Дев’яносто років тому розпочав свій життєвий шлях відомий український вчений та громадсько-політичний діяч Володимир Косик. Народився майбутній журналіст і історик 26 листопада 1924 р. в селі Вацевичі, теперЗалужани Дрогобицького району Львівської області, в багатодітній селянській родині. Навчався він у “Рідній Школі” у Дрогобичі, після війни в гімназії у м. Регенсбурзі (Німеччина, 1949). В 1939 р. вступив у Юнацтво ОУН. За активну участі в підпіллі переслідуваний гестапо, а в 1943-45 рр. вивезений на примусові роботи в Берлін.

Четвер, 20 листопада 2014 00:00

Про війну з перших вуст

«Війна загартувала нас»

Цього тижня (17 листопада) відзначається міжнародний день студента. В даному контексті варто більше уваги приділити студентам-емігрантам, які протягом 1920 – 1930-х років відстоювали ідею української незалежності, презентували українську націю серед іноземної спільноти та долучались до боротьби за відновлення власної держави.

Понеділок, 17 листопада 2014 00:00

Приниження Путіна по-австралійськи

Мабуть, ще ніколи президент Росії не зазнавав такого публічного приниження, як це сталося під час саміту «великої двадцятки» в Австралії, в місті Брісбені. Щоб «справити враження» на приймаючу сторону та інших учасників зустрічі, Путін не вигадав нічого розумнішого, ніж пригнати до берегів Австралії чотири кораблі ВМФ РФ, зокрема, крейсер «Варяг». Важко сказати, на яку саме реакцію він розраховував, можливо, на те, що комусь згадається пісня часів російсько-японської війни «Ворогу не здається наш гордий «Варяг», пощади ніхто не бажає». Однак, як відомо, 9 лютого 1904 року бронепалубний крейсер «Варяг» поблизу порту Чемульпо (тепер – Інчхон) за компанію з канонерським човном «Кореєць» японці без особливих зусиль відправили на дно. Сьогодні Росія, демонструючи подібну «гордість» та «небажання пощади», на чолі зі своїм «адміралом» також демонструє всі ознаки готовності відправитися на дно. А поки що на очах світових ЗМІ, а, отже, всього цивілізованого світу, «на дно» відправили особисто Путіна.

Понеділок, 17 листопада 2014 00:00

Повернення

25 років тому, 19 листопада 1989 року, українська земля прийняла

Олексу Тихого, Юрія Литвина і Василя Стуса.

А проте:

ми ще повернемось

бодай –

ногами вперед,

але: не мертві,

але: не переможені,

але: безсмертні.

                  В. Стус

П'ятниця, 14 листопада 2014 00:00

Аналітика застороги

Теперішні події на Донбасі, які вилилися у несподівано жорстоку, підступну і злочинну війну, вияскравили велику проблему українського політичного буття, на яку довго закривав очі благодушний український політикум. Це проблема українофобії як явища. Явища, яке має свої історичні джерела, ідеологічні напрямні та ментальні закономірності. Про це явище у філософському, націологічному, політологічному аспектах писали від середини 1990-х рр. Сергій Грабовський, Ігор Лосєв, Олег Романчук, Роман Коваль, Ірина Фаріон, Іван Діяк. Об’ємне висвітлення на рівні політичної фактології отримало воно у збірнику статей Віктора Рога «Українофобія: п’ята колона та її ляльководи» (К., 2009), який чи не вперше в Україні зумів показати українофобію як системне явище, як зловорожий російський імперсько-шовіністичний фронт зі своєю агентурою, провокаторськими схемами, розгорнутою інформаційно-пропагандистською мережею, зі своєю ідеологією гегемонії, тиранії і підривання національних формацій інших народів. Книжка В.Рога, яка витримала вже три видання, стала тривожним сигналом для українського суспільства про те, що воно опинилося під загрозою через самий факт української національної своєрідності, через нестримне, самозасліплене геополітичне бажання Росії абсолютно домінувати в Східній Європі.

Двадцять сім років тому почала кровоточити рана на тілі Азербайджану. Закладені московськими ляльководами міни для підриву цілісності та суверенітету національних республік загниваючого Радянського Союзу, почали вибухати в тих місцях, де було потрібно кремлівським злодіям. Граючи на святих для кожної нації почуттях, цинічно маніпулюючи в якості «арбітра» між народами і народностями республік, Москва заклала безліч конфліктів, які не дають можливостей новим країнам, що утворилися на уламках радянської імперії, нормально розвиватися, а іноді навіть і нормально існувати.

Понеділок, 10 листопада 2014 00:00

Без патріотів у держави немає майбутнього

Час після розпаду СРСР колишні союзні республіки використали по-різному. Одні збудували повноцінні самостійні держави й у цьому статусі вступили у міжнародні союзи, які забезпечили недоторканність кордонів і високий рівень життя. Інші, до яких, на жаль, належимо ми, залишися серед тих, які одна за одною піддаються воєнній агресії та економічному тиску уламка колишньої імперії.

Понеділок, 10 листопада 2014 00:00

Добрі новини для українців

По-перше, на виборах у законодавчий орган США більшість вибороли республіканці. Не те, щоб теперішній президент-демократ Обама був налаштований виключно прокремлівськи. Але лідер республіканців сенатор Джон Маккейн виглядає серйознішим противником Путіна, відтак, і серйознішим союзником України. Тому після цих виборів Москва може готуватися до нових санкцій, Київ – розраховувати на розширення допомоги зі сторони Вашингтону не тільки моральної та санкційної, але й у вигляді сучасного озброєння, яке в Росії існує хіба що у вигляді прототипів. Ну а «добровольці Новоросії» можуть поступово резервувати собі земельні ділянки на місцевих кладовищах – оскільки забирати до Росії Путін їхні тіла не планує. А так, пометушившись завчасно, можуть розраховувати не на звичне звалювання в рів і присипання з допомогою екскаватора, а гідне поховання – землі на Донбасі на всіх окупантів вистачить.

Понеділок, 10 листопада 2014 00:00

Кордони цивілізацій

25-річний ювілей ліквідації Берлінського муру спонукає до загальніших роздумів.

Інтерв'ю

«Словесна підтримка G-20 прийнятна… але для самозахисту Україна потребує підтримки...»

«Словесна підтримка G-20 прийнятна… але для самозахисту Україна потребує підтримки...»

Богдан Рудницький веде розмову із Головою Союзу Українських Організацій Австралії та Генеральним Секретарем Світового Конґресу...

22-11-2014 Інтерв'ю

Ми підготували 10 тисяч інструкторів за стандартами НАТО – Уляна Супрун

Ми підготували 10 тисяч інструкторів за стандартами НАТО – Уляна Супрун

Колосальну підтримку нашій армії надають українці діаспори. Зокрема, Світовий Конгрес Українців (СКУ) за сприяння Комітету...

18-11-2014 Інтерв'ю

В Музеї-архіві преси є націоналістичні видання, яких, можливо, більш ніде не залишилося - Вахтанг Кіпіані

В Музеї-архіві преси є націоналістичні видання, яких, можливо, більш ніде не залишилося -  Вахтанг Кіпіані

В середині жовтня до річниці створення УПА український журналіст, головний редактор порталу «Історична правда» Вахтанг...

06-11-2014 Інтерв'ю

Веб-дизайн