Варяг», пощади ніхто не бажає». Однак, як відомо, 9 лютого 1904 року бронепалубний крейсер «Варяг» поблизу порту Чемульпо (тепер – Інчхон) за компанію з канонерським човном «Кореєць» японці без особливих зусиль відправили на дно. Сьогодні Росія, демонструючи подібну «гордість» та «небажання пощади», на чолі зі своїм «адміралом» також демонструє всі ознаки готовності відправитися на дно. А поки що на очах світових ЗМІ, а, отже, всього цивілізованого світу, «на дно» відправили особисто Путіна.

Понеділок, 17 листопада 2014 00:00

Повернення

25 років тому, 19 листопада 1989 року, українська земля прийняла

Олексу Тихого, Юрія Литвина і Василя Стуса.

А проте:

ми ще повернемось

бодай –

ногами вперед,

але: не мертві,

але: не переможені,

але: безсмертні.

                  В. Стус

П'ятниця, 14 листопада 2014 00:00

Аналітика застороги

Теперішні події на Донбасі, які вилилися у несподівано жорстоку, підступну і злочинну війну, вияскравили велику проблему українського політичного буття, на яку довго закривав очі благодушний український політикум. Це проблема українофобії як явища. Явища, яке має свої історичні джерела, ідеологічні напрямні та ментальні закономірності. Про це явище у філософському, націологічному, політологічному аспектах писали від середини 1990-х рр. Сергій Грабовський, Ігор Лосєв, Олег Романчук, Роман Коваль, Ірина Фаріон, Іван Діяк. Об’ємне висвітлення на рівні політичної фактології отримало воно у збірнику статей Віктора Рога «Українофобія: п’ята колона та її ляльководи» (К., 2009), який чи не вперше в Україні зумів показати українофобію як системне явище, як зловорожий російський імперсько-шовіністичний фронт зі своєю агентурою, провокаторськими схемами, розгорнутою інформаційно-пропагандистською мережею, зі своєю ідеологією гегемонії, тиранії і підривання національних формацій інших народів. Книжка В.Рога, яка витримала вже три видання, стала тривожним сигналом для українського суспільства про те, що воно опинилося під загрозою через самий факт української національної своєрідності, через нестримне, самозасліплене геополітичне бажання Росії абсолютно домінувати в Східній Європі.

Інтерв'ю

Живосил Лютий: «Відродження почнеться з України!»

Живосил Лютий: «Відродження почнеться з України!»

Громадський діяч, бандурист, педагог Василь (Живосил) Лютий народився на Черкащині — землі, яка подарувала українцям...

28-11-2014 Інтерв'ю

Олександр Островський: Лукашенко готовий ввести війська на вимогу Путіна

Олександр Островський: Лукашенко готовий ввести війська на вимогу Путіна

З професором, доктором медичних наук Олександром Островським, донедавна – викладачем Гродненського медичного інституту, звільненим з...

24-11-2014 Інтерв'ю

«Словесна підтримка G-20 прийнятна… але для самозахисту Україна потребує підтримки...»

«Словесна підтримка G-20 прийнятна… але для самозахисту Україна потребує підтримки...»

Богдан Рудницький веде розмову із Головою Союзу Українських Організацій Австралії та Генеральним Секретарем Світового Конґресу...

22-11-2014 Інтерв'ю

Веб-дизайн