Четвер, 15 червня 2017 14:21

Не допустити реваншу проросійських маргіналів

Володимир Неласий
Не допустити реваншу проросійських маргіналів

Сучасний світ швидко і невблаганно змінюється. Цивілізаційний розрив поміж країнами Європи, США і пострадянськими країнами зі Східної Європи неухильно зростає і здається неподоланним. Ці процеси породжують неминучі протиріччя і конфлікти. Україна знаходиться в епіцентрі такого конфлікту. В основі протиріч лежать як зовнішні фактори – спричинені російською військовою агресією, так і внутрішні фактори – втома від наслідків війни, незрілість і неготовність державної еліти і населення країни до змін.

Революційно-реформаторський запал в країні минає, а інфантильне населення, невдоволене непопулярними рішеннями влади, налаштоване підтримувати політичні сили безвідповідальних популістів. Перемога України в Стокгольмському арбітражі і введення безвізового режиму з ЄС не дадуть очікуваних політичних дивідендів Президенту, уряду і проурядовим силам в парламенті. Виграні в суді мільярди, абстрактні для рядового виборця, важитимуть для нього менше, ніж колись отримана легендарна «юліна тисяча». А основна маса активних виборців – старші люди, навряд чи найближчим часом скористається правом на безперешкодні транскордонні вояжі.
 
В цих критичних для виживання української державності умовах, президенту необхідно робити далекоглядні кроки, які мають дати як швидкий так і довгостроковий ефект. Головна задача – не допустити реваншу змаргіналізованих проросійських сил і нейтралізувати популістів. Зачистка інформаційного простору України від впливу російських соціальних мереж і російських програмних продуктів, українізація телерадіомовлення дуже правильні і давно назрілі кроки, які дадуть стійкий ефект в довгостроковій перспективі.
 
Наступний крок – введення візового режиму з Росією. Від цього кроку відчує певний дискомфорт якийсь відсоток співвітчизників, але виграє вся Україна. Центри зайнятості населення для пом’якшення соціальної напруги зможуть запропонувати соціальні програми професійної перепідготовки і підвищення кваліфікації для працевлаштування за кордоном. Хто ж хоче працювати в Москві, нехай оформляє трудову візу, отримує дозвіл на проживання і спокійно працює, але: стоїть на консульському обліку, і сплачує внески у Пенсійний Фонд України, щоб в майбутньому не стати тягарем для держави.
Ускладниться діяльність російської агентури, яка зараз безперешкодно пересікає український кордон. Ну а військові комісаріати отримають змогу облікувати усіх військовозобов’язаних громадян. Буде встановлено соціальну справедливість, і ті хто вдома, і ті хто на заробітках будуть однаково залучені до виконання обов’язку громадянина – захисту державного суверенітету України. Якась частина колишніх гастарбайтерів зголоситься на військову службу за контрактом, де їхній пієтет до Росії мине після першого ж обстрілу в безкрайніх донецьких степах під Попасною чи Трьохізбенкою.
 
Головна задача політичного виживання президента України і уряду – здобути прихильність «маленького» українця. Досягти цього можна різними способами – доведенням до кінця гучних справ по корупції, державній зраді, або резонансних вбивствах публічних осіб. Успіхами на фронті. Забезпеченням позитивного ефекту вже від перших кроків впровадження медичної і пенсійної реформ, який мають відчути на собі усі без винятку громадяни. Довгострокові результати мають тільки закріплювати і нарощувати позитив від перших кроків. Тільки такі заходи дозволять зруйнувати облуду популістів і підняти рейтинги державницьких політичних сил. Такі дражливі теми, як продаж землі, варто відтермінувати до кращих часів. Понесені від її запровадження політичні втрати переважать очікуваний економічний ефект.
 
 
Loading...

Інтерв'ю

Микола Посівнич: «Українське підпілля заміняло державні структури, не маючи своєї держави»

Чиновники, Служба безпеки України, поліція та навіть пенітенціарна служба впродовж цілого місяця допомагали дослідникам вирвати...

06-03-2018 Інтерв'ю

Націософія Олега Багана

9 лютого відзначив свій 55-річний ювілей відомий дрогобицький науковець і публіцист, керівник Науково-ідеологічного центру ім...

26-02-2018 Інтерв'ю

Коліївщина - перша національна революція у Європі

Коліївщина 1768 року - Велике Повстання козаків-гайдамаків і українського селянства чи перша національна революція у...

12-02-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн