П'ятниця, 31 жовтня 2014 00:00

Що нам Кубань?

Питання національно-культурної присутності (у тій чи іншій формі) Української держави на землях компактного проживання зарубіжного українства є доволі важливим, бо без такої присутності не буде руху назустріч із боку української діаспори, що послаблюватиме Україну, адже діаспори є потужним чинником впливу держав і націй у світі.

Попри оптимістичні заяви Кремля стосовно незначного ефекту від західних санкцій проти РФ, звичайні росіяни впевнені в протилежному. Як свідчить проведене в жовтні Національним агентством фінансових досліджень опитування, 52% росіян впевнені, що санкції вплинуть на фінансову систему РФ і викличуть в країні фінансову кризу. При цьому ще в травні, знаходячись в стані сп’яніння від гасла «Крим – наш!», про ймовірність такої загрози говорила третина опитаних (33%). Число песимістів в Москві значно більше, ніж по решті Росії – 69%. Оскільки «столичні» і гостріше вже відчувають результати санкцій, та й перспективи особистих фінансових втрат для них сумніші, ніж для мешканців, скажімо, Самари або ж Іркутська. Песимізм «столичних» ілюструє ще одна цифра – частка москвичів, які вважають, що санкції не можуть викликати кризу, вдвічі менша за аналогічну частку росіян (16% і 37% відповідно).

Сьогодні можна почути заяви високопосадовців про необхідність побудови на українсько-російському кордоні такої собі потужної «Стіни», на кшталт тієї, що відділяє Ізраїль від палестинських територій. Справа не обмежується заявами. Дещо вже збудували. Прем’єр Арсеній Яценюк назвав цю споруду «Європейським валом», східним кордоном Європи.

Понеділок, 20 жовтня 2014 00:00

Про ворогів та друзів

Кожна війна активізує роботу державної пропаганди. Ось тільки різні народи по-різному сприймають її. Більшість громадян Росії, точніше, їхні мислення та емоції, цілком залежні від того, що їм вкладає в голови Кремль. Принаймні, про це свідчать останні російські соціологічні дослідження.

Понеділок, 20 жовтня 2014 00:00

Чому я за...

Життя сьогодні стрімко міняє пріоритети, "вдосконалює" вимоги, які ми висуваємо до лідера, політика, народного депутата... Бо ж "ростемо" і змінюємося самі! Добре, якщо політик іде в ногу з життям і, зростає, постійно "піднімаючи планку". Погано, коли він лише пристосовується, говорить те, що хочуть від нього почути виборці і діє відповідно...

Особливістю нинішньої передвиборної кампанії є довільне трактування поняття «проживання на території України» з боку ЦВК та українських судів при реєстрації в кандидати в депутати, внаслідок чого одних громадян позбавляли пасивного виборчого права, а інших, навпаки, реєстрували на вибори.

Часом думаю над тим, що будь-яка складна праця – це як пшениця чи жито: сієш, дбаєш, жнеш.

Як неодноразово повідомляли ЗМІ, в багатьох державних вищих навчальних закладах досі сидить потенційна агентура Кремля, адепти «Руского міра» всіх мастей.

Понеділок, 20 жовтня 2014 00:00

Перемогти бюрократичного монстра

На період воєнних дій декретне право має стати в Україні найвищим. Це допоможе подолати хаос, безладдя й саботаж у державній машині.

Історики вже давно з`ясували, що відбувалося у день 23 лютого 1918 року, коли за традицією вважалося, що в цей день молода Червона Армія зупинила німецьких окупантів під Псковом і Нарвою.

Інтерв'ю

Роман Коваль: Маємо розповідати правду про минуле

Роман Коваль: Маємо розповідати правду про минуле

Письменник, історик, президент Історичного клубу «Холодний Яр» Роман КОВАЛЬ розповідає про свою діяльність, про найближчі...

31-10-2014 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: Шахова партія перемогла маніпулятивні технології

Ігор Артюшенко: Шахова партія перемогла маніпулятивні технології

Голова Запорізької організації ГПО «Українська справа», координатор Запорізького Євромайдану Ігор АРТЮШЕНКО упевнено переміг на перевиборах...

29-10-2014 Інтерв'ю

СУМ в Америці: 65 – літня історія

СУМ в Америці: 65 – літня історія

До 65-ліття Cпілки Української Молоді в Америці готується спеціальне видання, яке має назву “СУМ В АМЕРИЦІ:...

20-10-2014 Інтерв'ю

Веб-дизайн