Понеділок, 29 серпня 2016 17:14

Реформи не для форми

Україна перебуває в стані війни. Будь-які кроки з реформування країни мають виходити з цієї точки. Майбутній розвиток буде нерозривно пов’язаний із безпековим сектором.

Четвер, 25 серпня 2016 17:48

Плугатар на національній ниві

13 січня цього року йому могло би виповнитися 90. З Василем Григоровичем Сосюрченком (Сюсюрченком) я «познайомився» заочно влітку 1990-го, коли мій роменський однодумець Борис Андріїв дав кілька примірників місцевої самвидавної газети «Новий Шлях», редагованої паном Василем. В ній друкувалися і його вірші, і статті, підписані псевдами «В.Григорович» та «Г.Данченко».

Четвер, 25 серпня 2016 16:11

Шлях вільних людей

Цьогоріч відзначаємо знаменну дату 25-річчя Незалежності України, два місяці тому святкували 75-ту річницю Проголошення Акта відновлення української держави. Цінність цих свят та їх значення більшість громадян України зрозуміли лише зараз. Адже, не дивлячись на “Акт 1991 року”, справжню боротьбу за незалежність ми розпочали лише 3 роки тому на Майдані.

Вівторок, 23 серпня 2016 14:22

Дух, що тіло рве до бою

...Дух, що тіло рве до бою Він не вмер, він ще живе.

Словом сильним, мов трубою,

Міліти зве з собою —

Міліони радо йдуть,

Бо це голос духа чуть...

Іван Франко «Гимн»

П'ятниця, 19 серпня 2016 16:04

Україна ірредента

Сюрреалістичні картини сучасної України стали невигаданою дійсністю, у яку важко повірити практично усім. Велика прірва, що пролягла між вшануванням 25-тилітньої річниці Незалежності та, скажімо, 20-річчям з часу проголошення Акту 24 серпня 1991 року, змушує українське суспільство розглядати події непрогнозованого сучасного, недалекого минулого і найближчого прийдешнього через зовсім інші призми, аніж, наприклад, п’ять чи десять років тому. Змінилось все: мир заступила війна, цілісність держави розірвано на шматки «анексій», «сірих зон» та «денеерів», десятки тисяч родин покинули рідні домівки, хтось втратив сина, брата, батька або ж друга…

Середа, 17 серпня 2016 15:55

Гуманітарна доктрина

Реформування держави вимагає чіткого визначення в головному: маємо знати до чого прагнемо, що дають і що принесуть у майбутньому зміни. Задля якої мети влада не лише закликає, а й змушує громадян затягувати пояси.

Ця оптимістична стаття була написана в березні 2006 року. Спостерігаючи за постсовєтським олігархатом в Україні і політичним класом, який його обслуговував, я вважав, що примітивний інстинкт самозбереження, жадібність до багатства і влади підказуватимуть йому відповідну поведінку в публічній сфері, що представляла б його своїм, українським, а значить легітимним, таким, що має законне право на владу, на те щоб представляти титульну націю – українців – в державі Україна.

Понеділок, 15 серпня 2016 15:44

Партія сепаратистів

Від самого початку створення цієї структури, що назвала себе Партією регіонів, ішлося про такий основний для неї спонукальний мотив, як несприйняття унітарного централізованого характеру держави.

Понеділок, 15 серпня 2016 15:39

Закарпаття: 25 років буремного миру

25-а річниця Незалежності України – добрий привід, аби кинути оком на пройдені чверть століття в умовах нарешті власної держави. І хоч минає ювілей у стані найгострішого протистояння із зовнішнім агресором, який ніяк не змириться із самостійністю України, чверть століття – це вже історична віха. З чим себе і привітаємо!

Середа, 10 серпня 2016 15:39

Сад божественної еміграції

Христе, ти меч небесний у плоті нашея ножнах…

Григорій Сковорода «Піснь 19-я. Сад божественних пісней»

Інтерв'ю

Стефан Романів: Національна ідея – це брати відповідальність

Стефан Романів: Національна ідея – це брати відповідальність

З Генеральним секретарем Світового Конгресу Українців Стефаном Романівим ми поспілкувались в Києві, куди він приїхав...

26-08-2016 Інтерв'ю

Ніна Хаген: «Якщо діти не розуміють рідної мови – це наче розірвана пуповина»

Ніна Хаген: «Якщо діти не розуміють рідної мови – це наче розірвана пуповина»

Найбільшим горем для українця за кордоном є асимілюватися, розчинитися в чужій культурі, невільно чи свідомо...

22-08-2016 Інтерв'ю

Олег Баган: «Україна має повірити в себе, свою місію і геополітичну покликаність»

Олег Баган: «Україна має повірити в себе, свою місію і геополітичну покликаність»

Референдум у Великій Британії, який став суспільною заявою про намір цієї країни вийти із ЄС...

15-07-2016 Інтерв'ю

Веб-дизайн