Понеділок, 18 вересня 2017 16:41

Аксіоми повстанця

Микола-Зеновій СИМЧИЧ
Аксіоми повстанця

Нещодавно ми з моїм двоюрідним братом Іваном Клим’юком, головою Середньоберезівського осередку Косівської станиці Братства ОУН-УПА, відвідали у Коломиї 95-річного легендарного сотенного УПА Мирослава Симчича-«Кривоноса». Слава Богу, стан його здоров’я значно поліпшився після торішнього інсульту. Тепер він з коштуром походжає по своїй однокімнатній квартирі, схожій на музей УПА. Як і раніше, має світлий розум і готовий відповідати на безліч запитань. Іван Клим’юк узгодив з «Кривоносом» майбутню поїздку до Березова, щоб уточнити місце криївки, де був штаб сотенного «Кривоноса». Криївка була так мудро збудована, що до цих пір не розсекречена, а на зборах Братства ухвалили реставрувати історичну споруду, щоб молодші покоління березунів і гості села, зацікавлені люди мали змогу осягнути і збагнути велич героїчного чину вояків нездоланної УПА.

Мені ж було приємно почути від «Кривоноса» відповіді на кілька моїх запитань, і передусім про Головного командира УПА Романа Шухевича, 110-ту річницю від дня народження якого тепер відзначає Україна. «Кривоніс»» вважає генерала Шухевича головним творцем не лише УПА, а й керівної державної структури воюючої України — УГВР (Української Головної Визвольної Ради), якій підпорядковувалась УПА. Методи збройної і підпільної боротьби ОУН і УПА, переконаний «Кривоніс», потрібно практикувати й нині на окупованих територіях Донеччини і Луганщини. Стосовно питання вступу України до НАТО «Кривоніс» наголосив, що це першочергове завдання нашої держави, всіх гілок влади на чолі з Президентом України за повної підтримки всіх громадян України.

Америка, вважає «Кривоніс», повинна виправити помилки минулого, коли її правителі і політики допомогли москалям роззброїти Україну, не надавши українцям захисту під «парасолькою» колективної безпеки НАТО, а тепер, коли на фронтах російсько-української війни гинуть тисячі героїчних захисників України і мирних громадян, коли москальські диверсанти й їхні прихвосні-«тітушки» розгорнули диверсійну війну майже на всій території нашої держави, намагаються залякати терором усіх українців, коли Україна фактично захищає всю Європу від москальської агресії, США не поспішають надати Україні летальну зброю.

Лібералізм і потурання московським агресорам можуть призвести до страшних наслідків для всієї планети, бо маємо справу з «москалями» — людьми неадекватними, брехливими, підлими, вчаділими від імперського шовінізму і рашизму.

Справжню Українську Державу, зазначив «Кривоніс», збудуємо тоді, коли вся повнота влади в Україні перейде до націоналістів, які повинні об’єднатись у своїх устремліннях, очистити свої ряди від сумнівних і бездарних елементів. Бо, як казав Гарібальді: «Ми здобули Італію, тепер треба виховати справжніх італійців». Це нелегка праця, але її треба завершити.

Loading...

Інтерв'ю

Добрі справи по осені рахують…

Цього року жовтень несе нам не лише традиційні церковні, професійні та державні свята. Разом з...

29-09-2017 Інтерв'ю

Олег Баган: «Союз Тримор’я – цивілізаційна антитеза до Росії»

«Війна цивілізацій», «цивілізаційні розколи» – чуємо раз у раз в розмовах політологів. Що вкладають у...

07-08-2017 Інтерв'ю

Стефан Романів: У перспективі хотілося б домовитися про безвізовий режим з Австралією

Днями в австралійському Мельбурні закінчився ювілейний 15-й з'їзд («Здвиг») українських організацій Австралії, присвячений 70-літтю поселення...

16-07-2017 Інтерв'ю

Веб-дизайн