Нинішня актуалізація проблеми польсько-українського конфлікту періоду 2-ї Світової війни має ширший контекст мотивацій і витлумачення. Тому останній факт – рішення польського сенату про потребу встановлення «дня пам’яті жертв Волинської різанини» – треба осмислювати в різних діапазонах польсько-українських стосунків і в аспекті його діахронії, тобто історичних «підводів» до нього.

Мені випала щаслива нагода побувати на Сумщині у патріотичному таборі «Коловрат» ім. Романа Атаманюка — Героя, який загинув, захищаючи Україну на Донбасі. Наметове містечко для юнаків і дівчат розкинулося на березі мальовничої річки Псел; поруч ліс, чудова галявина.

Понеділок, 18 липня 2016 17:07

Терор проти національної пам’яті

Про «історичний тероризм» та «історичні війни» як один із проявів гібридної війни проти України.

Вівторок, 05 липня 2016 17:23

Зброя Москви

Ця стаття Романа Бжеського була надрукована в «Літературно Науковому Віснику» в 1930 р. (Т. 101. – Кн. 2. – С. 151–158) за підписом «Характерник».

Вважаємо за доцільне запропонувати її увазі сучасного читача з огляду на актуальність та глибинне висвітлення сутності і методики московської імперської політики від давнини до сьогоднішнього часу.

Для кращого сприйняття текст відредаговано згідно сучасного правопису.

Без змін статтю опубліковано в нещодавно виданій збірці праць Романа Бжеського «Прелюдія поступу».

Ред.

Вівторок, 05 липня 2016 14:49

Що дає силу нації?

(Дмитро Донцов про націософію Лесі Українки)

Акт Відновлення Української Держави 30 червня 1941 року сьогодні є одним з українських опорних пунктів у гібридній війні проти України.

Cучасні політологи говорять про технократів, найчастіше вони тут мають на увазі уряд, що складається з фахівців і формується за неідеологічними принципами. До технократичного методу формування уряду, тобто його створення не на політичній, а на професійній основі, вдаються деякі країни в разі політичної або іншої кризи.Вважається, що панацеєю в таких ситуаціях мають стати особи, які не пов’язані з жодною політичною силою, володіють відповідними знаннями та функціями менеджерів, метою їхньої діяльності є проведення непопулярних реформ. Однак в Україні з цим, м’яко кажучи, не склалося і це не є специфікою лише України.

За Конституцією Крим (АРК і Севастополь) є складовою України. Фактично ж із так званої «русской весни» 2014 року – ні. Виходячи з цього факту, нині існує лише дві послідовні тенденції у ставленні до втрати Криму Україною (все інше – еклектична суміш цих двох). Перша у своїй основі має прагнення зробити всі необхідні висновки з того, що сталося, проаналізувати дії і бездіяльність української влади на кримському напрямку, збагнути специфіку тактики і стратегії Росії в 2014 році (і не лише тоді, а й перед цим і після цього), сформувати українську програму деокупації втрачених територій. Друга тенденція полягає в тому, щоб відмовитися від усіх рефлексій з цього приводу, мовляв, втратили, то й втратили, і не варто заглиблюватися в це питання, проїхали, треба займатися справами…

«В чім є історичне значення Акту 30 червня 1941 року – проголошення відновлення незалежної України, опанованої двома великодержавами?» – цим питанням, сформульованим Дмитром Донцовим в передмові до праці Ярослава Стецька «30 червня 1941», переймалося багато дослідників, політичних діячів та відвертих критиканів. Останні безапеляційно намагалися применшити, або й зовсім заперечити значення цієї події, втім, як заперечували і взагалі доцільність національно-визвольної боротьби.

Четвер, 23 червня 2016 18:39

Що будуємо? І чи будуємо?

30 червня виповнюється 75 років від дня проголошення Акту відновлення української держави. Виникає питання: чому тоді, в умовах війни одразу з двома агресорами, ОУН не відмовилася від ідеї будувати державу – будь-що, не зважаючи на обставини, не відмовляючись від своїх цілей – а в 1991-у так звана «українська еліта» радше готова була здихатися незалежності і повернути Україну в статус фактичної колонії?

Інтерв'ю

Олег Баган: «Україна має повірити в себе, свою місію і геополітичну покликаність»

Олег Баган: «Україна має повірити в себе, свою місію і геополітичну покликаність»

Референдум у Великій Британії, який став суспільною заявою про намір цієї країни вийти із ЄС...

15-07-2016 Інтерв'ю

Ігор Лосєв: «Проти нас гібридна війна велася ще з 1991 року»

Ігор Лосєв: «Проти нас гібридна війна велася ще з 1991 року»

Камо грядеши, Україно? Куди ведуть тебе твої керманичі? Чи маєш дужі плечі, аби не прогнутися...

15-07-2016 Інтерв'ю

Володимир В'ятрович: "Польська концепція геноциду передбачає виключно односторонню вину"

Володимир В'ятрович: "Польська концепція геноциду передбачає виключно односторонню вину"

Тема Волинської трагедії 1943-го, яка актуалізується ще з 2003 року, нині, здається, сягає своєї кульмінації...

15-07-2016 Інтерв'ю

Веб-дизайн