П'ятниця, 27 лютого 2015 00:00

Росія лікується кров’ю

Причини любити Росію в кожного свої, як і симптоми цього захворювання. У німців воно спадкове, через гени або перехресне запилення. Проявляється комплексом провини, вдячності чи часткою в Газпромі.

Сьогодні ми маємо нові могили військових. Що потрібно зробити, щоб гідно вшанувати пам’ять загиблих героїв?

Історія України – це історія споконвічної боротьби народу за свою самоідентичність. І сьогодні, коли наша держава знову обороняє право на територіальну цілісність і незалежність, важко переоцінити значимість усвідомлення, що ми є духовними спадкоємцями поколінь тих, хто ціною свого життя боронив національну гідність і волю власного народу. Попри потуги совєтської влади спотворити у свідомості українців хід історичних подій, а часто, і стерти саму пам'ять про патріотів, їхні імена виринають із забуття і їхній приклад здатен надихати нас сьогодні.

Четвер, 26 лютого 2015 00:00

Мати трьох воїнів

Творчий звіт жінки-матері, поетки, великого патріота України Марії Гармаш відбувся у літературно-мистецькому об’єднанні «Багаття калинове», яке згуртовує національно-свідомих людей Васильківського краю. На зустріч із правдивим щирим словом до центру дитячої творчості села Гребінки завітали гості з різних районів Київщини.

П’ятого березня виповниться 200 років з дня народження Івана Раковського, який, по суті, започаткував москвофільство на Закарпатті. Греко-католицький священик, целібатник, став ще й першим закарпатським професійним журналістом. У 1850 році він був призначений редактором «Земского Правительственного Вестника для королівства Угорщины», далі редагував «Церковную газету», а по її зникненню – «Церковний Вестник». Усі ці вісім років він видавав часописи російською мовою, хоча урядовці вимагали писати для народу зрозумілою мовою.

Організації патріотичної молоді Сумщини виповнюється 25 років

Хід кожної війни визначають бойовий дух, а також забезпечення бійців технікою, зброєю, побутовими речами. Вже цілий рік українська армія фактично тримається на волонтерах, оскільки держава не в змозі, або, що ще гірше, не хоче підтримувати боєздатність Збройних Сил України, зокрема в зоні АТО.

Такі переломні моменти, який сьогодні переживає українська нація і які стосуються долі її державності, не так вже й часто зустрічаються на шляху національних спільнот. Принаймні в українській історії ХХ століття це відбувалося тричі: під час Української революції 1918-1920 рр. та першого проголошення українських державностей (УНР і ЗУНР) й у часі Другої світової війни та проголошення держави Карпатська Україна і відновлення Української держави актом 30 червня 1941 р. у Львові.

Книгу Кюстіна треба дарувати українським високопосадовцям, військовим, а також іноземним політикам і «корисним ідіотам» путінського режиму на Заході

Понеділок, 16 лютого 2015 00:00

Страсті по Академії

У 1918 році було створено установу, що нині називається Національною академією наук України. Біля її початків стояв гетьман Павло Скоропадський, а першим президентом був великий учений зі світовим ім’ям Володимир Вернадський. Саме тоді, у листопаді 1918-го, народився хлопчик, якого назвали Борисом і якому судилося керувати Академією

Інтерв'ю

Іван Приходько: «Мистецтво — найсильніша зброя!»

Іван Приходько: «Мистецтво — найсильніша зброя!»

Заслужений майстер народної творчості України, лауреат премій ім. Павла Чубинського, Катерини Білокур, Петра Верни художник...

16-02-2015 Інтерв'ю

Степан Семенюк: «Мрію хоча б ще раз приїхати в Україну і там померти»

Степан Семенюк: «Мрію хоча б ще раз приїхати в Україну і там померти»

Ось уже 60 років цей чоловік живе на чужині – у польському місті Зелена Гура...

07-02-2015 Інтерв'ю

Федір Турченко: «Влада має орієнтуватися на покоління майбутнього»

Федір Турченко: «Влада має орієнтуватися на покоління майбутнього»

Ламати – не будувати, проте поки не вивільниш місце для нового, його не буде де...

04-02-2015 Інтерв'ю

Веб-дизайн