Четвер, 15 червня 2017 14:21

Не допустити реваншу проросійських маргіналів

Володимир Неласий
Не допустити реваншу проросійських маргіналів

Сучасний світ швидко і невблаганно змінюється. Цивілізаційний розрив поміж країнами Європи, США і пострадянськими країнами зі Східної Європи неухильно зростає і здається неподоланним. Ці процеси породжують неминучі протиріччя і конфлікти. Україна знаходиться в епіцентрі такого конфлікту. В основі протиріч лежать як зовнішні фактори – спричинені російською військовою агресією, так і внутрішні фактори – втома від наслідків війни, незрілість і неготовність державної еліти і населення країни до змін.

Революційно-реформаторський запал в країні минає, а інфантильне населення, невдоволене непопулярними рішеннями влади, налаштоване підтримувати політичні сили безвідповідальних популістів. Перемога України в Стокгольмському арбітражі і введення безвізового режиму з ЄС не дадуть очікуваних політичних дивідендів Президенту, уряду і проурядовим силам в парламенті. Виграні в суді мільярди, абстрактні для рядового виборця, важитимуть для нього менше, ніж колись отримана легендарна «юліна тисяча». А основна маса активних виборців – старші люди, навряд чи найближчим часом скористається правом на безперешкодні транскордонні вояжі.
 
В цих критичних для виживання української державності умовах, президенту необхідно робити далекоглядні кроки, які мають дати як швидкий так і довгостроковий ефект. Головна задача – не допустити реваншу змаргіналізованих проросійських сил і нейтралізувати популістів. Зачистка інформаційного простору України від впливу російських соціальних мереж і російських програмних продуктів, українізація телерадіомовлення дуже правильні і давно назрілі кроки, які дадуть стійкий ефект в довгостроковій перспективі.
 
Наступний крок – введення візового режиму з Росією. Від цього кроку відчує певний дискомфорт якийсь відсоток співвітчизників, але виграє вся Україна. Центри зайнятості населення для пом’якшення соціальної напруги зможуть запропонувати соціальні програми професійної перепідготовки і підвищення кваліфікації для працевлаштування за кордоном. Хто ж хоче працювати в Москві, нехай оформляє трудову візу, отримує дозвіл на проживання і спокійно працює, але: стоїть на консульському обліку, і сплачує внески у Пенсійний Фонд України, щоб в майбутньому не стати тягарем для держави.
Ускладниться діяльність російської агентури, яка зараз безперешкодно пересікає український кордон. Ну а військові комісаріати отримають змогу облікувати усіх військовозобов’язаних громадян. Буде встановлено соціальну справедливість, і ті хто вдома, і ті хто на заробітках будуть однаково залучені до виконання обов’язку громадянина – захисту державного суверенітету України. Якась частина колишніх гастарбайтерів зголоситься на військову службу за контрактом, де їхній пієтет до Росії мине після першого ж обстрілу в безкрайніх донецьких степах під Попасною чи Трьохізбенкою.
 
Головна задача політичного виживання президента України і уряду – здобути прихильність «маленького» українця. Досягти цього можна різними способами – доведенням до кінця гучних справ по корупції, державній зраді, або резонансних вбивствах публічних осіб. Успіхами на фронті. Забезпеченням позитивного ефекту вже від перших кроків впровадження медичної і пенсійної реформ, який мають відчути на собі усі без винятку громадяни. Довгострокові результати мають тільки закріплювати і нарощувати позитив від перших кроків. Тільки такі заходи дозволять зруйнувати облуду популістів і підняти рейтинги державницьких політичних сил. Такі дражливі теми, як продаж землі, варто відтермінувати до кращих часів. Понесені від її запровадження політичні втрати переважать очікуваний економічний ефект.
 
 
Loading...

Інтерв'ю

Добрі справи по осені рахують…

Цього року жовтень несе нам не лише традиційні церковні, професійні та державні свята. Разом з...

29-09-2017 Інтерв'ю

Олег Баган: «Союз Тримор’я – цивілізаційна антитеза до Росії»

«Війна цивілізацій», «цивілізаційні розколи» – чуємо раз у раз в розмовах політологів. Що вкладають у...

07-08-2017 Інтерв'ю

Стефан Романів: У перспективі хотілося б домовитися про безвізовий режим з Австралією

Днями в австралійському Мельбурні закінчився ювілейний 15-й з'їзд («Здвиг») українських організацій Австралії, присвячений 70-літтю поселення...

16-07-2017 Інтерв'ю

Веб-дизайн