Понеділок, 15 вересня 2014 00:00

Наша війна і наш мир

Ми живемо у найважливіший період новітньої історії України. Доленосні події революційного Майдану 2013-14 років та російська агресія в Криму і Донбасі можуть змінити вектор розвитку не лише окремого сучасного покоління, а нації взагалі на десятиліття, а то й цілі століття. Причому у позитивний або негативний бік. Усе залежатиме від правильного політичного мислення, національної консолідованості та змобілізованості суспільства, ефективності військового командування, правильних оцінок та висновків влади, політикуму і народу із ситуацій, що складаються та змінюються часто із калейдоскопічною швидкістю.

Понеділок, 15 вересня 2014 00:00

Третя світова: кров’ю та нафтою

Перша світова війна почалася з терористичного акту в Сараєво. Друга світова – провокацією в містечку Гляйвіц (сьогодні – Глівіце). Під час урочистостей з нагоди 100-ліття від початку Першої світової війни, які відбулися на австро-угорському цвинтарі у місті Редіпулья, найбільшому меморіальному цвинтарі Італії, під час проповіді Папа Римський Франциск визнав: «Третя світова війна частково вже почалася». Ми ж констатуємо: і знову нести її тягар доводиться перш за все нам, українцям. А наш противник, Путін, не цурається провокацій та тероризму ані як приводу для агресії, ані як методу ведення війни.

Понеділок, 15 вересня 2014 00:00

Ополченці? Терористи? – Окупанти!

Схоже, настав час, аби рішуче змінити нашу термінологію щодо нових умов війни з Росією. Це стосується назви тих, хто тероризує південні райони Донеччини та Луганщини. Очевидно, що це не є ні повстанці, ні сепаратисти, і навіть не терористи. Звісно, якась невелика частина цієї публіки може претендувати на такі назви, принаймні у власному уявленні. Але це аж ніяк не загал тих, які зараз керують війною та окупацією в цьому регіоні. Очевидно, що керівники всіх цих озброєних людей є росіянами або за громадянством, або за службовою належністю до тих чи інших військових та розвідувально-диверсійних структур Російської Федерації.

Понеділок, 15 вересня 2014 00:00

Ретролюстрація

Уже кілька років тема люстрації, очищення влади є в Україні напрочуд модною. Залишається тільки з жалем думати про те, чому вона не була такою в 90-ті роки минулого століття, що було б набагато актуальніше…

Вівторок, 09 вересня 2014 00:00

Нові апетити Путіна

4 вересня президент США Барак Обама прибув з одноденним візитом у Таллінн. Після зустрічі з президентом Естонії Тоомасом Хендріком Ільвесом та прем’єр-міністром Тааві Рийвасом, відбулася загальна зустріч Обами з президентами Естонії, Латвії та Литви, на якій прозвучали запевнення лідерів країн Балтії у надійності гарантій безпеки від ймовірної агресії зі сторони Росії. В другій половині дня Обама вилетів до Уельсу на саміт НАТО.

Важко впевнено сказати, який автор уперше використав влучне порівняння історичної дискусії та війни, але сучасне розуміння проблеми коріниться в безсмертній цитаті з Джорджа Орвелла: «Хто контролює теперішнє – контролює минуле, хто контролює минуле – контролює майбутнє»

Вівторок, 09 вересня 2014 00:00

Як перемогти Московію

«Час любити, час ненавидіти, час на війну і час на мир»

(Книга Еклезіяст)

Вівторок, 09 вересня 2014 00:00

Чи доживе Росія до 2017 року?

Історичні події мають здатність повторюватися. Можливо, це відбувається через те, що правителі, від яких залежать долі людей, погано засвоюють уроки історії.

П'ятниця, 05 вересня 2014 00:00

Путінські погрози

Виступ Володимира Путіна на молодіжному таборі Кремля на весь голос говорить про наміри цієї загрози 21-го століття щодо глобальної безпеки. Сам Путін зробив найсильніше з усіх можливих попереджень для Заходу: «Краще не зачіпатися з нами», розмахуючи при цьому ядерним потенціалом Росії. «Я хочу нагадати вам, що Росія є одною з провідних ядерних держав», – наголосив Путін.

Понеділок, 01 вересня 2014 00:00

Про баранів, шакалів та свинопасів

Коли на оселю нападає ворог, зазвичай, господар спершу стає сам на її захист, а далі кличе на допомогу сусідів. Які прийдуть на допомогу за двох умов. По-перше, якщо сам господар чинитиме опір, а по-друге – якщо самі сусіди усвідомлюють в нападнику потенційну загрозу і для своїх осель. Тобто, після захоплення першої той візьметься за наступні, сусідські.

Інтерв'ю

Олександр Скиба: Савур-Могилу ми брали двічі, а втратили через незграбне вище командування

Олександр Скиба: Савур-Могилу ми брали двічі, а втратили через незграбне вище командування

Олександр Скиба старший лейтенант 51-ої Окремої механізованої бригади, зведеної батальйонно-тактичної групи «Колос», гарячі літні місяці провів...

12-09-2014 Інтерв'ю

Україні на Заході потрібен гарний піар

Україні на Заході потрібен гарний піар

Сьогодні УІС поспілкувалася з нашими земляками і друзями з Естонії – Володимиром Паламаром, Головою Асоціації...

11-09-2014 Інтерв'ю

Руслан Кеш, голова «Черкеського союзу»: «Наша мета – об'єднати черкеський народ»

Руслан Кеш, голова «Черкеського союзу»: «Наша мета – об'єднати черкеський народ»

Серед поневолених Москвою націй особливе місце займають черкеси. Адже внаслідок політики геноциду, інспірованого керівництвом Російської...

11-09-2014 Інтерв'ю

Веб-дизайн