Четвер, 05 грудня 2013 13:22

Пригода на Майдані: як народний депутат ще не зрозумів суті Майдану

Cтефан Романів
Пригода на Майдані: як народний депутат ще не зрозумів суті Майдану

Євромайдан працює! Атмосфера бойова, товариська: одні провадять віче, інші готують чай, каву, обіди, сортують та роздають одяг, ще інші приносять харчі й теплі речі, охороняють Майдан – все налаштоване на довшу акцію. На Майдані більшає людей знову...

Все тому, що віримо в краще майбутнє, віримо в людину, в життя – українське, європейське. Одразу привертає увагу велика кількість молоді – не лише студентів, а в розмовах можна довідатися, що з різних сторін України приїхали службовці, робітники, господарники, молоді батьки – отже представлена більш ширша сфера суспільства, ніж студентство.

Відчувається, що тут не тільки питання підписання якоїсь угоди – тут ідеться про зміни в суспільстві, форму державобудівництва, про повернення собі того, що «Беркут» старався  силою відібрати – гідності та пошани до людини, до суспільства.

У цьому всьому більше і більше відчувається відповідальність кожного за своє майбутнє: хто, як не ми?! Вже відійшло поняття, що хтось зробить за або для мене –  ми, я маємо це зробити!

Майдан оточений барикадами, на всіх точках охорона – тут вхід, тут вихід. Все гарно працює, учасники прислухуються до комендантів та охоронців.

Виходжу сьогодні з Майдану на заплановану зустріч, чекаю, щоб мене випустили, бо багато людей виходить. Молодий охоронець подає інструкції: вихід тут, вхід – з правої сторони. Раптом чую крик:

– «Що? Я тут входжу!».

Охоронець спокійно відповідає:

– «Вибачте, але тут Ви не можете входити, тут лише вихід. Прошу перейдіть кілька метрів праворуч, там зайдете!».

– «Ти знаєш хто я, шмаркачу?»

– «Не знаю, приємно вас пізнати, але для всіх тут вихід, а вхід – там».

– «Ось ти ***!» Витягає посвідчення: «Я – народний депутат … скликання! Я тут входжу!» Знову охоронець чемно просить: – «Перейдіть до входу».

Відповідь депутата: – «******* ***** твою ****! Ти *****останній! Ти ****! Я з тобою розправлюся!»

Відходить з поспіхом. Іду я за ним. Кажу: – «Вибачте, пане, але думаю, що Ви повинні перепросити молодого охоронця».

– «A ти хто такий? Що ти собі думаєш! Я – депутат!»

Пояснюю: – «Ви, мабуть, ще не зрозуміли суті цього Майдану. Є нові правила гри. Закон для всіх один – так народ вимагає. Ви вибраний служити народу, а не народ Вам. Ми йдемо в Європу, закінчується стара совєтська система приниження громадянина. Закон, правила одні для всіх. Там вхід – для всіх і тут вихід – для всіх. Раджу Вам сісти на поїзд, який іде або залишайтеся на станції».

Відходить так, як мій батько казав – з поспіхом, що за ним аж ся курить!

Інший чоловік кричить йому: – «Ти маєш таке велике пузо, не пошкодить тобі трошки пройтися – корисно для здоров’я!»

Це хоч малий інцидент, але він віддзеркалює, що народові вже набридло, що ті, хто при владі, думають, що і Конституція, і правила, і закони – це для когось – не для них. Вони мають інші правила.

Ні, Президенти, члени уряду і депутати всіх покроїв!

Бути європейцем – це значить розуміти присягу, яку ви давали, розуміти, що Ви – для народу, а якщо Вам затяжко – здавайте мандат.

Дайте місце молодшим, які з пошаною і розумінням, в українському та європейському стилі будуть будувати та скріплювати державу.

Так, тут є суттєве питання: зміна свого думання. Тут інша система. Тут не справа лозунгів або гасел «Україна – це Європа!». Тут нове суспільство. A до цього мають звикати та дотримуватися всі.

«Беркут», міліція та всі інші силові структури мають мати переписані правильники, мають зрозуміти свою роль вже в новій системі.

Кожен, хто стоїть на Майдані, вимагаючи кращого завтра, має розважити: а що це значить для мене, моєї сім’ї, для мого оточення? Як я маю змінитися у своєму думанні та поведінці, у відносинах.

Пан депутат цього ще не зрозумів.

A молодому охоронцеві Дмитру дякую за його поведінку, настанову та готовність міняти суспільство!

«Переходити вулицю на зелене світло – це по-європейськи!», – гарний напис, написаний рукою на світлофорі!

Малий крок, але багато маленьких кроків багатьох перетворить державу та суспільство!

Це –сила Майдану!

До кінця! До перемоги!

Loading...

Інтерв'ю

Стефан Романів: Терор, який був у 1932 році, і терор, що сьогодні на окупованих територіях, мають одну мету – винищення

Минулого тижня у Києві відбувся XI Світовий Конгрес Українців – ініціативи, що координує роботу 20-мільйонної...

10-12-2018 Інтерв'ю

Леонтій Шипілов: «Вибори в умовах війни: маємо бути у всеозброєнні»

  Понад місяць працює нова Центральна виборча комісія, обрана 20 вересня. Присягу прийняли 5 жовтня. Українська...

18-11-2018 Інтерв'ю

Forum TV. Інтерв'ю з Сергієм Кузаном

Інтерв'ю Кузана Сергія - заступника Керівника Проводу Вільні Люди, координатора Національна ініціатива "Стоп Реванш" для канадського Forum TV. 

01-11-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн