Понеділок, 29 травня 2017 17:42

Актуальний націоналізм

Сергій Вересень
Актуальний націоналізм

19 травня 2017 року в Івано-Франківську відбулася VII Всеукраїнська наукова конференція «Cоціальна політика в теорії і практиці українського націоналізму: історія і сьогодення», присвячена 75-ій річниці УПА.

Конференція відбулася за організації та сприяння Інституту гуманітарної підготовки та державного управління ІФНТУНГ, Науково-дослідного інституту українознавства МОН України, МБУ Центру Національного Відродження ім. Степана Бандери, Поступового гурту франківців.

Напрямки роботи конференції:

1. Соціальне питання в творчій спадщині передвісників українського націоналізму.

2. Проблеми соціальної справедливості в програмових засадах перших організованих форм українського націоналізму і творчості їх провідних діячів.

3. Соціальне питання в ідеологічно-програмових засадах ОУН і творчій спадщині її провідних діячів.

4. Соціальна політика в ідеології та практиці сучасного українського націоналізму.

5. Соціальна складова ідеологічно-програмових засад правих партій Європи.

6. Глобалізаційні процеси та проблеми соціальної політики в національних державах.

Як зауважив організатор заходу, кандидат історичних наук Олександр Сич, таку тему для цьогорічної конференції обрали не просто так, адже соціальна політика є одним з найактуальніших питань у державі.

Читайте також: Соціально-консервативний націоналізм: фактори становлення

«За роки незалежності українці втратили більше 10 мільйонів осіб і ці втрати збільшуються. За різними дослідженнями до 2050 року українців може залишитись від 26 до 35 мільйонів, а до кінця століття наша нація може взагалі зникнути. Якщо зникне носій національних цінностей, тоді не буде потреби ставити питання про захист ідентичності та самостійності. На конференції є низка доповідей про те, як соціальні питання були відображені в Тараса Шевченка, Миколи Міхновського, Ярослава Стецька, Дмитра Мирона, в програмах ОУН і як це є в сучасній ідеології націоналізму. Також ми поставили питання, як впливає на соціальну політику процес глобалізації і як на неї реагують праві партії в Європі. Глобалізація понижує соціальні стандарти в європейських державах і це потрібно враховувати при розробці державної політики в Україні».

Наголосимо, що конференція є хорошим майданчиком для науковців, адже в сучасній ситуації університети не можуть оплатити їм участь в таких конференціях.

Серед учасників цьогорічної конференції науковці з різних регіонів України та з-поза її меж, зокрема це Богдан Галайко, Юрій Щур, Леонтій Шипілов, Тетяна Бойко, Василь Деревінський, Сергій Адамович, Леонід Чупрій, Павло Гай-Нижник, Микола Лазарович та інші.

Організатори конференції актуалізують націоналістичну ідеологію і обґрунтовують різні її аспекти.

«Націоналізм – не ретроспектива, а перспектива, саме під таким кутом зору маємо досліджувати, думати і діяти. Наше завдання – не лише розвіяти міфи і змити той бруд, яким десятиліттями обливали ідею і практику націоналізму його вороги, а насамперед визначити болючі суспільні проблеми, окреслити перспективу, змалювати образ майбутньої України, накреслити шлях нашого руху», – підкреслив у вітальному слові до учасників конференції заступник директора Центру Національного Відродження Віктор Рог.

Матеріали конференції видані окремою збіркою.

Loading...

Інтерв'ю

Добрі справи по осені рахують…

Цього року жовтень несе нам не лише традиційні церковні, професійні та державні свята. Разом з...

29-09-2017 Інтерв'ю

Олег Баган: «Союз Тримор’я – цивілізаційна антитеза до Росії»

«Війна цивілізацій», «цивілізаційні розколи» – чуємо раз у раз в розмовах політологів. Що вкладають у...

07-08-2017 Інтерв'ю

Стефан Романів: У перспективі хотілося б домовитися про безвізовий режим з Австралією

Днями в австралійському Мельбурні закінчився ювілейний 15-й з'їзд («Здвиг») українських організацій Австралії, присвячений 70-літтю поселення...

16-07-2017 Інтерв'ю

Веб-дизайн