Середа, 06 грудня 2017 16:22

«NewsOne» і пан Мураєв: хто й звідки

Петро Кралюк
«NewsOne» і пан Мураєв: хто й звідки

Не треба бути великим аналітиком, щоб зрозуміти, на кого працює «NewsOne». Цей канал був створений у 2014 році. І почав свою роботу 10 листопада того ж року. Пригадаймо, що це був за час. В країні у розпалі війна на Донбасі. Економіка падала, гривня знецінювалася. Відповідно, різко скоротився рекламний ринок. Й раптом у цих умовах (о чудо!) народжується черговий телеканал, який мав би жити з реклами.

Правда, складається враження, що це був не комерційний, а політичний проект. Основним його бенефіціарним власником став пан Мураєв – людина, яка має добру освіту, управлінські здібності. Словом, талант. Але кому цей талант служить?

Свою політичну (та й, схоже, бізнесову) кар’єру він переважно робив у Партії регіонів. За часів президентства Віктора Януковича в 2010 році Мураєв став головою Зміївської райдержадміністрації в Харківській області, потім у 2012 році – депутатом Верховної Ради від цієї ж партії. До речі, в той час Мураєв активно займався «патріотичним вихованням», використовуючи проросійський концепт «Великої вітчизняної». А в 2014 році його знову обрали до Верховної Ради.

Мураєв – типовий реваншист, який хоче з проросійськими силами повернутися до влади в Україні. І саме з такою реваншистською метою створювався телеканал «NewsOne». Цей проект виглядав проблемно з економічної точки зору, проте міг дати політичні дивіденди. Не сумніваюся, що юридичних претензій до цього каналу немає. І фінансових – теж. Бо ж пан Мураєв талановитий фінансист і юрист.

Але дивлячись на те, що робить цей канал, мимоволі закрадається думка, чи не «стоять» за ним російські гроші й відповідна російська агентура. Недаремно у «NewsOne» почали збиратися журналісти, які відомі своїми проросійськими поглядами. Наприклад, Ігор Гужва, який керував компанією «Мультимедіа інвест груп», що випускала «славнозвісну» газету «Вести». Там же з’явився й В’ячеслав Піховшек, якого тривалий час бойкотувала українська журналістська спільнота через його редакційну політику на каналі «1+1» за часів президентства Леоніда Кучми. Загалом на каналі «NewsOne» маємо букет реваншистів, які в тій чи іншій формі критикують чинну владу й під цей шумок протягують ідеї «русского мира».

Інша річ, що робиться це професійно. Пересічний глядач, який не дуже розбирається в маніпулятивних технологіях і який не в захопленні від чинної української влади (а зараз чимало є таких!), охоче клює на наживку «NewsOne». Доводилося чути про цей канал: мовляв, там «говорять правду». Ось тільки, чи розуміють ці люди, що стоїть за цією «правдою»?

Loading...

Інтерв'ю

Павло Садоха: «Португальці незалежно від політичних уподобань усі націоналісти. Нам варто на те рівнятися»

На залитій сонцем лісабонській вулиці майорить величезний синьо-жовтий стяг – українці проводять чергову акцію проти...

06-09-2018 Інтерв'ю

Сергій Кузан: «Ми повинні пережити момент становлення нації, а потім можна говорити про мультикультуралізм»

«Тиждень» поспілкувався з волонтером, заступником голови ГО «Вільні люди» Сергієм Кузаном про здорове патріотичне виховання...

05-09-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн