Неділя, 18 січня 2015 00:00

Лунають «Сурми Звитяги»

Орест Тучковський
Лунають «Сурми Звитяги»

2014 рік видався ювілейним для дитячо-юнацького фестивалю “Сурми Звитяги”. 

Вже в 15-й раз лунали фестивальні сурми, скликаючи талановиту молодь під свої знамена. За останні півтора десятка років українська патріотична пісня, а також візуальне мистецтво значно зміцніли, набули нових модерних рис та сучасних форм. Неабияка заслуга в цьому відводиться фестивалю “Сурми Звитяги”. В 2013, а особливо в 2014 році актуальність патріотичного мистецтва, зокрема пісні, зросла в рази. Талановита молодь виносила на суд глядача свій погляд, свої переживання щодо останніх подій, - революції Гідності та російсько-української війни. Багато пісень УПА сьогодні набули особливого звучання, до болю зрозумілого кожному сучасному українцю. Але й авторські пісні талановито виконані в сучасному аранжуванні гідно продовжували кращі традиції патріотичної пісні.

В листопаді 2014 року у львівському міському палаці відбувся заключний тур фестивалю. Юнацтво з усієї країни презентувало свою творчість. Члени журі відзначали значно вищий рівень виконавської майстерності, ніж зазвичай. Відчувалося, що молоді артисти щиро співпереживають з героями своїх пісень чи віршів, немов самі живуть і беруть участь у відтворюваних подіях. Багато було творів на сучасну тематику Майдану, Революції, війни за нашу землю. Щирість виконавців, помножена на талант, дала напрочуд високий рівень ювілейного фестивалю. Звичайно, даний факт не міг не тішити членів журі але водночас додав “головного болю” з визначенням переможців і учасників гала-концерту у львівській опері. Але, зрештою, це приємні турботи. Ювілейний гала-концерт пройшов з величезним успіхом, немов на одному диханні. Повний аншлаг в залі, довгі гучні оплески, вигуки “браво” стали свідченням таланту юних артистів майже з усієї України та якісної роботи режисерів і організаторів цього дійства.

Loading...

Інтерв'ю

Олександр Сич: Держава занурюється у безсистемне шарпання і втрачає свою ідентичність

Нині відбувається дезорганізація, порушення фундаментальних основ державного життя. Президент Зеленський світоглядно вихований у ментальному лоні...

03-06-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Влада бачить загрозу для себе серед проукраїнського середовища, в українській пісні, культурі та мові»

– Минув рік після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Одне з побоювань часів виборчих перегонів...

02-06-2020 Інтерв'ю

Олександр Добровольський: «Нам треба донести не просто правдиві історичні факти, а парадигму боротьби»

Про невідомі факти з діяльності національно-визвольного руху на Донбасі у ХХ столітті «Тижню» розповів історик...

15-05-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн