Крим у руках Кремля і його маріонеток перетворюється на бідну глибинку. Гроші, що надсилаються на «розвиток» півострова, йдуть у порожнечу, а територія перетворюється на сіру зону з поганою якістю життя. «Кримнаші» наївно вважали, що Москва зможе виправити ситуацію, провівши «тотальну зачистку» управлінського апарату «республіки», хоча проблема – в системних недоліках самої російської державної машини.

П'ятниця, 09 жовтня 2015 00:00

Сірий – ні чорний, ні білий

Ми всі тепер прагнемо реформ: і політики, і народ, і вчорашня влада, і сьогоднішня. Бо далі так жити не можна. Наш «перехідний період» – це коли влада не встигає за вимогами молодої частини суспільства, а суспільство, обтяжене совєтським спадком, не готове до безкомпромісної селекції своїх делегатів нагору, адже бідність, як відомо, не сприяє свободі вибору.

«Ворог іде туди, де програє вчитель і священик»

(Отто фон Бісмарк)

Середа, 30 вересня 2015 00:00

Заповіт нашої доби

Доповідь, виголошена Дмитром Донцовим у березні 1964 року. Аудіозапис виступу на касеті знаходився в колекції документів інженера Василя Олеськіва.

В умовах російсько-української війни, коли переважна більшість населення Росії (84% – за даними найбільш об’єктивних російських соціологічних фундацій) підтримує агресивну політику Путіна проти України, кожен знаний російський інтелектуал, науковець, діяч культури, громадський активіст, який публічно висловлюється на користь України, становить цінність для українського суспільства. Та й для російського також – якщо брати до уваги шанси цієї країни стати нормальною.

«Проекти нової країни завжди повинні спиратися на мову, на історію, на культуру як базис відмінностей від інших, який формує масову ментальність»

Георгій Почепцов, «Контроль над розумом»

Верховна Рада України визначила дату початку окупації Криму – 20 лютого 2014 року. Але очевидно, що це початок завершальної стадії, її військова складова, а до цього була інформаційна, культурна, ідеологічна окупація з боку Росії. Коли в березні минулого року російська Дума рішучим «одобрямсом» дозволила Президентові Росії Володимирові Путіну використати Збройні сили на території України, то вже мали на увазі материкову частину країни – російські військові у Криму і без цього мали прописку. Слідом за членами Думи категорично висловилися за війну російські трудівники пера і мікрофона, схваливши своєю відозвою захоплення Криму: «Наша спільна історія і спільні корені, наша культура і її духовні витоки, наші фундаментальні цінності і мова об'єднали нас назавжди...»

П'ятниця, 18 вересня 2015 00:00

Чи можлива «фінляндизація» України?

Деякі визначення, які залюбки вживають українські й західні аналітики, під час ретельнішого розгляду виявляються не зовсім доречними. Зокрема, це стосується поняття, яким позначають можливий шлях вирішення геополітичної проблеми перебування України в центрі протистояння Заходу і Сходу.

"Зачитайся у Львові". Такий цьогорічний слоган книжкового форуму, що відбувається в двадцять друге.

Таку назву має історико-мемуарний збірник, виданий з нагоди 85-ліття заснування Українських Злучених Організацій Огайо.

Інтерв'ю

Інтерв'ю із Стефаном Романівим. Аудіо

Інтерв'ю із Стефаном Романівим. Аудіо

Богдан Рудницький веде розмову із Головою Управи Союзу Українських Організацій Австралії ( СУОА) п. Стефаном...

30-09-2015 Інтерв'ю

Олександр СИЧ: Нині українці остаточно поривають з російським способом життя

Олександр СИЧ: Нині українці остаточно поривають з російським способом життя

Напередодні 24-ї річниці проголошення незалежності України недавній віце-прем’єр-міністр, історик, головний ідеолог ВО «Свобода» Олександр СИЧ...

27-08-2015 Інтерв'ю

Леонтій Сандуляк: «Я порівняв би День Незалежності України з Великоднем!»

Леонтій Сандуляк: «Я порівняв би День Незалежності України з Великоднем!»

Напередодні Дня Незалежності України мені випала чудова нагода поспілкуватися з українським громадсько-політичним діячем, науковцем, дипломатом...

20-08-2015 Інтерв'ю

Веб-дизайн