Після відомих подій в Криму і на Донбасі природно постають питання: чому все так сталося, чому сепаратизм сягнув такого високого рівня, чому Крим і частину Донбасу наразі втрачено? Чи було все це неминучим? Поки що значної кількості спроб, тим більше поважних, глибоких, відповісти на ці запитання, проаналізувати, зробити висновки не спостерігається. Влада менше за інших хоче давати пояснення, обмежуючись критикою попередників і заявляючи, що на момент їхнього власного приходу на Банкову і Грушевського, «у нас армії не було, спецслужб не було», виглядає на те, що й держави не було.

З Віталієм Омельченком, старшим прапорщиком Прикордонних військ України, патріотом з Донбасу, ми познайомилися в госпіталі.

П'ятниця, 22 травня 2015 00:00

Коли ж прийдуть нові українці?

Незабаром святкуватимемо 24-ту річницю незалежності України. 24 роки – це більше, ніж половина шляху Мойсея пустелею, і вже так чи так треба підбивати не остаточні, але ґрунтовні підсумки.

П'ятниця, 22 травня 2015 00:00

Мій Шевченко

П’ятниця. Цьогорічний ранок 22 травня. Встаю. Босоніж збиваю вранішню росу. Даю свіжість-воду флоксам, трояндам, гладіолусам. Вириваю городину – часник-цибулю. Собі на втіху смажу «морську» студентську картоплю. Далі – до комп’ютера. Мережу-перебираю сайти: на «Хвилі на Десни» надибую свого однокурсника, Василя Чепурного, – з ним і Віктором Качулою колись ділили чесні метри однієї кімнати в першому гуртожитку на столичній Ломоносова. Обоє хлопців нині при добрій українській справі: Віктор редагує в Сімферополі «Кримську світлицю», – тільки самому Господові й відомо ЯК йому там СТОЯТИ. Василь проводить у чернігівській «Просвіті». На сайті його короткий просвітницький шкіц «ЯКБИ ВИ ВЧИЛИСЬ ТАК, ЯК ТРЕБА…», ТО… НЕ БУЛО Б «СОВКА»! Як і за старих-добрих часів Чепурний усе бачить і розкладає «по-взрослому».

Це неправда, що Росія радянська протистояла Росії імператорській. Насправді вона була її природним продовженням. Тільки в менш породистій обгортці. А тому міфологізувати свої воєнні звершення їй треба було з більшим шиком.

Понеділок, 18 травня 2015 00:00

Брехлива імперія

Одним із найулюбленіших «видів спорту» в радянські часи справедливо вважається переповідання політичних анекдотів. Кілька з них досі тримаються в моїй пам’яті. «У СРСР все не так: Лєнін не Лєнін, а Ульянов, Жовтнева революція була не в жовтні, а 7 листопада, а кукурудза в Україні як телеграфні стовпи. Ні, не висока, а так рідко одна від одної росте».

"Спинний хребет кожної державної,

а отже, й державно-демократичної організації – армія".

В’ячеслав Липинський

Великий час застав малих людей

Знайомі чоловіки кажуть, що вона була невисокого росту. Мені вона здавалася високою. Постава? Підбори? Ідеальна зачіска? Незворушна стриманість. Її українська мова, яка вперто видавала в ній діаспорянку, в кулуарах парламенту звучала завжди природно.

Помпезне святкування так званого «Дня Побєди», яке закінчилося показовим парадом за участю «найсучаснішої» техніки, деякі зразки якої не те що воювати, але навіть без поламок проїхати 500 метрів не можуть, не додало політичних балів Путіну та його оточенню.

Інтерв'ю

Олег Медуниця: «Уникнути можна всього. Кінець кінцем можна «уникнути» й держави…»

Олег Медуниця: «Уникнути можна всього. Кінець кінцем можна «уникнути» й держави…»

Нещодавно кореспондент «Шляху Перемоги» мав нагоду поспілкуватися з народним депутатом України Олегом МЕДУНИЦЕЮ. Пропонуємо читачам...

27-05-2015 Інтерв'ю

"Заборонити пропаганду комунізму й відкрити архіви спецслужб треба було 20 років тому" - Геннадій Іванущенко

"Заборонити пропаганду комунізму й відкрити архіви спецслужб треба було 20 років тому" - Геннадій Іванущенко

Відкриття архівів радянських спецслужб дозволить нам нарешті глянути на українську історію українськими очима,– каже історик...

27-05-2015 Інтерв'ю

Володимир В’ятрович: Деколонізація України - незворотна

Володимир В’ятрович: Деколонізація України - незворотна

Тиждень.ua поспілкувався з істориком, директором Українського інституту національної пам'яті Володимиром В’ятровичем про деколонізацію України, пост-колоніальні...

21-05-2015 Інтерв'ю

Веб-дизайн