П'ятниця, 27 березня 2015 00:00

Потреба національного порозуміння

«Ахіллесовою п’ятою» українського державотворення віддавна були міжусобиці та чвари. Десятки історичних прикладів, як давньої, так і новітньої доби, переконливо доводять, що внутрішні суперечки носіїв влади неодноразово призводили до більш згубних наслідків, ніж, скажімо, зовнішня агресія чи геополітичні перетворення. Особливої небезпеки міжусобиці набували у часи ослаблення держави. І хоча у кожного із суб’єктів таких внутрішньоукраїнських протистоянь завжди знаходились залізобетонні аргументи своєї правоти, а сторона противника виглядала мало не найганебнішим зрадником усього святого і навпаки, у підсумку – не перемагав ніхто, а програвали обоє, втрачаючи усе.

Вже декілька тижнів у Львові йде активна дискусія щодо встановлення пам’ятника Андрею Шептицькому. Щиро кажучи, ніколи не думав, що вона може мати місце власне у Львові – столиці Галичини, яка завдячує Шептицькому, без перебільшення, майже всім.

Вівторок, 24 березня 2015 00:00

Росія як цивілізаційний виклик

Тривалий час після здобуття формальної незалежності в 1991 році українські політики й державні діячі страшенно соромилися просто відповідати на провокативні запитання російських пропагандистів, мовляв, від кого це, власне, Україна унезалежнилася… 

“Ліки під ногами”

Після падіння СССР в країнах, що мали нещастя входити до складу Союзу, почалася кампанія з дискредитації служби в збройних силах. Ця тенденція ширилася в тому числі й з Росії, де в перші роки перебування при владі Єльцина влада намагалася гратися в «демократію» і «пацифізм».

Понеділок, 16 березня 2015 00:00

Шевченкова сокира

Чергова фаза Української національно-визвольної Революції, що перманентно триває з 1991 року і, нині отримала назву Революції Гідності, підносить на гору проблему форм і методів революційних дій та кінцевої мети.

Понеділок, 16 березня 2015 00:00

Чверть століття над Маріуполем

Перебудова, яка почалася в СССР після ХХVІІ з'їзду КПСС (1986 рік), принесла до Маріуполя окрім гласності і численних мітингів заборонений усіма окупантами національний синьо-жовтий прапор.

П'ятниця, 13 березня 2015 00:00

Чи діждемо української весни?

Дамоклів меч «русской вєсни» висить над Україною століттями. Минулорічна весна закарбується в національній пам’яті надовго. Те, про що давно попереджали дослідники закономірностей розвитку квазіімперій, стало реальністю: ретельно підготувавши військову агресію, Кремль перейшов до дій. І словом, і ділом атакував він обезкровлену постмайданівську Україну, анексувавши Крим та підірвавши ситуацію на Донбасі.

П'ятниця, 13 березня 2015 00:00

Допоки шануватимемо катів?

Чи задумувались ви коли-небудь, чому імена багатьох катів українського народу увіковічені у назвах наших вулиць і населених пунктів? І якщо в Україні протягом останнього року триває масовий ленінопад, то вулиць «вождя пролетаріату», за заповітами якого знищено мільйони українців, – чи не найбільше у нашій країні. Але ж у нас є так багато своїх національних Героїв, історичних подій, людей зі світовим ім’ям, які варті уваги і пошани.

Ідеологія вольового українського націоналізму почала формуватися в останні роки ХІХ ст., в основному у творах Миколи Міхновського.

Інтерв'ю

Є постійна актуальність українського націоналізму

Є постійна актуальність українського націоналізму

Професор Петро ІВАНИШИН – секретар Науково-ідеологічного центру імені Дмитра Донцова, розповів про Українську Державу, шляхи...

24-03-2015 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Маємо повернутися до українських традицій!»

Ігор Артюшенко: «Маємо повернутися до українських традицій!»

Перемога Революції Гідності та падіння антиукраїнського режиму Віктора Януковича принесли за собою можливість діяти на...

20-03-2015 Інтерв'ю

Іван Кішка: «Ми не хизуємося своїми досягненнями, але Україна вже дала нам високу оцінку»

Іван Кішка: «Ми не хизуємося своїми досягненнями, але Україна вже дала нам високу оцінку»

Новий голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу Іван КІШКА розповів про діяльність МНК протягом останнього року та...

07-03-2015 Інтерв'ю

Веб-дизайн