Вівторок, 09 лютого 2016 00:00

Про Столипіна та його адептів

У вересні 2011 року тодішній глава уряду України Азаров та міністр освіти Табачник організували пам’ятні заходи з нагоди 100-річчя вбивства їхнього кумира Петра Столипіна, а Табачник ще й власну книжку про цього діяча презентував. За що ж і чому вони поклонялися Столипіну?

Революція Гідності та наступна російська окупація частини українських територій виразно розмежували релігійне середовище України за критерієм ставлення до процесів національного державотворення.

Понеділок, 08 лютого 2016 00:00

Повернення степу

Новоросії більше не буде. Ніколи. Хіба що в еротичних снах божевільних кремлівських підстилок. Усе брехливе, вигадане, штучно зліплене з метою наживи рано чи пізно вмирає. А ми будемо! Бо ми були тут завжди! Відколи ми взагалі були! І хай нас називали, як кому заманеться: скіфами, сарматами, трипільцями, гунами, русами, рутенами. Хай нас винищували, завойовували, розділювали й перейменовували, використовували як гарматне м’ясо чи виморювали голодом, усе це нині вже не має жодного значення. Ми повернулися.

Черговий раунд україно-російської війни вкотре засвідчив слабовиражений характер геополітичного мислення як серед влади, так і широких кіл української інтелігенції. Багатовікова опозиція північно-східного та південно-західного фрагментів Східноєвропейської рівнини зводиться до опозиції злому генію Путіна, який розпочав безглузду кампанію проти “братської України”. Україна ж або виступає демократичною Малоросією – надією російських лібералів, або клієнтом всесильного НАТО і учнем Вашингтона. На жаль, навіть чимало патріотів не бачать Україну в якості суб’єкта світової політики та потужного регіонального гравця, культивуючи комплекс меншовартості. Конфлікти РФ з сусідами розглядаються крізь призму допомоги Україні – що конструктивно, однак лише в короткотермінових міркуваннях. В середній і довгостроковій площині мусимо пропонувати альтернативну модель реорганізації геополітичного простору – інакше це зроблять за нас.

Свого батька я майже не знав, за життя я бачив його всього декілька разів. В дитинстві він був для мене великою та рідною людиною, але я жив в селі, а до нас він приїжджав дуже рідко. Навідувався з Києва, тому здавався для мене дуже "важливим". Постійно в нього були якісь справи. Приїжджав завжди з якимись впливовими людьми, іноземцями і просто хлопцями-патріотами.

О, Хорватіє рідна, твій світанок настав!

За тебе усташ відважно проти смерті повстав.

Протягом останнього століття для українців все більш нагальним стає завдання національно-визвольної боротьби з метою набуття повної незалежности. Особливої ж гостроти дана проблема набула в ході сучасної агресії Росії на терени України, котра зумовила вирішальний етап боротьби за незалежність української держави. І за цих умов засадничо визначальним чинником є саме націоналістична ідеологія. З огляду на це слід звернутися до творчої спадщини Д. Донцова – як «духового батька українського націоналізму» та ідейного ворога українського провансальства – тобто того, що найбільшою мірою перешкоджало українцям на шляху до творення державної нації.

3 лютого є знаковою датою в історії України, хоча день цей і не відзначається на державному рівні. У 1929 році в далекому Відні на Конгресі Українських Націоналістів було прийнято рішення про створення єдиної Організації Українських Націоналістів на чолі з полковником Євгеном Коновальцем.

Нещодавно Центр Разумкова оприлюднив аналітичне дослідження «Україна 2015-2016. Випробування реформами», в якому наведено аналіз розвитку країни за попередній рік та експертний прогноз на 2016 р. В дослідженні наводиться огляд та дається оцінка щодо основних процесів у внутрішній, зовнішній політиці України, оцінка економічного розвитку, розвитку соціально-гуманітарної сфери. Також наводяться результати досліджень громадської думки із найбільш актуальних для країни і народу питань.

В боротьбу з агентами Кремля всередині України можуть бути внесені корективи. Внесені з боку українських (ніби то!) правоохоронних органів, які іноді просто відмовляються помічати дії, спрямовані на порушення територіальної цілісності, національної безпеки України з боку агентів Москви, натомість… починають заводити справи на українських патріотів.

Інтерв'ю

Богдан Червак: «Процес творення суспільного мовника незворотній»

Богдан Червак: «Процес творення суспільного мовника незворотній»

Яким 2016 рік стане для українського книговидавництва? І коли вже нарешті закінчиться переродження національних телерадіокомпаній...

05-02-2016 Інтерв'ю

Національне кіно – важлива ідеологічна зброя

Національне кіно – важлива ідеологічна зброя

Колись Україна свідомо відмовилася від потужного ядерного арсеналу. Й одночасно непомітно для себе почала втрачати...

01-02-2016 Інтерв'ю

Ростислав Мартинюк – про різні фронти та історичні виміри нинішньої війни

Ростислав Мартинюк – про різні фронти та історичні виміри нинішньої війни

На початку нашої розмови про особливості російсько-українського цивілізаційного конфлікту історик, журналіст, член Експертної ради Державного...

29-01-2016 Інтерв'ю

Веб-дизайн