Коли ще Партія регіонів «боролася» за європейську інтеграцію України, якийсь православний священик Московського патріархату з Луганщини погрожував у інтерв’ю відлучити від церкви Олександра Єфремова, лідера фракції ПР у Верховній Раді, саме за участь у цьому «гріховному» процесі. На думку батюшки, Європа, Захід – це суцільний «Содом», звідки на Схід поширюються всілякі секти і єресі. Нині у зв’язку із цілковитим провалом євроінтеграції за версією ПР відлучення від церкви колишньому інструкторові міськкому КПУ/КПРС не загрожує…

Середа, 23 квітня 2014 00:00

«Каша» чи «сталь»?

Канадці вдячні, що їхні сусіди – Сполучені Штати, а не Росія. З того часу, коли декілька князівських синів ще у 11 сторіччі у гніві залишили Київ, аби за Уралом заснувати власне царство, там не було нічого, крім проблем.

Чому провінційне місто на теренах Донецької області Слов’янськ стало центром діяльності терористів-сепаратистів?

Вівторок, 22 квітня 2014 00:00

За незалежність на Чорному морі

Старші люди, які вчилися у радянській школі добре пам‘ятають п‘єсу – трагедію Олександра Корнійчука «Загибель ескадри». Рішенням всесоюзного жюрі у голодному тридцять третьому її  визнано серед найкращих. Журнал «Театр і драматургія» писав з цієї нагоди: «П'єса ця є однією з кращих історико-революційних п’єс. Її великим безсумнівним достоїнством, крім її художніх якостей, є те, що вона завдає міцного удару українському націоналізму і виховує глядачів у дусі пролетарського інтернаціоналізму».

«Туристи Путіна» лізуть мов таргани

"Як думаєш, буде війна?" – почав розмову мій приятель. "Вона вже триває", – розчаровую. І почалася не з військової анексії Криму, а з промови президента Путіна в лютому 2007 року на конференції з безпеки в Мюнхені. "Росія – країна з більш ніж тисячолітньою історією, і практично завжди вона користувалася привілеєм проводити незалежну зовнішню політику. Ми не збираємося змінювати цієї традиції і сьогодні", – наголосив він, і західний політичний світ заговорив про відновлення холодної війни.

П'ятниця, 18 квітня 2014 00:00

Єдина гарантія – власна сила

Москва із феноменальною легкістю розірвала Будапештський протокол 1994 року, за яким Україна відмовлялась від ядерної зброї, а Росія, США, Велика Британія, Франція та Китай гарантували її суверенітет, незалежність і територіальну цілісність. Однак ніхто з них не виконав гарантій, адже Україна втратила частину своїх теренів, що внаслідок збройної агресії були приєднані до Росії. Дещо дивує позиція Китаю. Політику цієї країни називають далекоглядною, але насправді вона такою не видається. КНР хоч і обережно, але підіграє Кремлю. Проте Пекіну варто було б звернути увагу на заяву одного з міністрів Японії, який назвав російську акцію в Криму «бандитською».

Коли на своїй останній прес-конференції в Ростові-на Дону Янукович вимагав, поміж іншим, терміново провести референдум щодо федеративного статусу задля збереження України від громадянської війни, на це мало хто звернув увагу. Чомусь одразу ж підхопив ідею референдуму Юрій Луценко. Мовляв, влада має показати не лише свою силу, направивши силовиків у «гарячі точки», а й продемонструвати свій розум, якомога швидше призначивши Всеукраїнський референдум з питань, яким Кремль намагається розділити суспільство. По-перше, «мовне питання» із підтвердженням державного статусу українській мові та надання державного захисту російській мові. Наступне – про розширення прав місцевого самоврядування. І третє – про напрямок інтеграції України.

Минуле ХХ ст., зокрема його перша половина, записалося в пам’яті людства двома світовими війнами. Уже мало серед живих тих людей, які пам’ятають Другу світову війну з усіма її жахіттями.

Понеділок, 14 квітня 2014 00:00

Трагічні уроки

Агресія і окупація, які довелося пережити українцям у 2014 році, можуть стати дуже важливою частиною національного досвіду, якщо зробити з того, що сталося, певні висновки.

Інтерв'ю

Олександр Сич: "Потрібні додаткові заходи безпеки на українсько-російському кордоні"

Олександр Сич: "Потрібні додаткові заходи безпеки на українсько-російському кордоні"

Уже не перший місяць випуски інформаційних програм починаються з новин з України. Тим часом багато...

18-04-2014 Інтерв'ю

Василь Попович: «Майдан показав, що матеріалізм як такий і гроші – далеко не головне»

Василь Попович: «Майдан показав, що матеріалізм як такий і гроші – далеко не головне»

Поки країна живе здогадками з приводу майбутніх виборів Глави держави, Івано-Франківськ готується до локального змагання...

15-04-2014 Інтерв'ю

Веб-дизайн