В останніх звітах щодо збитого літака малайзійської авіакомпанії, рейсу MH17, західні ЗМІ і багато хто навіть в урядах продовжують використовувати неточний термін «українські сепаратисти» для опису так званих «терористів» у Донецькій області. У той час як засоби масової інформації та представники уряду схильні до поспішних семантичних недоліків, ця погано вибрана характеристика ударяє прямо в серце точності в ЗМІ та малює абсолютно помилкове уявлення про ситуацію. Термін «українські сепаратисти» має на увазі, що існує значне число етнічних українців або громадян України, які беруть участь у революції, щоб відокремити свій регіон від України. Ніщо не може бути далі від істини, ніж це твердження! Революціонери часто несуть позитивну конотацію. Загарбники, найманці і терористи – ні.

Кадрова політика яскраво характеризує сутність будь-якого режиму. Досить лише проаналізувати кадрові призначення, щоб усе стало зрозуміло з тим, хто саме прийшов до влади і чиї інтереси представляє. Виходячи зі знання того, хто призначався здебільшого керувати в Україні відомствами, можна відносно  непомильно визначити ступінь незалежності, суверенітету й міжнародно-правової суб’єктності Української держави.

Середа, 23 липня 2014 00:00

Криваво-чорний четвер

Здавалося б, останнім часом Путін не отримував особливих підстав для того, щоб кривитися. Хіба що за винятком тріумфального фіаско футбольної збірної на чемпіонаті світу, однак, в Росії будь-який пересічний громадянин вже давно сприймає власну збірну виключно для невичерпне джерело для нових жартів та анекдотів. При цьому Путін в тій же ж Бразилії відбув саміт БРІКС, такої собі спільноти абсолютно різних країн (тоталітарної Росії, авторитарного Китаю, більш-менш демократичних Бразилії з Південною Африкою та одвічно загадкової Індії).

Свого часу Ричард Ніксон застерігав: «СССР не хоче війни, він хоче світ». Сьогодні ми бачимо, що колишній президент США мав рацію. «А что такое Советский Союз? Это Россия и есть, только называлась по-другому», – наголосив Володимир Путін 17 жовтня 2011 року в інтерв’ю російським телеканалам.

30 червня в приміщенні Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся круглий стіл на тему «Реформування сфери освіти та науки в Україні». Його організаторами стали Львівська обласна організація ГПО «Українська справа» та Львівське регіональне відділення Інституту національного державознавства. За мету вони визначили напрацювання пропозицій представників науково-педагогічної спільноти Львівщини стосовно реформування сфери освіти, науки та виховання в Україні. Завдання круглого столу передбачали:

Без сумніву, українським солдатам-учасникам АТО довелося набагато складніше, якби не допомога української громади. Більшість спорядження, медикаментів, засобів для захисту було передано не через офіційні структури, які керують АТО, а звичайними українськими громадянами, волонтерами, а також представниками нашої діаспори.

Усі розмови про зовнішню політику держави змушують звернутися до очевидних і банальних істин, про які в нас часто забувають.

Понеділок, 07 липня 2014 00:00

Від АТО до «Ату!»

Одностороннє припинення вогню зі сторони українських силовиків повинно було продемонструвати готовність Петра Порошенка до мирного врегулювання конфлікту. Результат: 108 атак бойовиків, 23 загиблі українські бійці, понад шість десятків поранених. Врешті, пізно ввечері 30 червня, у своєму зверненні Порошенко повідомив про припинення «припинення» і пообіцяв знищити терористів, які не складуть зброю. Громадськості це однозначно сподобалося, хіба що за окремими винятками.

Понеділок, 07 липня 2014 00:00

«Другий фронт» Володимира Путіна

Путіна не варто недооцінювати. Як і переоцінювати. Все-таки колишній кегебіст (хоча колишніх кегебістів не буває). Фішка кегебістів – проведення спецоперацій.

У Росії дуже полюбляють розмірковувати про «різні сорти» України, про нібито нерозв’язну дилему Сходу – Заходу, про неминучий розпад сусідньої держави через внутрішню строкатість. Між тим, якби кремлівські політологи, забувши на певний час свою улюблену тему «двох, трьох і більше Україн», уважніше подивилися на власну країну, то побачили б, що порівняно з нею наша держава напрочуд монолітна. Адже Росія набагато уразливіша в регіональному плані, ніж її сусіди. Справді, величезна територія, різні часові та кліматичні зони, купа вельми відмінних етнографічних областей, цивілізаційних орієнтацій тощо. Згідно з класифікацією ЮНЕСКО загалом є шість культурних регіонів, із яких половина представлена на теренах Росії.

Інтерв'ю

Олександр Бойко: «На передовій потрібні люди з мисливським інстинктом»

Олександр Бойко: «На передовій потрібні люди з мисливським інстинктом»

Колишній голова Сумської організації Молодіжного Націоналістичного Конгресу, заступник командира з виховної роботи 2-го батальйону Національної...

09-07-2014 Інтерв'ю

Валентин Мороз: «Україну загнати в російську клітку вже неможливо»

Валентин Мороз: «Україну загнати в російську клітку вже неможливо»

Про сучасну політичну ситуацію, проблеми сепаратизму і перспективи виходу України з кризи розмовляємо з українським...

05-06-2014 Інтерв'ю

Степан Качурак: «Нові санкції проти Росії – неминучі»

Степан Качурак: «Нові санкції проти Росії – неминучі»

Один з лідерів українських громад в США, керівник Організації Оборони Чотирьох Свобід України (ООЧСУ) Степан...

30-05-2014 Інтерв'ю

Веб-дизайн