Понеділок, 16 липня 2018 09:02

Слава Україні!

Григорій Жибак
Слава Україні!

Московія витратила на Мундіаль близько 13 мільярдів доларів, аби весь світ почув гасло на славу нашої держави!

На перший погляд, буденний вчинок хорватських друзів, які виступали в українській національній першості, набув резонансу, що затьмарив навіть перебіг подій на поєдинках світового чемпіонату. Виглядає, що москалі вже й нераді за той хай, який вони вчинили із вимогою покарати Огнєна Вукоєвича та Домагоя Віду. Звісно, «Слава Україні!» у їхньому виконанні відразу після звитяги над москалями мало особливий підтекст. Звідси і вся ця жовч, яку вилили на хорватів. Особливо, на Домагоя Віду. Кацапи розгорнули неабияку  травлю. Освистують гравця біля готелю, під час прибуття на тренування та після нього. Навіть на футбольному полі, що можна було почути у напівфінальному поєдинку Хорватія – Англія.

Та куди гучніше у цьому протистоянні звучало «Слава Україні!» у виконанні хорватських фанатів. Як очікувалося, вони також обурені покаранням гравця та тренера. У Загребі вболівальники місцевого «Динамо» провели акцію на підтримку Домагоя Віди та Огнєна Вукоєвича, які колись захищали кольори клубу. Вони тримали плакат «Слава Україні!», прапор батальйону «Азов» та плакат із перекресленим написом «NHS» (хорватський футбольний союз), під яким слово «сепаратисти». Відбувалося все на вулиці Українській! Громадянин Хорватії, який у складі батальйону «Азов» воює проти москалів на Донбасі, підтримав українців і хорватів двома мовами.

Тиск, який чинять у Московії на хорватів, має зворотній ефект. Найпоширеніші жарти, що Віда вибачився перед москалями за підняття у них пенсійного віку, ПДВ та цін на бензин. Кремль здійснив це саме у період світової першості, аби уникнути шквалу критики. Та не вдалося. Акції протесту відбулися у багатьох містах. А тепер ці непопулярні кроки набули ще більшого поголосу.

Назагал, дотепні жарти про путінську імперію – один із небагатьох позитивних аспектів, які виокремлюють ЧС-2018. Після поразки москалів від хорватів тільки лінивий не повторював, що патріарха Кіріла, який благословив збірну Московії на цей поєдинок, понизили у званні до полковника КГБ. Що хорвати готувалися до протистояння з москалями на таємному полігоні полку «Азов». Знаменита на весь фейсбук галицька бабця виклала гасло: «Якби мала хату – записала би хорвату!».

Це справді невелика, але горда нація. Цікаво, чи зробить висновок головний тренер збірної України із вчинку наставника хорватів Златко Далича. Після тріумфу над Росією, на прес-конференції, журналісти закидали тренеру, бо він говорив рідною мовою. Англійською Далич володіє. Його слова у відповідь на закид гідні шкільного підручника. «Можливо ви не очікували нас з-поміж чотирьох національних команд світу, але ми тут. Тому я буду говорити хорватською мовою. Ми горді бути тут і пишаємося своєю країною!»,– заявив фахівець.

Пригадується, під час відбірного турніру було чимало вітчизняних гравців, тренерів, фахівців, які, у випадку потрапляння, були готові їхати на чемпіонат до Московії. Головний аргумент – футбол поза політикою. Що їм анексовані території, віна на Донбасі, десятки тисяч убитих і скалічених?! Все це поза футболом.

У Московії остаточно знято маски. Футбол – не тільки політика, а й інструмент, ширма у руках злочинців. Один із москальських політиків заявив, що хорвати завжди були неблагонадійні з-поміж слов’янських народів, натякаючи на їхню зрадливість. Але жодного факту не привів. Натомість, які з москалів слов’яни?! Допоки ці москвинсько-азійські ординці тулитимуться до наших народів?

Збірна Хорватії принесла Україні у рази більший зиск, ніж могла б це зробити наша національна команда. Чин Віди та Вукоєвича не тільки прославив Україну, а й зняв маску із Міжнародної федерації футболу. Гнила і продажна, яка давно залежить від кремлівських фінансових подачок, ця ФІФА втратила останні вотуми довіри. Як можна карати хорватів і закривати очі на москвинські прапори на трибунах із написами анексованих в України міст? Як могла ця «аполітична» ФІФА дарувати московському тирану футболку із своїм логотипом та написом «Путін»?

Повстати за хорватських друзів, як, зрештою, за Україну, у нас зараз нікому. Очільника Федерації футболу України, який бігав по Верховній Раді у футболці Хорватії не треба сприймати як чесного і послідовного. До такого чину Павелко вдався ситуативно. Його вороги Суркіси стали на бік Москви, цілковито відмовилися від свого колишнього провідного гравця. Що хотів показати Павелко у картатій формі? Як він проігнорував свого часу червоно-чорні знамена? Чи як його дружина у спа-салоні на всю Німеччину горланила, вболіваючи за москалів у матчі з Іспанією? А ці нікчемні заяви про покриття штрафу Вукоєвичу чи запрошення його працювати! Навіщо цей дешевий піар. Для чого сунути носа, якщо Віда заявив, що заплатить за свого друга? Зрештою, Вукоєвич і сам вельми небідний.  

ЧС-2018, як ширму використали й українські чиновники. Чого тільки не відбулося за цей період: закрили справу рюкзаків проти сина Авакова, генпрокуратура ліквідувала відділ, який займався справами Майдану, Волинську митницю очолила особа, покарана свого часу за контрабанду бурштину, ворожому телеканалу «Інтеру» дозволили ще сім років отруювати свідомість українців, Полтавська обласна рада передала газові родовища фірмі російського бізнесмена Фукса! Перелік цих новітніх «футбольних» злочинів вельми неповний.

Мундіаль закінчився. Та годі сподіватися на припинення чисельних зловживань та злочинів супроти народу. Хорватська казка не мала надто щасливого закінчення. Вперше в історії ця країна посіла другу сходинку на світовій першості. Це безперечний успіх, але із прикрим осадом. Сподівалися більшого. І небезпідставно. Хорвати у вирішальному поєдинку «возили» французів, але пропускали нелогічні голи.

Невідомо, навіщо суддям у допомогу ввели відео повтори, якщо аргентинський рефері спершу призначив карний удар, якого не було і в близько, згодом, після його виконання і голу, не вгледів положення поза грою у француза. Відтак, доволі сумнівний пенальті. Словом, протистояти одній із найсильніших команд світу та ще й судді хорвати не спромоглися.

Французи, які колись спалили Москву, тепер у ній тріумфували. Вдруге вони стали чемпіонами світу. Наскільки суперечлива була першість у Московії, настільки й залишається запитання щодо справедливого тріумфатора. Цей договірний поєдинок супроти Данії… Та найбільше – фінал. Надто вже багато на користь переможців помилявся майже двометровий аргентинський суддя.

Loading...

Інтерв'ю

Віктор Рог: За Україну йде великий бій

Головний редактор всеукраїнського тижневика «Шлях Перемоги», публіцист, автор книг і численних публікацій з ідеології українського...

21-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Шухевич: «Ніхто не зміг сплутати йому гри»

Про військове зростання воєначальників УПА, зокрема Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – центральної фігури...

05-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Веб-дизайн