Вівторок, 20 березня 2018 15:06

Путін 4.0: дестабілізація в світі і розпад Росії

Сергій Пархоменко, УІС
Путін 4.0: дестабілізація в світі і розпад Росії

Переобрання Путіна на 4-й термін призведе до хаосу і демонтажу російської державності в тому вигляді, в якому та нині існує

Дива не станеться, і Путіна визнають переможцем виборів вже в першому турі. Світ буде змушений прийняти цей результат, але це ще не значить, що він змириться з цим результатом. І враховуючи те, що президент РФ у своїх діях не стає менш зухвалим і безкарним і те, що з віком психічні розлади ВВП все більш і більш будуть впливати на його дії, цивілізований світ не спатиме найближчі 6 років спокійно.

Розглянемо декілька варіантів розвитку подій після «запуску» 4-го (а по факту – п’ятого) терміну Путіна.

Здавалося б: російський лідер трохи втихомирився перед виборами. Але ж факт застосування хімічної зброї у Великобританії, спроби організацій терактів в Україні та відверті погрози Заходу «новітньою зброєю» (з лайна???) засвідчив: російський лідер аж ніяк не змінився, а його посіпаки, попри те, що зашморг санкцій ось-ось затягнеться навколо їх горла, схоже, готові заради свого господаря вчинити акт самогубства.

Була ймовірність, що російська влада буде вести себе більш спокійно, доки не пройде чемпіонат світу з футболу. Та куди там – градус неадекватності зашкварює!

Фактично, Росія здійснила агресію проти члена НАТО, і цей акт застосування хімічної зброї, як кажуть вже в самому Альянсі, дозволяє застосувати 5 статтю Вашингтонської угоди (напад на одну країну Альянсу вважається нападом на весь Альянс). Про це посадовці, експерти і військові з США і Великобританії зараз говорять відверто. Нагадаємо, єдиний раз в історії НАТО, коли була застосована 5 стаття, були теракти в Нью-Йорку 11 вересня 2001 року. Градус напруги збільшується – де факто західноєвропейські політики визнали, що Росія оголосила війну НАТО. Що це може потягти за собою? Навряд чи прямий воєнний конфлікт. Але точно будуть нові санкції, точно буде бойкот чемпіонату світу (хай не на рівні збірних, але на рівні держав), навіть залишається невеликий шанс, що ЧС перенесуть таки до іншої країни.

Як відповість Росія? В умовах економічної кризи, куди країну заганяє її керівництво, варто було б піти хоч на якісь поступки. Та, гадаю, їх не буде.

Якщо брати геополітичних сусідів РФ, то можливі два варіанти розвитку подій: або Кремль піде на нову ескалацію конфлікту в Україні, або обере собі іншу жертву для агресії. Такою жертвою може стати Казахстан і, що більш ймовірно, Білорусь.

І якщо у випадку з Україною, якщо навіть Кремль для атак буде використовувати авіацію, гадаю, ми вистоїмо (навіть якщо влада буде вимагати якого небудь Мінську-3, певен, патріотичні сили, не вдаючись, до речі, до Майдану чи іншого способу «примусу до імпічменту», просто натиснуть на Президента і той введе воєнний стан чи навіть оголосить мобілізацію), то у випадку з Білоруссю все буде для останньої досить сумно.

Щодо західних країн, то Росія тут навряд чи відхилиться від лінії різного роду диверсій, провокацій, терактів, актів кібертероризму. А от питання, чи натисне Путін «червону кнопку», поки для багатьох лишається відкритим. Неадекватність російського лідера є тим фактором, якого побоюються у Брюсселі і Вашингтоні.

Як реально поведе себе Путін? Якщо Гітлер не натиснув на кнопку, бо у нього ядерної зброї просто не було, якщо Сталін розумів, що ресурсів вести відкриту війну проти Заходу у СССР, знекровленого ІІ Світовою, теж не було, то Путін все ж таки ще вірить в міць «русского оружия».

Щоправда, в протистоянні з НАТО у Росії шансів нема, адже не лише Альянс, а й інші країни прийдуть на допомогу. Та ж Японія, Україна, Швеція. Китай в конфлікт не втручатиметься: йому вигідне послаблення як Росії, так і США з Японією, тому КНР буде мовчки спостерігати і потирати руки.

Інше питання, для чого РФ йти на крайні міри, якщо можна «згрібати жар» чужими руками. Мається на увазі КНДР в особі Кім Чен Ина. Хоча спроби США і Північної Кореї знайти варіанти для замирення можуть бути наслідком усвідомлення Білим Домом реальної небезпеки того, що РФ використовуватиме КНДР для того, аби спробувати «превратить Америку в радиоактивный пепел».

Пхеньян із ядерною зброєю – реальний фактор небезпеки. Інше питання, що Ин може усвідомлювати, що Путін його готовий використати. Й, до речі, не факт, що північнокорейського диктатора не зможуть заохотити «американські буржуї»…

Можливо, в російських владних колах також зрозуміли всю небезпеку гри ВВП. І далеко не всі згодні «померти за царя». А та обставина, що Путін, як і пізній Сталін, всюди бачить підступ і тому розставляє на ключові посади тільки найбільш відданих осіб, рано чи пізно викличе обурення тих, хто «потрапив в опалу». Тоді існує варіант, що Путін просто не дотягне до кінця терміну: приберуть «свої»; також існує певна ймовірність, що його ліквідують західні спецслужби.

Як би там не було, вибори президента констатують, що Росія практично програла. Це – агонія. Економіка врешті-решт не витримає, адже нові санкції неминучі, а гаманці донорів режиму далеко не гумові. Путін надто далеко зайшов. Парадокс: схоже на те, що фундатор «новітньої імперії», збирач «рускомірскіх земель» сам же Росію і поховає.

Підсумовуючи сказане: західному світу й Україні треба серйозно подумати про якщо не ліквідацію Путіна, то принаймні – про спробу змусити так звану російську еліту та неоднорідну опозицію усунути Путіна від влади вже зараз й не пошкодувати коштів на, якщо треба, підкуп еліт, фінансування акцій протесту. Інакше за 6 років світ зіткнеться з неконтрольованим хаосом, який утвориться на місці сучасної РФ – з непідконтрольними квазідержавами із ядерним арсеналом. Адже рано чи пізно ця гібридна держава трісне як банка, яку поставили на вогонь.

 

Loading...

Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Стефан Романів: Терор, який був у 1932 році, і терор, що сьогодні на окупованих територіях, мають одну мету – винищення

Минулого тижня у Києві відбувся XI Світовий Конгрес Українців – ініціативи, що координує роботу 20-мільйонної...

10-12-2018 Інтерв'ю

Леонтій Шипілов: «Вибори в умовах війни: маємо бути у всеозброєнні»

  Понад місяць працює нова Центральна виборча комісія, обрана 20 вересня. Присягу прийняли 5 жовтня. Українська...

18-11-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн