Неділя, 30 червня 2019 14:13

Вшановуючи героїв

Роман Грицьків
Вшановуючи героїв

В річницю проголошення Акту відновлення української державності 30 червня хочеться звернути увагу на феноменальну роль, яку відіграють Герої для кожної Нації. Ми будемо праві, коли скажемо, що мужність, самопожертва і героїзм, насамперед спрямовані на досягнення конкретних цілей в боротьбі за національні і державні інтереси та звісно перемоги. Беззаперечною особливістю Героїв є те, що їхні вчинки мають на меті не лише досягнення нагальних цілей, але й також поширення власного прикладу. Адже культ Героїв покликаний на те, щоб їхнім прикладом заохотити і надихати інших, продовжити героїчний чин серед сучасників та майбутніх поколінь.

Разом із цим варто відзначити ще одну, очевидну, особливість постаті Героя, Герої ніколи не виходять з бою. Будучи мертвими або живими, в іпостасі символів, вони й далі продовжують безкомпромісно боротися за національні інтереси. Йдучи в авангарді державницьких сил, вони не лише згуртовують і спрямовують нашу боротьбу, але й відвертають на себе значну увагу ворога.

Спостерігаючи за кон’юнктурними рішеннями київського суду, щодо перейменування Проспектів Степана Бандери і Романа Шухевича в Києві, або перейменування Проспекту Петра Григоренка у Харкові, ми однозначно відчуваємо холодний подих реваншу. Але водночас, ми не відчуваємо холоду в’язничних камер або й навіть дула за потилицею... Наші Герої, увіковіченні в назвах вулиць, установ, пам’ятниках, тощо, виграють для нас дорогоцінний час. Вони змушують ворогів боротися з символами, витрачати на це багато зусиль і ресурсів. І, як прадавні козацькі сторожові вежі, сигналізують нам про наближення ворога, і про те, що пора вже рала перековувати на мечі. Безперечно, що завдяки цій боротьбі ми можемо належно оцінити ситуацію, цілком ясно побачити хто є хто та підготуватися до гідного опору.

Національна пам’ять – це не просто політика. Це сучасний різновид культу предків. Зв’язок, який пронизує багато поколінь українців неможливо розірвати, бо він освячений ріками крові і сліз. Більше того, загальнонаціональні терпіння і непохитна віра в Бога додають нашій боротьбі особливої сакральності, і свідчать про Господнє Благословення для цілого народу.

Щоразу, гідно вшановуючи пам’ять борців за Волю України, ми зміцнюємо національну обороноздатність. Попри різноманітні сценарії розвитку подій, наші історичні символи першими вступають у бій. Вони не лише збережуть живих, але й згуртують і поведуть нас у контрнаступ. У цій боротьбі ми не одні, адже за нами мільйони Героїв.

І вкотре, проголошуючи національне гасло, озирніться довкола, можливо ви стоїте пліч-о-пліч з Іваном Мазепою чи Степаном Бандерою... Тому будьте достойні своїх Героїв!

Слава Україні!

Героям Слава!

Loading...

Інтерв'ю

Соломія Фаріон: «Ми виховуємо молодь через дію»

Очільниця Молодіжного Націоналістичного Конгресу про співпрацю з центральними та місцевими органами влади, вплив на молодіжну...

03-09-2020 Інтерв'ю

Олександр Сич: Держава занурюється у безсистемне шарпання і втрачає свою ідентичність

Нині відбувається дезорганізація, порушення фундаментальних основ державного життя. Президент Зеленський світоглядно вихований у ментальному лоні...

03-06-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Влада бачить загрозу для себе серед проукраїнського середовища, в українській пісні, культурі та мові»

– Минув рік після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Одне з побоювань часів виборчих перегонів...

02-06-2020 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн